Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

bir bu eksikti :)

bak motor bloğunun çatlak olmasından korktum ya onun baska belirtileri varmı

hararetin yükselmesi için suyun ısınması gerekiyor. içinde su kalmıyorsa dolayısıyla ısınan suda söz konusu olamaz diye düşünüyorum.

şimdi içini biraz rahatlatayım wv serısının motorlarında kullandıgı yuvarlak su haznelerı aracın sagındadır arac sagdan bır darbe alıp yaraladımı bu hazneler bır gun mutlaka su kacırır bır dostumun 1,4 polosunda bu durumu yasamıstık gelelım dıger sorunlara

aracın su eksılttıgınde hararet yukselmez cunku arabada hararet yapacak musuru harakete gecırecek bır su yoktur... ben fıesta da 2 yıl once kış ayında 2 ay susuz gezdım ılk oncelerı kalorıferım cok az ısıtıyordu rolantıye dusunce ısıtmıyordu sonra hıc ısıtmamaya basladı bı actım su yok devırdaım hortumu delınmıs hortumu degıstırdım ve yola devam ama su anda yaz ayı dıkkatlı olmakta fayda var

araca su koyup sabıt bı yerde calıstırınca altta su kacagı oluyormu ?

şimdi içini biraz rahatlatayım wv serısının motorlarında kullandıgı yuvarlak su haznelerı aracın sagındadır arac sagdan bır darbe alıp yaraladımı bu hazneler bır gun mutlaka su kacırır bır dostumun 1,4 polosunda bu durumu yasamıstık gelelım dıger sorunlara

aracın su eksılttıgınde hararet yukselmez cunku arabada hararet yapacak musuru harakete gecırecek bır su yoktur... ben fıesta da 2 yıl once kış ayında 2 ay susuz gezdım ılk oncelerı kalorıferım cok az ısıtıyordu rolantıye dusunce ısıtmıyordu sonra hıc ısıtmamaya basladı bı actım su yok devırdaım hortumu delınmıs hortumu degıstırdım ve yola devam ama su anda yaz ayı dıkkatlı olmakta fayda var

araca su koyup sabıt bı yerde calıstırınca altta su kacagı oluyormu ?

evet su dolduruyorum motor çalıştığında su boşalıyor aşağı sağ ön tarafın altına 5 dk da bütün su boşalıyor.

su azaldığında hararet yükselir neden yükselmesin.. :)

genellıkle yukselmez yıgıt cunku ıcınde su yok hararet müşürü su gormez se yukselmez

bu arada wv aracları bılemem ford su ısı musuru motor bloguna entegre hararetı sudan degıl motor blogundan olcuyor

Suyu biten arabanın hararet göstergesi yükselir. Anında tavan yapmaz. Yavaş yavaş yükselir, sonra conta yanar.
Blokta çatlak yoktur. Bloğu çatlak olan araba sadece su kaçırmaz. Ne adam gibi çalışır, ne adam gibi yağlama yapar.
Ya radyatör delinmiştir ya da hortumların kelepçeli bağlantı yerlerinin biri artık eskimiştir, boru yırtılmıştır kafana çok takma.

Suyu biten arabanın hararet göstergesi yükselir. Anında tavan yapmaz. Yavaş yavaş yükselir, sonra conta yanar.
Blokta çatlak yoktur. Bloğu çatlak olan araba sadece su kaçırmaz. Ne adam gibi çalışır, ne adam gibi yağlama yapar.
Ya radyatör delinmiştir ya da hortumların kelepçeli bağlantı yerlerinin biri artık eskimiştir, boru yırtılmıştır kafana çok takma.

Tamam Teşekkür Ederim.Bencede büyük bir ihtimalle ya borularda yada radyatörde.

ustama gittim sorun çözüldü.radyatör alt borusu patlakmış.yenisini taktık oldu bitti :)

Geri
Üst Alt