Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bildiğiniz Kronik Arızalar; Marka ve Model?

Enes dostum sanırım onun direksiyonun derinlik ve yükseklik ayarıyla bi ilgisi var benimkindede bazı konumlarda yapıyor o sesi bazı konumlarında yok bi dene istersen ;)

walla çok defa oynadım dieksiyonun derinlik yükseklik ayarlarıyla hatta her yıkamada içini temizleyen arkadaş sağolsun direksiyonu aşağı indirip köşe bucak temizliyor. gerçi çok fazla kurcalanmasından da olabilir mi bilmiyorum.

Alfa romeo 145-146 twin sparklarda varyatör denen bir parça var paso arıza çıkartıyor,motor traktör gibi çalışıyor,bende aldığım ve sadece 4 ay kullandığım alfa romeo aracımda bu arıza 2 defa başıma geldi ve hemen aracı elimden çıkartmıştım 3 e 5 e bakmadan :(

2002 model öncesi seat ibiza ve cordobalarda kelebek boğaz potansiyometresi zırt pırt arıza çıkartır ve araba durduğu yerde kendi kendine gaz vermeye başlar,devir saati düzensiz çalışır bu da 3 ya da 4 bahsi geçen araçlarımda olmuştu..

fiat albea 55000kmden sonra sekman bitiryor.
seat cordoba 50000kmden sonra ön porya bilyalarını bozuyor
seat leon 1,9tdi direksiyon kutusu çok nazik 60000km dayanıyor 75000kmden sonra sanırım bende oldu bir tek ama yinede yazayım turbo hortumu patlıyor
opel insignia 2,0 cdti fren balataları diskleri çiziyor
2007 yılında çıkan bmw 520dlerde şanzıman programı hatalı,kartlı sistemde direksiyon kilidi tutukluk yapıyor.
2002-2003 bmw 520-525i'lerde yağ pompası ve buji ateşleme sistemi hatalı şanzıman müşürü soğuklarda açıkta olduğu için donuyor ve yanıyor
seat altea 1,6 8v motorlarda beyin yazılımı güncelleme yapmazsan edc lambasını yakıyor.
2011 altea xl de arka sağ koltuk grubunda biri oturduğunda gıcırdama yapıyor buna bi çözğm bulamadım.
1997 model tempra 1,6 ie slx lerde ön takım çabuk bitiyor.
2002 model mercedes benz c 180 kompressörlerde akışmetre çabuk bozuluyor. klimanın iç hava-dış hava değişimini sağlayan kapağı açıp kapatan palstik parça kırılıyor.
2001den sonraki 1,6 toledolarda boğaz kelebeği ve ön göğüs döşemesi hatalı bazı araçlarda sıcakta yapışık olduğu yerden ayrılıyor.
2006 makyajlı kasa spor paketli bmw x5 lerde arka amortisörler çok hassas en ufak bir durumda patlıyor.
range roverlerin körük sistemini yöneten beyin bozuluyor.
fiatlarda dualogic sisteminı zorlarsanız balatayı sıyırıyor ve vitese geçmiyor.
toyotolarda mmt şanzımanlar dur kalklarda arabayı manuele almazsanız beyin hata veriyor ve robotize şanzımanı yöneten mt beyini yanıyor.
fiatlarda elektrik destekli direksiyon kutularında aracın direksiyonunu sürekli city modunda bırakırsanız direksiyon kutusu bozuluyor.

2011 Leon'dan sağ arka koltuğun ordan araba esnediğinde bi gıcırdama gelio..Kronik mi acaba ve çözümü nedir ?

2011 Leon'dan sağ arka koltuğun ordan araba esnediğinde bi gıcırdama gelio..Kronik mi acaba ve çözümü nedir ?

o gıcırtı kapıların yağsiz olmasından kaynaklanıyor. bu arada arabınızda yay veya büyük ebatlı jant varsa o da fark edebilir. yaydan dolayı şasenin ve amortisörlerin esneme payı azaldığı için kapı aralıkları gıcırdıyor.

2006 - 2007 VW EOS'ların içeri su alma sorunu :)

Keyifli ve bilgilendirici bir konu olacak ;)

o gıcırtı kapıların yağsiz olmasından kaynaklanıyor. bu arada arabınızda yay veya büyük ebatlı jant varsa o da fark edebilir. yaydan dolayı şasenin ve amortisörlerin esneme payı azaldığı için kapı aralıkları gıcırdıyor.

Bilgilendirme için saol abi :) Bu arada arabada yay filan stock tabir-i caizse zır stock..Bu hafta 3k bakıma gidicek gittiğimde gösteriyim en iyisi :)

Yay jant olan birçok araçta bu sorunun olduğunu düşünüyorum. Yok diyen sesi farketmiyodur bence. Sonuçta yay-janta güvenip aracı daha çok esnetiyosun , Ben Haftada 1 WD-40 sıkıyorum kapılara , en güzel çözüm o :)

sanırsam VW grupta bi de iç denetim alarm sistemi arıza yapma konusunda ısrarlı..

Geri
Üst Alt