Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Benzinli arabaya Mazot koydular...

tibuk5361

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba, aracım 2008 seat leon stylance. 129.000de ve lpg benzin kullanıyorum. Aracın deposunda 30lt benzin varken üstüne 10lt mazot koydular. Araç önce çalıştı daha sonra stop etti, depoyu boşalttık ama çeyrek depo kalana kadar boşaltabildik, üstüne 20 litre daha benzin koyduk çalıştırdık ve gayet nizami devam ediyoruz. Sizlere sorum araç çeyrek depoya indiğinde öksürüyor, stop etmiyor ama öksürüyor gaza bastığımda. Mazot benzine karışıp yanar mı? Başka bişey yapmama gerek var mı?

ovvvv. çok sıkıntılı bir durum. Yaşayan arkadaşlar varsa cvp atar. Bana olsa herhalde uyuyamazdım.

geçmiş olsun @Gogo senin başına gelenin aynısı arkadaşın da başına gelmiş

Geçmiş olsun evet geçtiğimiz ay benimde başıma geldi aracı pompa fişiniz elinizde ise sıkıntı yok faturayı istasyona kestirin eğer fişiniz yoksa mutlaka istasyondan alın depo sökülüp yıkanıyor yakıt hattı temizleniyor enjektörler temizleniyor ben yetkili servise çektirdim ALTUR a 500₺ masraf çıktı ..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Herkese merhaba, aracım 2008 seat leon stylance. 129.000de ve lpg benzin kullanıyorum. Aracın deposunda 30lt benzin varken üstüne 10lt mazot koydular. Araç önce çalıştı daha sonra stop etti, depoyu boşalttık ama çeyrek depo kalana kadar boşaltabildik, üstüne 20 litre daha benzin koyduk çalıştırdık ve gayet nizami devam ediyoruz. Sizlere sorum araç çeyrek depoya indiğinde öksürüyor, stop etmiyor ama öksürüyor gaza bastığımda. Mazot benzine karışıp yanar mı? Başka bişey yapmama gerek var mı?
yanar ama zarar verebilir..yetkili servise danışın bence..özel servis işsizlikten aracı bozabilir...danışmakta fayda var yenı nesil motorlar sevmez öle şeyleri

gecmıs olsun yakıt depon ve enjektorlerın temızlendımı bıseyın kalmaz faturayıda benzınlıge ödetırsın yaklasık 400-500 tl gıbı bır masrafı var

Kendi ustamın söylediğini aynen yazıyorum:"depoda ki yakıtı boşalt, üstüne benzini bas, katkı koydur,mazot benzine nazaran ince olduğundan benzinle birlikte yanacaktır.Depoyu boşaltamazsan da depoyu fulle yine katkı koy, o yakıt yine yanacaktır, sorun çıkmaz"
ben de dediği gibi yaptım şu anlık sorun yok, sadece depo dibinde mazot kaldıysa öksürüyo, zamanla da yanacağını düşünüyorum.

Geri
Üst Alt