Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Benzinli arabaya Mazot koydular...

Konu, 'Leon 1P (2006-2009)' kısmında tibuk5361 tarafından paylaşıldı.

1. tibuk5361

tibuk5361 SCW Üyesi

54
    30
    18
    Herkese merhaba, aracım 2008 seat leon stylance. 129.000de ve lpg benzin kullanıyorum. Aracın deposunda 30lt benzin varken üstüne 10lt mazot koydular. Araç önce çalıştı daha sonra stop etti, depoyu boşalttık ama çeyrek depo kalana kadar boşaltabildik, üstüne 20 litre daha benzin koyduk çalıştırdık ve gayet nizami devam ediyoruz. Sizlere sorum araç çeyrek depoya indiğinde öksürüyor, stop etmiyor ama öksürüyor gaza bastığımda. Mazot benzine karışıp yanar mı? Başka bişey yapmama gerek var mı?

Mobil sürüm kullanılarak gönderildi
    Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.
  2. eserbaba

eserbaba SCW Üyesi

799
    498
    63
    ovvvv. çok sıkıntılı bir durum. Yaşayan arkadaşlar varsa cvp atar. Bana olsa herhalde uyuyamazdım.

3. SrdİLTR

SrdİLTR SCW Üyesi

123
    85
    28
    geçmiş olsun @Gogo senin başına gelenin aynısı arkadaşın da başına gelmiş

4. Gogo

Gogo SCW Üyesi

401
    384
    63
    Geçmiş olsun evet geçtiğimiz ay benimde başıma geldi aracı pompa fişiniz elinizde ise sıkıntı yok faturayı istasyona kestirin eğer fişiniz yoksa mutlaka istasyondan alın depo sökülüp yıkanıyor yakıt hattı temizleniyor enjektörler temizleniyor ben yetkili servise çektirdim ALTUR a 500₺ masraf çıktı ..

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.239
    113
    yanar ama zarar verebilir..yetkili servise danışın bence..özel servis işsizlikten aracı bozabilir...danışmakta fayda var yenı nesil motorlar sevmez öle şeyleri

6. dadaş34

dadaş34
    Administrator
    V.İ.P Admin

6.532
    5.835
    113
    gecmıs olsun yakıt depon ve enjektorlerın temızlendımı bıseyın kalmaz faturayıda benzınlıge ödetırsın yaklasık 400-500 tl gıbı bır masrafı var

7. tibuk5361

tibuk5361 SCW Üyesi

54
    30
    18
    Kendi ustamın söylediğini aynen yazıyorum:"depoda ki yakıtı boşalt, üstüne benzini bas, katkı koydur,mazot benzine nazaran ince olduğundan benzinle birlikte yanacaktır.Depoyu boşaltamazsan da depoyu fulle yine katkı koy, o yakıt yine yanacaktır, sorun çıkmaz"
    ben de dediği gibi yaptım şu anlık sorun yok, sadece depo dibinde mazot kaldıysa öksürüyo, zamanla da yanacağını düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş