Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bir Daha Bakın!

Anarchist

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bundan 2 yıl önce yaşadığım bir olayı paylaşmak istedim... Hayvanları çok severim ancak hastalığımdan(alerjik nezle-astım) ötürü rahatça sadece balık besleyebiliyorum :( Buna rağmen bu güne kadar eve sayısız hayvan getirmişliğim var... Tavşan,hemster,köpek,ördek,kedi... Annem çok huzursuz olduğu için hepsine kısa sürede veda etmek zorunda kaldım...

Bayrama 1 gün vardı yerde az-buz kar vardı.Sabah 7 civarı pazarda yanımızda bi parktan köpek ağlama sesi geliyordu. Çocuklar arada gidip bakıyor falan içim acıcak diye gidip bakamıyordum. Dayanamadım ve gittim baktım yavru bir köpek yattığı yerde ağlıyor. Aldım elime sağına soluna baktım bi yarası falan yoktu yere bıraktım ayakta durumadı direk yıkıldı... Aldım elime eve kahvaltıya gidiyordum evi aradım anneme süt olup olmadığını sordum (ben normalde sütü sevmem annemde şaşırmış sorunca :) ) var dedi.. Gittim annem elimde görünce hemen annelik içgüdüleriyle konuşmaya başladı hem benim için hemde köpek için :) Neyse balkona bıraktım anneme dedim napıcaz? Kolay oğlum hemen 1 plastik şişeye sıcak su koydu balkonda kullanmadığımız bi dolap var onun içine koyduk yanına biraz sütle ezilmiş ekmek ve su bıraktık... Çalışmak zorunda olduğum için ilk anda bu kadar ilgilenebildim... Ama aklım onda kaldı ve 2 saat sonra kalktım eve gittim... Baktım ablam uyanmış balkonda onu seviyo... Biraz oynadık falan bıraktım... Akşam eve geldim hemen başladım bakıma... İnternetten yıkama bilgilerini aldım ve dikkatlice bir güzel yıkadım yıkanırken 1 cm yerinden kıpırdamadı... Bide makas aldım hiç çekinmeden temizlenmeyen tüylerini zarar vermicek kadar kestim... Sonra evin içine saldım... Ama ne oyunlar ne taklalar... Deselerki biz bunu elimizden kaçırdık bu eğitimli yemin ederim inanırdım... Annem ona mutfağa girerken bağırdı girme sakın diye... Sonra duruo mutfağın eşiğinde anneme bakıp ağlıo 2 gün durdu 2 günde 1 defa bile mutfağa girmedi... İlk gece annem beni uyardı gece 2 saatte bir ağlıcak süt ver buda bi bebek sonuçta sonra biraz oynat o zaten tekrar uyur dedi... Gerçekten dediği gibi 2 saatte bir uyandı ağladı biraz süt içti biraz oynadık uyudu... Sabah babam geldi aldı yanımdan namazdan gelince ben 8 gibi kalktım bütün ev halkı köpeğe kitlenmiş muzipliklerini izliyordu... 1 defa bi yere pisledi ve başka hiç bi yere pislemedi hep gitti aynı noktaya pisledi(tabi önlemimizi aldık :) ) Sonra elimizde olmayan sebeplerden dolayı bakabilecek bir aileye verdik... Şimdi çok iyi bakılıyor ve çok mutlu...

Benim çenem biraz düşük kusura bakmayın... Bunu okumak istemeyenler olabilir arkadaşlar ama lafın özü bi hayvan besleyecekseniz önceliği sokak hayvanlarına verinki bu hayvanları ticari amaçla çoğaltma mal gibi satma olayı bir son bulsun!.. Ve bir canlıya hayat ve mutluluk vermiş olun...

Ve bakın benim Hüsmen'im(göbeği yürürken yere değdiğinden taktık bu ismi) nasıldı sokaktan ben ne bulmuşum;

25s9b47.jpg

rqw514.jpg

Bu fotolarda yıkandıktan biraz sonra tüyleri tam kurumamış hali... Birazdan başka fotolarını ve videosunu eklicem....

yaa çokkk tatlı keşke herkes senin gibi duyarlı olsa tarık :)

yaa çokkk tatlı keşke herkes senin gibi duyarlı olsa tarık :)

Görmeliydin parke üzerinde yürürken ayakları yanlara kayıyodu sürekli göbeğinin üzerinde duran bi tip :) Sürekli annemin elinde mama gördüğü için evde onun peşinden ayrılmadı 2 gün :)

Şapşal şey naslıda tatlı yaa , hakkaten tam hüsmen :)

Duyarlılığın ve özverin takdir edilecek türden tarık bravo valla ;)

Bende nefret ediyorum , onca sahipsiz , sokak hayvanı varken , ticari amaçlı çoğaltılmalarına ve mal gibi satılmalarına !!

Tarık ya hüsmenin yavrusu falan varmıdır :)))

oyy tombik nede tatlıymış :) anne diye bağrıyo sanki video da :D

hayvan sevgisi başka bişi köpek sevgisi bambaşka bişi..
görüntü çok şeker.. :)

köpek uzmanı olmasam da sanırsam cinsi norfolk ya da norwich terrier gibi..

Geri
Üst Alt