Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Benzinli 1.4 Seat Cordoba Signo almak istiyorum

eray59

Kayıtlı Üye
Öncelikle ilk arabamız olacak bu yüzden biraz titiz davranıyoruz. Fiyat olarak 23 bin TL' ye kadar düşünüyoruz. 2000-2004 arası Cordoba veya Toledo düşünüyoruz.
Cordoba ve Toledo' nun donanım olarak benzer fiyattaki diğer marka ve modellerden daha iyi durumda olduğu belli.
Dizel araçların yakıt konusunda daha cimri olduğunu biliyoruz ama ilk aracımız olduğu için dizel kullanımında sorun yaşayabiliriz. Yılda 10 bin km civarı yol yaparız.
Sizlere birkaç soru sormak istiyorum.
1- 2.el Seat alırken nelere dikkat etmem gerek?
2- 1.4 veya 1.6 100hp olan modeller 100 km de kaç kuruş yada kaç lt benzin yakar?
3- Cordoba ve Toledo arasındaki farklar neler. Signo her iki araçta donanımın full olduğu anlamına mı geliyor.
4- Bu araçlarda yaşayabileceğim sorunlar neler. Aracın iyi ve kötü yanlarını yazarsanız sevinirim.
5- Tolero' nun yakıt durumu nasıldır?
Tanıdığınız temiz araç satan varsa yazabilirsiniz.

Son düzenleme:
Kpss sorusu gibi oldu...sole anlatayim kisaca...aracin durumu onemli 12 yaşinda araba ne yakar tahmin etmek zor.cordoba compaktir,toledo genistir diz mesafesi iidir.toledodan az yakar cordoba...donanim ayni...alirken boya takintisi,km falan dusunmeyin.motor ve yuruyene bakin.sonucta 12- 15 yasinda araba aliyorsunuz.ekzperti en guzel cevapi verir.

@kirlisakal Öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Sizce kesinlikle bakmam gereken özel bir yeri var mı?
Alırken kesin ekspertiz' e götüreceğiz. Boya takıntımız pek yok sadece kazasız veya ufak tefek boyalı değişeni olabildiğince az bir araç istiyoruz. Bu özelliklerde istediğimiz fiyata bulabilir miyiz sizce?

2006 ibiza dizel sahibiyim ben bu kadar rahat dizel araba görmedim o fiyata cordoba dizel de bulabilirsin benzinliye girme derim önemli olan şeylere gelecek olursak yağ yakma olayı çok önemli bu araçlarda birde direksiyon pompası airbag de çok hassastır direksiyona vurayım deme benim gibi :D

@kirlisakal Öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Sizce kesinlikle bakmam gereken özel bir yeri var mı?
Alırken kesin ekspertiz' e götüreceğiz. Boya takıntımız pek yok sadece kazasız veya ufak tefek boyalı değişeni olabildiğince az bir araç istiyoruz. Bu özelliklerde istediğimiz fiyata bulabilir miyiz sizce?
Bakma eksperiz hepsini.soluyor....icin ısındı mı tamamdır

2006 ibiza dizel sahibiyim ben bu kadar rahat dizel araba görmedim o fiyata cordoba dizel de bulabilirsin benzinliye girme derim önemli olan şeylere gelecek olursak yağ yakma olayı çok önemli bu araçlarda birde direksiyon pompası airbag de çok hassastır direksiyona vurayım deme benim gibi :D

Cordoba dizel var ancak ilk aracımız olacağı için dizelden uzak duruyoruz. Arife günü araç pazarına gitmeyi düşünüyoruz bakalım iyi birkaç araç görürüz inşallah. Sahibinden de uygun sayılabilecek tek araç bulduk.

Öncelikle ilk arabamız olacak bu yüzden biraz titiz davranıyoruz. Fiyat olarak 23 bin TL' ye kadar düşünüyoruz. 2000-2004 arası Cordoba veya Toledo düşünüyoruz.
Cordoba ve Toledo' nun donanım olarak benzer fiyattaki diğer marka ve modellerden daha iyi durumda olduğu belli.
Dizel araçların yakıt konusunda daha cimri olduğunu biliyoruz ama ilk aracımız olduğu için dizel kullanımında sorun yaşayabiliriz. Yılda 10 bin km civarı yol yaparız.
Sizlere birkaç soru sormak istiyorum.
1- 2.el Seat alırken nelere dikkat etmem gerek?
2- 1.4 veya 1.6 100hp olan modeller 100 km de kaç kuruş yada kaç lt benzin yakar?
3- Cordoba ve Toledo arasındaki farklar neler. Signo her iki araçta donanımın full olduğu anlamına mı geliyor.
4- Bu araçlarda yaşayabileceğim sorunlar neler. Aracın iyi ve kötü yanlarını yazarsanız sevinirim.
5- Tolero' nun yakıt durumu nasıldır?
Tanıdığınız temiz araç satan varsa yazabilirsiniz.
Benim Arac 2004 model 1.4 75 Hp 1 parca degismis Erzurum

Geri
Üst Alt