Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Berkay BENGİ (Bambam)- Akvaryum video

Bravo gerçekten büyük emek var, Cidden çok şanslılar ,Balık olasım geldi o akvaryumda vallaha :)

berkay bitkileri nerden bulabilirim + tatlı sumu tuzlu suylamı büyüyorlar? bitkilerin uzama süreci kısa çok fazla büyüyorlarsa ıslahını nasıl sağlıyorsun ? şimdilik bir kaç sorum :D cvplarsan sevinirim.

Akvaryum bitkileri satan akvaryumculardan, internet sitelerinden bulunabiliyor bitkiler. Ebay'den getirtenler bile var ben denemedim hiç. Tatlısu bitkileri tamamı.
Bitkilerin çok hızlı büyüyenleri de var çok yavaş büyüyenleri de var. Bu işle uğraşmaya başlayınca insan yavaş yavaş tanıyor bitkileri, hangi bitkileri nerelerde kullanırsam 3 ay içinde istediğim gibi bir görünütü elde ederimin cevabını kestirebiliyor insan. 3 ayı örnek olarak verdim ben kendi akvaryumlarımda hedef olarak 3 aylık kurulumlar yapar fotoğraflarını çeker baştan kurarım. Sistem istenirse yavaşlatılabilir ama daha hızlandıraılabilir mi emin değilim. Işık kuvveti sistemin hızını tayin eder genelde. Kontrol altında tutulması gereken bitkiler makasla budanarak istenilen formda tutulur.

Akvaryum bitkileri satan akvaryumculardan, internet sitelerinden bulunabiliyor bitkiler. Ebay'den getirtenler bile var ben denemedim hiç. Tatlısu bitkileri tamamı.
Bitkilerin çok hızlı büyüyenleri de var çok yavaş büyüyenleri de var. Bu işle uğraşmaya başlayınca insan yavaş yavaş tanıyor bitkileri, hangi bitkileri nerelerde kullanırsam 3 ay içinde istediğim gibi bir görünütü elde ederimin cevabını kestirebiliyor insan. 3 ayı örnek olarak verdim ben kendi akvaryumlarımda hedef olarak 3 aylık kurulumlar yapar fotoğraflarını çeker baştan kurarım. Sistem istenirse yavaşlatılabilir ama daha hızlandıraılabilir mi emin değilim. Işık kuvveti sistemin hızını tayin eder genelde. Kontrol altında tutulması gereken bitkiler makasla budanarak istenilen formda tutulur.
teşekkür ederim berkay bilgilendirme için biraz araştırıp bende denemeyi planlıyorum ama yeni bir akvaryum iştahım kabardı eldekinden samanlık bile olmaz :) daha fazla bilgi için müsadenle danısmak isterim arada sana. kolay gelsin simdilik

Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Akvaryumu sıfırdan kuracaksan öncesinde konuşmakta fayda var. Yanlış ve ya gereksiz ekipman almak gereksiz masraf olacaktır.

Geri
Üst Alt