• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Beyaz Leon; Boya Koruma

samuel-beto

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar arabamı alalı 1 ay gibi bir süre oldu... Aldığım yetkili Seat Servisi Beyaz araçlarda boya korumaya gerek yok dedi...
Açıkçası kafam karışık Görüşlerinizi merak ediyorum...

YCO

Kayıtlı Üye
bence hiç bi renkte boya korumaya gerek yok.. :)

sourson

Kayıtlı Üye
Karıştırma kafanı yorma böyle şeylere önemli olan öbür dünyada kendini nasıl karucan :):d

samuel-beto

Kayıtlı Üye
Hocam Siyah olsa yada koyu tonlarda olsa aldığım gün rengi canlılığı korusun diye düşünmeden yaptırırdım ama Beyaz olunca solma derdi yok güneş yanığı yok açıkçası yaptırmam gereklimi kararsız kaldım...

mateach

Kayıtlı Üye
aldığım firma hediye olarak boya koruma yapacaklarını söyledi bende madem heves ettiniz yapın dedim..yapıldı diye biliyorum öyle dendi yani..

benimkide beyaz ne kadar faydası var bilmiyorum tabi ama yagmur damlalarının akıcılıgını sağlar düşüncem vardı tahminen bugün yagmur yagdı değişen birşey yok

samuel-beto

Kayıtlı Üye
aldığım firma hediye olarak boya koruma yapacaklarını söyledi bende madem heves ettiniz yapın dedim..yapıldı diye biliyorum öyle dendi yani..

benimkide beyaz ne kadar faydası var bilmiyorum tabi ama yagmur damlalarının akıcılıgını sağlar düşüncem vardı tahminen bugün yagmur yagdı değişen birşey yok
Tabi üstte bir tabaka olduğu için damlalar normalden fazla kalıyordur hocam... Ama kuş pisliklerine karşı bir faydası olur diye düşünüyorum...
Aracın canlılığını korur sanırım...
Kararsızım yaptırırm bende belki...

YCO

Kayıtlı Üye
Hocam Siyah olsa yada koyu tonlarda olsa aldığım gün rengi canlılığı korusun diye düşünmeden yaptırırdım ama Beyaz olunca solma derdi yok güneş yanığı yok açıkçası yaptırmam gereklimi kararsız kaldım...
siyah kolay kolay solmaz ama beyaz sararır bi zaman sonra.. :)
ama benim inancım boya korumanın sararmanın önüne geçemediği..

PATRON

Administrator
ben şahsen 2011 E 320 araca binsem yine yaptırmam son yaptırışımdı...

aybarsdnr

Kayıtlı Üye
0 araca boya koruma yaptırmak zaten çok gereksiz..bi süre sonra hafif pasta ve cila atıldı mı mis gibi olur.kafanızı yormayın

Üst Alt