Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bilgisayarım Pert Bilgili Şahıs Var mı?

Kardeşim bu sorunun birçok nedeni olabilir.
Ekran kartı+anakart+ram hatta çok nadirde olsa işlemci yapabilir.
Diğer birşeyse ekran ile anakart arasında kullanılan 'flexible cable' dediğimiz ince çok damarlı esnek kabloda sorun olabilir.
Yazılımsal olarak sorun olduğunuda şöyle anlayabilirsin.Bios hiç gelmiyorsa donanımsal olma ihtimali yüksek ama bios geliyorsa yazılımsal bir sorundur.

xx

Kardeşim formatla sorun çözülür muhtemelen yazılımsal.. eğerki ilk açılmada da ekran da görüntü yoksa iş uzun iş.. servise ver.. muhtemel ekran kartıdır.. veya lcd ile board arasındaki bağlantı kablolsnda sıkıntı vardır. her halükarda formatla çözemiyorsan servis.. Birde son bir durum var.. bazı bioslarda ekran kartı seçimi ve ekran seçimi olur.. bunlarıda bir check et.. en son servise götürmeden önce de son olarak ta bios pilini söküp bios reseti dene.. benden bukdr top sende..:eek:key:

Windows açılış ekranı geliyor, sonra da siyah ekran mı geliyor?

edit: sürekli aynı soru sorulması üzerine tekrar yazıyorum bilgisayarın gücü açıldığı sürece hiçbir ekran belirtisi gelmiyor ne biosu görüyorum ne windowsu ayrıca ekran kartının olmadığını düşünüyorum çünkü biostayken f2 ye bassam ses çıkardı şimdi çıkmıyor ayrıca windows açılış seside gelmiyor ne kadar beklediysem
...

Kardeşim o halde bu durumlarda ilk olarak anakarttan yapar,ikincisi vga chipset yapar,üçüncüsü bios ayo chiplerinden yapar,dördüncüsü herhangibir yerin kasa ile kısa devresi ve usb portlarında kısa devre olabilir.
Güney köprüsüde gitmiş olabilir.Bilgisayar komplike çalışan bir alet olduğundan her noktadan arıza çıkartabiliyor ama senin dizüstünü arızası büyük olasılıkla saydığım sıralamaya göre birşeydir!

(İmkanın varsa montör ile anakart arasındaki kabloyu çıkart ve senin vga çıkışından tv ye bağla dizüstünü birde bu şekilde dene şayet açılırsa buraya tekrar yaz:) )

xx

Kardeşim o halde bu durumlarda ilk olarak anakarttan yapar,ikincisi vga chipset yapar,üçüncüsü bios ayo chiplerinden yapar,dördüncüsü herhangibir yerin kasa ile kısa devresi ve usb portlarında kısa devre olabilir.
Güney köprüsüde gitmiş olabilir.Bilgisayar komplike çalışan bir alet olduğundan her noktadan arıza çıkartabiliyor ama senin dizüstünü arızası büyük olasılıkla saydığım sıralamaya göre birşeydir!

(İmkanın varsa montör ile anakart arasındaki kabloyu çıkart ve senin vga çıkışından tv ye bağla dizüstünü birde bu şekilde dene şayet açılırsa buraya tekrar yaz:) )

xx

ah be abim daha şimdi söküp taktım keşke daha önce görseydim baya yoruldum :D abi usb portlarında kısa devre olabilir çünkü bilgisayar bozulmadan 1-2 gün önce önce babama dokununca elektrik çarptı ondan bi 10 dk sonra falan mausun usb sini çıkartırken elektrik çarptı belki usb portuna birşey yapmıştır:confused: ama bilgisayar dün akşam açıldı bu gün yine açılmıyo

Ekran kartın paylasımsız ise temassızlık olabilir. Kadıkoyde NOTE COMPUTER var yazıcı oglu iş hanından duz yukarı cık sokagın en sonundan sola don ilerde solda dukkan.
laptop tamircisi burası eski calıstıgım yer sahini güven abi sevilen biridir.
ordan destek alabilirsin.

Ekran kartın paylasımsız ise temassızlık olabilir. Kadıkoyde NOTE COMPUTER var yazıcı oglu iş hanından duz yukarı cık sokagın en sonundan sola don ilerde solda dukkan.
laptop tamircisi burası eski calıstıgım yer sahini güven abi sevilen biridir.
ordan destek alabilirsin.

ekran kartında temazsızlık olsa anakart uyarı sesi verir + biosta f2 ye basınca ses gelirdi şimdi gelmiyo yani bios ekranına gelmiyo ekran kartından olduğunu sanmıyorum dediğin yeri değerlendiricem

Geri
Üst Alt