bir arabanın pert kaydı tramer kayıtlarından nasıl çıkmaz? | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

 1. Megachips

bir arabanın pert kaydı tramer kayıtlarından nasıl çıkmaz?

Konu, 'Sohbet' kısmında kamilaltun tarafından paylaşıldı.

 1. kamilaltun

  kamilaltun SCW Üyesi

  Yaş:
  30
  Kayıt:
  22 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  438
  Beğenileri:
  80


  selam.. bir arkadaşım eşine 2. el suzuki shift aldı. arabayı birkaç yere baktırdı hata bulamadılar çanakkaleden almıştı. en yakın kendi serviside 200 km uzaktaymış. herneyse 3 ay sonra istanbulda servise girince hava yastıklarının patlak olduğu ortaya çıktı araba kazalıymış. bunu da geçtim arabayı satmaya karar verdi ve sattı ancak sattığı kişi kasko yaptıracakken arabanın pert kaydı olduğu ortaya çıktı? geri almak zorunda kaldı. bu nasıl hiç ortaya çıkmaz tramer kayıtlarından falan?z yasal olarak galricşiden herhangi bir hak talep edebilirmiyiz?
   
 2. skeaptar

  skeaptar SCW Üyesi

  Yaş:
  33
  Kayıt:
  27 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  253
  Beğenileri:
  66


  allah kolaylık versin işiniz zor.
   
 3. Çöllü

  Çöllü SCW Üyesi

  Yaş:
  31
  Kayıt:
  11 Nisan 2011
  Mesajlar:
  4.801
  Beğenileri:
  3.976


  çok zor sonuçta araba bakılmış alınmış.. dava açsanız galerici pert olduğunu söylemiştim dese bile yeter kendini kurtarmaya bence maddi olarak büyük bir kayıba hazır olsun arkadaşınız.. tramerden de çıkmış olması lazım tabi plaka pert olunan plaka ise değiştirilmiş ise çıkmaz.. o yüzden plakadan değilde şasi ve motor numaralarından hasar sorgulama yapmak en doğrusu :eek:key:
   
  Bunu beğendi. KAPTAN bunu beğendi.
 4. cuprali

  cuprali SCW Üyesi

  Yaş:
  41
  Kayıt:
  31 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  2.467
  Beğenileri:
  1.711


  tramerden sadece plakayı giriptrafik sigortası hasarı sorguluyorsunuz ama bir sigoorta şirketine şasi no vermiş olsaydınız hani kasko yaptıracakmış gibi pert olduğu belli olurdu birde ruhsatta tescil tarihi var eğer araba plaka değiştirmemiş ise aracın modeli ile trafiğe çıkış tarihi arasında tutarsızlık oluyor geçmiş olsun
   
  Bunu beğendi. KAPTAN bunu beğendi.
 5. YEKTA

  YEKTA SCW Üyesi

  Yaş:
  40
  Kayıt:
  30 Kasım 2010
  Mesajlar:
  6.735
  Beğenileri:
  2.402


  kimden aldı bigadan deme sakın.......
   
 6. BoMBeR

  BoMBeR SCW Üyesi

  Kayıt:
  30 Ocak 2012
  Mesajlar:
  207
  Beğenileri:
  107


  Ben tam anlayamadım. Siz peki hiç mi kontrol ettirmediniz aracın kayıtlarını? Sadece servise mi baktırdınız?
  İkinci el araç satın almadan önce yapılacak birşey varsa o da bir kaskocu arkadaş edinmektir. Zira ortalık şerefsiz dolu. Alacağınız aracın sadece internetten veya kısa mesaj servislerinden plakasını sorgulamak yetmez, plaka değiştirilmiş olabilir. Aracın şase ve motor numarasından kaskocunuz araştırma yapıp, pert kaydına ulaşabilir. Aracın pert kaydı yasa dışı yollardan kayıtlardan silindiyse o zaman dava açmak lazım.

  Her halbukarda yasal yollardan hakkınızı aramanızı öneririm. Oldu da hakkınızı o şekilde bulamadınız, o zaman yasa dışı yollardan o galeriye bunu daha da pahalıya ödetmenizi öneririm. Yok yok efendiliğe bu tarz olaylarda gerek yok. Yasal yol çıkmaza girerse efendiliğinizi bozun, ucu size dokunmayacak zeki bir planla galericiye bunu ödetin ki yaptığının yanına kalmayacağını görsün.
   
 7. haluk_dongel

  haluk_dongel SCW Üyesi

  Yaş:
  30
  Kayıt:
  8 Şubat 2012
  Mesajlar:
  1.086
  Beğenileri:
  215


  "pert kaydı olduğu kasko yaptıracakken ortaya çıktı" diyosunuz peki niçin "pert kaydı nasıl olur da tramerden çıkmaz" diye soruyosunuz, tam anlamadım şöyle mi olmuş yani pert kaydı varmış siz sorguladığınız da çıkmamış, sonraki sorguda mı ortaya çıkmış yoksa serviste mi öğrenilmiş, eğer siz tramer sorgusu yaptırdığınızda çıkmamış ise o pert kaydı olmadığına dair mesajı kanıt olarak kullanabilirsiniz, sildirilmiş falansa eğer...
  sorun net açıklanırsa bilen arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaklardır.
   
 8. KAPTAN

  KAPTAN Süper Moderatör

  Yaş:
  40
  Kayıt:
  26 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  9.391
  Beğenileri:
  1.406


  enteresan bir durum gerçekten sıfır hata ama pert ilginç
   
 9. LeonStyle

  LeonStyle SCW Üyesi

  Yaş:
  16
  Kayıt:
  27 Ekim 2012
  Mesajlar:
  2.533
  Beğenileri:
  698


  afedersiniz ama bu şerefsizlik be abi. gelde satmaya çalış bakalım o arabayı. allah yardımcınız olsun galerici ne diyecek alırken söylemiştim der çöllü abimin dediği gibi. Ama şöyle bir durumda var siz arabayı toplanmış olarak almışsınız ama airbagler boş bundan dolayı şikayet edebilirsiniz sizde diyin arabanın kazasını söyledi araç toplanmıştı ama airbagleri boş verilmiş dersiniz airbagi olmadıgı için dava açın . yanı arabanın toplandığı söylenip hala eksiklerinin olmasından dolayı açın davayı.
   
 10. Birkan6161

  Birkan6161 SCW Üyesi

  Yaş:
  25
  Kayıt:
  6 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  647
  Beğenileri:
  180


  Aracı alırken aracı baktım aldım gibi bir yazı mevcut. O yazının altında imzanız olduğundan dolayı ne yaparsanız yapın bir sonuç çıkmaz boşa uğraşmış olursunuz..

  Ha galerici insafiyete gelir, mahkemeye verdiğinizden dolayı belki korkar aracı geri almaya korkar ama böyle birşey olacağınıda sanmıyorum.

  Yürüründe falan sıkıntı yoksa bence binilmeye devam etsin..

  Benim aracımdada pert kaydı var bilerek aldım galerici tanıdığımdan.. En azından kendisi söyledi bana nolduğunu gerçi :) sorunsuz biniyorum 1,5 senedir 2. seneye gidiyor araç..
   

Sayfayı Paylaş