• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Bernie Azınlıkta..

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Yaş
32
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556
Bernie Ecclestone'un, geçtiğimiz hafta başında, FIA Dünya Motor Sporları Konseyi'nde yapılan oturumda Flavio Briatore'ye ömür boyun motor sporlarından men cezası verilmesine karşı oy kullandığı belirtildi.

Ecclestone, duruşma sonrasında yaptığı açıklamada, aynı zamanda arkadaşı ve ticari ortağı olan Briatore'ye verilen cezanın çok ağır olduğunu ifade etmişti.

Briatore'ye yönelik tutumu, skandalı savunduğu şeklinde yorumlanan ve F1'in ticari haklarını elinde bulunduran CVC'nin direktörü Martin Sorrell tarafından eleştirilen Ecclestone daha sonra, "Ben de (WMSC) komisyonu içindeydim, dolayısıyla muhtemelen diğerleri kadar ben de suçluyum" demişti.

FIA Başkanı Max Mosley ise, Londra'nın Evening Standart gazetesine verdiği mülakatta, Ecclestone'un bu ifadesinden sanki Briatore aleyhine oy vermiş sonucu çıktığını belirterek, gerçekte F1 patronun Briatore'ye ömür boyu men cezası verilmemesi yönünde oy kullandığını söyledi.

Mosley, "Konsey bu kararı oy birliğiyle vermedi. Ancak çoğunluk Briatore'nin cezalandırılmasından yana oy kullandı. Bernie azınlıktaydı" dedi.

TurkiyeF1.com
 

Byefsane

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
3,556
Yaş
28
İsim
Atilla Peynirci
Nereden
Isparta
Plaka
32AP154
Teşekkürler
 
Üst Alt