Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

bilstein amortisör,havalı süspansiyon

kirlisakal

Kayıtlı Üye
evet arkadaşlar yepyeni konuyla gene karşınızdayım.hepimizi ortak şikayeti olan sert süspansiyondan kim kurtulmak ister ?? malum vag grubu vw araçları ve seatlarda buna skoda da dahil sert süspansiyona sahiptir.nedir bu sert dediğimiz ..fabrika çıkışı kullandıkları yağlı sachs marka amortisorlerden bahsediyoruz.avrupa yollarına göre dizayn edilmiş araçlar maalesef bizim ulkede pek sağlıklı olmuyor.takırtı tukurtudan gecilmiyor.bunun için yumuşak lastik mı almadığımız oluyor yoksa yayları mı değiştirmiyoruz.aslında yağlı amortsor serttir.birde bunların gazlı olanları var.bir cok marka mevcut monroe,bilstein vs bunların içinde en iyisi bilsteindir alman malıdır bulunması zordur ama fiyatı cokta pahalı değildir.orjınal amortisorden ucuzdur.ben cok memnunum konfor geldi takırtı tukurtular nerdese azaldı trim sesi baya bir nebze durdu.esneme arttı yol tutuşu hiç değişmedi sanki virajlara dalıyorum gene :) haa cukura girdiğiniz zamanda gene can alıcı ses malum var yalıtım olmayışından o da.gecen sene aldığım cordobayı sert süspansıyondan dolayı nerdese satacaktım kı imdadıma bu amortisör yetişti.bilstein b4 gazlı.440 lira 4 amortisor+150 lirada taktırmaya verdim hepsi 600 liraya maloldu.bunu ithal eden firma rotaş.elinde bulundurmuyor pek.bayyiye aktarıyor dükkan yardımcı oluyor yolluyor.gumrukten depolarında cekiyolar talep oldukca.her arac markasının ürünlerin ürün kodları mevcuttur.b4-b8-b16 spor amortisor yaylar hava kitleri vs...ürün kodu olmadan almak nerdese imkansız cunku muallakta kalınıyor.şimdi ii de kirlisakal bu konuyu neden açtın :) ????
amortisörünüz patlaktır,vadesi dolmuştur,değiştireceksiniz servisde pahalıdır,ben sert süspansıyondan bıktım arkadaş diyen arkadaşlar varsa bana seslensin...konu sabittir isteyen istediği zaman yazabilir.amortisör ihtiyactır. şunu da unutmayın sert süspansıyon aracı tez döker eğer bozuk yolu bol olan yerde yaşıyorsanız :) tşkler MADE İN GERMANY
kendi amortisorlerim bilstein b4
IMG_20140923_155723.jpg IMG_20140923_155359.jpg
mesela cordoba için ürün kodları
upload_2015-5-4_19-58-14.png

upload_2015-5-4_19-57-15.png

Abi ellerine sağlık ben resimleri göremedim ama bu konuyu sürekli olarak düşünüyorum hatta kendimce iyi bir amortisör bulursam yarısı coil diğer kalan kısma da körük koymayı düşünüyorum açıkçası ama istediğimi yapacak iyi usta bulamadım ve tabi iyi ürün diyeyim ( çok maliyetli olanlar hariç uygun bütçe güzel iş ) mantık olarak bizim ülke yollarına en uygun olan süspansiyon şekli budur bence

Abi ellerine sağlık ben resimleri göremedim ama bu konuyu sürekli olarak düşünüyorum hatta kendimce iyi bir amortisör bulursam yarısı coil diğer kalan kısma da körük koymayı düşünüyorum açıkçası ama istediğimi yapacak iyi usta bulamadım ve tabi iyi ürün diyeyim ( çok maliyetli olanlar hariç uygun bütçe güzel iş ) mantık olarak bizim ülke yollarına en uygun olan süspansiyon şekli budur bence
bilstein nin coilleri de mevcut ama biraz tuzlu gibi sormak lazım.yay önemli değil burda.bende eski orjınal yayları duruyor bilsteinden cok memnunum sert süspansıyona dair iz kalmadı.zaten söktüklerimden 2 tanesi patlak cıktı iyi ki almışım çunku bilmiyordum.porscheler fabrika çıkışı bilstein kullanır.

ee kalite her zaman tuzludur seçkin usta...ben normal b4 ünü aldım çok memnunum.daha öteside lazım değil.gerci b4-b8-b16 sport model amortisorler öle aşırı pahalı değiller.inan bizim orjınal sachs yağlı amortisorler servisde bunlardan pahalı.hava kiti damptornıc gibi son teknolojı sistemler biraz pahalı ama on numara amortisman sistemleri

ee kalite her zaman tuzludur seçkin usta...ben normal b4 ünü aldım çok memnunum.daha öteside lazım değil.gerci b4-b8-b16 sport model amortisorler öle aşırı pahalı değiller.inan bizim orjınal sachs yağlı amortisorler servisde bunlardan pahalı.hava kiti damptornıc gibi son teknolojı sistemler biraz pahalı ama on numara amortisman sistemleri
peki şöyle birşey desen malum el yapımı coil yapan yerlerde yaptırsak hem maliyet düşük hem konfordan çoğu kişi memnun daha doğrusu şikayet edeni görmedim

peki şöyle birşey desen malum el yapımı coil yapan yerlerde yaptırsak hem maliyet düşük hem konfordan çoğu kişi memnun daha doğrusu şikayet edeni görmedim
Abi öyle yaptiracaksan suna dikkat et coil yapıyorlar ama bazı yerlerde amortisör yağ ayarı yapılmıyor sadece yağı boşaltıp yerine aynı yağı koyuyorlar iyi bir ustaya yaptir nam gibi mesala

Abi öyle yaptiracaksan suna dikkat et coil yapıyorlar ama bazı yerlerde amortisör yağ ayarı yapılmıyor sadece yağı boşaltıp yerine aynı yağı koyuyorlar iyi bir ustaya yaptir nam gibi mesala

bazı yerler amortisör birlikte yapıyor onların kulandıkları amörtisör nasıldır acaba çoğu kişi memnun

Geri
Üst Alt