Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

bir arabanın pert kaydı tramer kayıtlarından nasıl çıkmaz?

kamilaltun

Kayıtlı Üye
selam.. bir arkadaşım eşine 2. el suzuki shift aldı. arabayı birkaç yere baktırdı hata bulamadılar çanakkaleden almıştı. en yakın kendi serviside 200 km uzaktaymış. herneyse 3 ay sonra istanbulda servise girince hava yastıklarının patlak olduğu ortaya çıktı araba kazalıymış. bunu da geçtim arabayı satmaya karar verdi ve sattı ancak sattığı kişi kasko yaptıracakken arabanın pert kaydı olduğu ortaya çıktı? geri almak zorunda kaldı. bu nasıl hiç ortaya çıkmaz tramer kayıtlarından falan?z yasal olarak galricşiden herhangi bir hak talep edebilirmiyiz?

çok zor sonuçta araba bakılmış alınmış.. dava açsanız galerici pert olduğunu söylemiştim dese bile yeter kendini kurtarmaya bence maddi olarak büyük bir kayıba hazır olsun arkadaşınız.. tramerden de çıkmış olması lazım tabi plaka pert olunan plaka ise değiştirilmiş ise çıkmaz.. o yüzden plakadan değilde şasi ve motor numaralarından hasar sorgulama yapmak en doğrusu :eek:key:

tramerden sadece plakayı giriptrafik sigortası hasarı sorguluyorsunuz ama bir sigoorta şirketine şasi no vermiş olsaydınız hani kasko yaptıracakmış gibi pert olduğu belli olurdu birde ruhsatta tescil tarihi var eğer araba plaka değiştirmemiş ise aracın modeli ile trafiğe çıkış tarihi arasında tutarsızlık oluyor geçmiş olsun

kimden aldı bigadan deme sakın.......

Ben tam anlayamadım. Siz peki hiç mi kontrol ettirmediniz aracın kayıtlarını? Sadece servise mi baktırdınız?
İkinci el araç satın almadan önce yapılacak birşey varsa o da bir kaskocu arkadaş edinmektir. Zira ortalık şerefsiz dolu. Alacağınız aracın sadece internetten veya kısa mesaj servislerinden plakasını sorgulamak yetmez, plaka değiştirilmiş olabilir. Aracın şase ve motor numarasından kaskocunuz araştırma yapıp, pert kaydına ulaşabilir. Aracın pert kaydı yasa dışı yollardan kayıtlardan silindiyse o zaman dava açmak lazım.

Her halbukarda yasal yollardan hakkınızı aramanızı öneririm. Oldu da hakkınızı o şekilde bulamadınız, o zaman yasa dışı yollardan o galeriye bunu daha da pahalıya ödetmenizi öneririm. Yok yok efendiliğe bu tarz olaylarda gerek yok. Yasal yol çıkmaza girerse efendiliğinizi bozun, ucu size dokunmayacak zeki bir planla galericiye bunu ödetin ki yaptığının yanına kalmayacağını görsün.

selam.. bir arkadaşım eşine 2. el suzuki shift aldı. arabayı birkaç yere baktırdı hata bulamadılar çanakkaleden almıştı. en yakın kendi serviside 200 km uzaktaymış. herneyse 3 ay sonra istanbulda servise girince hava yastıklarının patlak olduğu ortaya çıktı araba kazalıymış. bunu da geçtim arabayı satmaya karar verdi ve sattı ancak sattığı kişi kasko yaptıracakken arabanın pert kaydı olduğu ortaya çıktı? geri almak zorunda kaldı. bu nasıl hiç ortaya çıkmaz tramer kayıtlarından falan?z yasal olarak galricşiden herhangi bir hak talep edebilirmiyiz?

"pert kaydı olduğu kasko yaptıracakken ortaya çıktı" diyosunuz peki niçin "pert kaydı nasıl olur da tramerden çıkmaz" diye soruyosunuz, tam anlamadım şöyle mi olmuş yani pert kaydı varmış siz sorguladığınız da çıkmamış, sonraki sorguda mı ortaya çıkmış yoksa serviste mi öğrenilmiş, eğer siz tramer sorgusu yaptırdığınızda çıkmamış ise o pert kaydı olmadığına dair mesajı kanıt olarak kullanabilirsiniz, sildirilmiş falansa eğer...
sorun net açıklanırsa bilen arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaklardır.

enteresan bir durum gerçekten sıfır hata ama pert ilginç

afedersiniz ama bu şerefsizlik be abi. gelde satmaya çalış bakalım o arabayı. allah yardımcınız olsun galerici ne diyecek alırken söylemiştim der çöllü abimin dediği gibi. Ama şöyle bir durumda var siz arabayı toplanmış olarak almışsınız ama airbagler boş bundan dolayı şikayet edebilirsiniz sizde diyin arabanın kazasını söyledi araç toplanmıştı ama airbagleri boş verilmiş dersiniz airbagi olmadıgı için dava açın . yanı arabanın toplandığı söylenip hala eksiklerinin olmasından dolayı açın davayı.

Aracı alırken aracı baktım aldım gibi bir yazı mevcut. O yazının altında imzanız olduğundan dolayı ne yaparsanız yapın bir sonuç çıkmaz boşa uğraşmış olursunuz..

Ha galerici insafiyete gelir, mahkemeye verdiğinizden dolayı belki korkar aracı geri almaya korkar ama böyle birşey olacağınıda sanmıyorum.

Yürüründe falan sıkıntı yoksa bence binilmeye devam etsin..

Benim aracımdada pert kaydı var bilerek aldım galerici tanıdığımdan.. En azından kendisi söyledi bana nolduğunu gerçi :) sorunsuz biniyorum 1,5 senedir 2. seneye gidiyor araç..

Geri
Üst Alt