Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bilgisayarım Pert Bilgili Şahıs Var mı?

AlperMertKocak

Kayıtlı Üye
valla kaskomda(garanti) bitti napıcam bilmiyorum ilgisi ve alakası olan varsa çözüm yolu önerebilirmi :D

packard bell tj65 serisi laptobum var dün durup dururken bilgisayar açıldıktan sonra siyah ekran geliyordu ekrana ışık geliyordu hatta windows çalışıyordu ama masaüstü gelmiyordu. ctrl alt del le açıp explorer.exe yi çalıştırıyordum (win7) neyse bu sorunu öyle çözdük diyodumda bu gün bilgisayyarı kapattım kapattım ama sadece ekran kapandı ışığı gitti fan çalışmaya devam etti fişten çekip kapattım laptobu bir daha açtığımda gene fan falan çalışıyo ama ekranda kıpraşım yok laptop ekranında sorun olamaz hdmi ile bağladığımda tv yede görüntü gitmiyor ancak hdmi i takınca bağlandığını anlıyor ama sinyal alamıyor ekran kartım mı bozulmuştur anakartımdamı sorun vardır neden böyle bişi olmuş olabilir acaba

edit: sürekli aynı soru sorulması üzerine tekrar yazıyorum bilgisayarın gücü açıldığı sürece hiçbir ekran belirtisi gelmiyor ne biosu görüyorum ne windowsu ayrıca ekran kartının olmadığını düşünüyorum çünkü biostayken f2 ye bassam ses çıkardı şimdi çıkmıyor ayrıca windows açılış seside gelmiyor ne kadar beklediysem

edit2: biglisayar dün sabahtan akşama kadar açılmadı akşam açıldı kullandım
bu sabah tekrar açılmıyor

Bir tane ekran kartı bul tak öle dene ekrana görüntü gelmiyorsa anakart iptal olmuştur :)

yazılımsalda bir problem olabilir donanımsalda
o gün laptobunu kapattığında fan vs çalışmaya devam ediyorsa ekrana dikkat edip bakmadıysan belki güncelleştirme yapıyodu sen fişini çektin
yani laptoba bir bakılması lazım..neyden kaynaklanıyor diye kombinasyonları denemek lazım :)
hdmi a taktığında diğer ekrana görüntü geliyor mu ?
pc yi ilk açtın windows yazısı vs geliyor mu ?
windows başlat sesi geliyor mu ?
mesela..

kardeşim kendimi bilmişlik yapmıyım ama bilgisayardan iyi anlarım güncelleme yapamaz şuan windows crackli kendi orjinal recovery siyle döndüremedim bi kere bozuldu o yüzden sağdan soldan bulduğum windowsla format atmak zorunda kaldım o yüzden güncelleştirmeler kapalı

hdmi i taktığımda 2 tv de denedim ekran yine gelmedi
power tuşuna bastığımda hiçbir belirti yok ekranda ekranın arka ışığı bile yanmıyor
windows başlat sesine dikkat etmedim bi daha denerim

4-5 saattir çantada tutuyordum laptobu ekranı sökmeye karar verdiğim anda bi açıyım bakıyım dedim açıldı laptop ama gideceğine eminim sonra şuan kapatmaya korkuyorum :D şuan dahada enteresan bi hal aldı

bilmişlik değil kardeşim :) sonuçta dayanışma bu
hem ekran gelmiyor hemde hdmi sinyali iletilmiyorsa direk ekran kartı yani :)
ekranı sökmeyi düşünürsen sürekli fotoğraflarını çek vida yerlerinin falan..

sonra " ulan bu herifler hep fazla malzeme kullanıyorlar" diyip elinde fazla vida kalmasın :D

ekran bi gelip bi gidiyorsa entegrelerde temassızlık vardır o zaman düşürdün mü hiç:D

ekran bi gelip bi gidiyorsa entegrelerde temassızlık vardır o zaman düşürdün mü hiç:D

ekran şuan ilk defa geldi kapattım açtım sorun yok gittiği yere kadar bu arada harddisk ve ram i çıkartıp sökmüştüm önceden ama bi çaresi olmamıştı denediğim şeyler arasına yazıyım :D

HDMI ile görüntü yollamak için fonksiyon tuşlarından birini kullan. Atıyorum fn+F4. Tabi F4'e iki kez bastıktan sonra bırak. Görüntü gelene kadar tekrarla.

Geri
Üst Alt