Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bildiğiniz Kronik Arızalar; Marka ve Model?

yok abi bu c.tesi randevu aldım ama daha cezmi abimden motor yağım gelmedi gelirse c.tesi bakıma girecem bu seslerin hepsini de gösterecem

hmm tamam.. bende şu rölantideki sesle ilgili araştırıyorumda ilginç şeyler buldum, bi ara servise gittigimde soracam

bende bi çok leonda olduğunu duydum..sol arka kapı kolundan gelen ses..özellikle müzikte bass vururken ilk ordan ses geliyor

seat-wosvogen-skoda-audi marka olan bütün araçlarda kronik zincir sesi var relanti devirde çalışırken arac harakete geçtiği zaman yüke bindiği için ses kesiliyor.

hemen cordoba için birkaç şey sayabilirim

salıncak fişekleri (meşhur gıcırtıya sebep olur)
farların veya stopların su alması buharlaşması
otomatik cam teli
kapı içi kollarının soyulması
marş motorunun kömürleri(ilk çalıştırmada acı bi sürtme sesi yapar)
boğaz kelebeği
ateşleme bobini(takım olarak değiştirmek gerekir)

daha ilk aklıma gelenler bunlar geldikçe ekleyeceğim

gösterge panelinde bulunan otomatik vites göstergesinin ledlerinin vardiyalı olarak çalışması(tam olarak çalıştığı nadir, servise sorarsan komple değişecek diyor)

direksiyon simidinin soyulması

o gıcırtı kapıların yağsiz olmasından kaynaklanıyor. bu arada arabınızda yay veya büyük ebatlı jant varsa o da fark edebilir. yaydan dolayı şasenin ve amortisörlerin esneme payı azaldığı için kapı aralıkları gıcırdıyor.
yok yok ben defalarcayağlattım hala kapılar gıcır gıcır ediyo ayrıca kronik olarak leonlarda 1-2 ve geri viteslerde takılma olduğunu biliyorum

Geri
Üst Alt