Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Benzinden Gaz'a nasıl Çabuk Geçer?

LPG regülatör sıcaklık ayarı var, mesela benim araçta standardı 24 dereceymiş ben 22'ye aldırdım. Motor sıcaklığı ile alakalı ama tam olarak regülatör sıcaklığı ile ilişkili diye biliyorum. Hatta ben daha çabuk geçmesi için araç çalıştıktan 5 sn kadar sonra bi 5000 d/dk yapıp geri bırakıyorum geçiyor hemen...

Bende böyle bir muhabbeti duymuştum, bir arkadaş ne kadar km giderse gitsin (çok uzun mesafe değil) eğer çalıştırdıktan sonra direk gaza geçmesini istiyorsa gaza biraz abanıyormuş senin dediğin gibi 5bin devir falan ondan sonra direk geçiyormuş. Bana hep ilginç gelmiştir.

benzin lpg geçiş aralığı sabittir. yapılan ayarda ne belirtiliyorsa o zaman geçer 70 derece ise hep yetmişte 90 derece ise hep 90 derecede lpg ye geçer bazen 70 de bazen 90 da gemez sistemizde veya lpg ayarlarınızda sorun var mutlaka bir lpg ciye gidin ve öncelikle ayarlarını güncelletin ve lpg geçiş sıcaklığını 30-yada 35 derece olarak ayarlamasını isteyiniz lütfen,,,

Bende böyle bir muhabbeti duymuştum, bir arkadaş ne kadar km giderse gitsin (çok uzun mesafe değil) eğer çalıştırdıktan sonra direk gaza geçmesini istiyorsa gaza biraz abanıyormuş senin dediğin gibi 5bin devir falan ondan sonra direk geçiyormuş. Bana hep ilginç gelmiştir.

bahsedilen olay bazı sistemlerde ister sıcaklık isterse devir olarak değiştirilebiliyor isterseniz araç çalıştıktan sonra 2000 deviri gördüğündede geçer ama motor açısından pek sağlıklı bir durum değil

benzin lpg geçiş aralığı sabittir. yapılan ayarda ne belirtiliyorsa o zaman geçer 70 derece ise hep yetmişte 90 derece ise hep 90 derecede lpg ye geçer bazen 70 de bazen 90 da gemez sistemizde veya lpg ayarlarınızda sorun var mutlaka bir lpg ciye gidin ve öncelikle ayarlarını güncelletin ve lpg geçiş sıcaklığını 30-yada 35 derece olarak ayarlamasını isteyiniz lütfen,,,

Gökhan ebnde ona şaşıyorum.Kayseriye gelir gelmez ilk işim bu olacak.Reis senin araç bu havalarda hararet kaç olunca geçiyor misal.Yada diğer arkadaşlar siiznkisi sabahları hararetın kac olması gerekiyor.

Gökhan ebnde ona şaşıyorum.Kayseriye gelir gelmez ilk işim bu olacak.Reis senin araç bu havalarda hararet kaç olunca geçiyor misal.Yada diğer arkadaşlar siiznkisi sabahları hararetın kac olması gerekiyor.

Hararet satine bakmadım ama 2-3 km gittikten sonra geçiyor çok fazla sürmüyor

O aracın lpg ye geçiş dercesi 40 dan fazla değildir. Yalnız şu var senin aracın 70 dereceye geldiğinde bile lpg ye geçmiyorsa aracında ya su eksik yada lpg regulatörüne giden su hortumlarında problem var demktir, regülatör ısınamıyor. Lpg ısı dercesini regülatör üzerindeki ısı müşüründen alır, aracın hararet ısı müşürüne baglı degildir. Aracınız 90 dereceye gelmiş olsa bile regülatör bahsettiğim nedenlerden dolayı o sıckalıga ulaşmıyor olabilir ve geçiş uzuyordur.

• Beğen
Reaksiyonlar: Ali
KArdeşim enim aşıma geldi aynı olay geçen sene.aya enzin yedim:) müşürle ilgili işey.Lpgciye syledinmi direk iliyo zaten.Hararet müşürü arızalıdır muhtemelen.ucaz ve kısa süren i işlem.değiştirdimi daha ısı 30-50 civarındayken geçiyor.

bu arada klavyede "b" harfleri basmıyo kusura kalmayın:) copy-paste ile yazmaya çalışıyorum:) ai i nceki yorumu toplarsın artık:) şunuda belirteyim aracı ilk çalıştırırken abanmayın gaza.ciddi zararlar verebiliyormuş.

O aracın lpg ye geçiş dercesi 40 dan fazla değildir. Yalnız şu var senin aracın 70 dereceye geldiğinde bile lpg ye geçmiyorsa aracında ya su eksik yada lpg regulatörüne giden su hortumlarında problem var demktir, regülatör ısınamıyor. Lpg ısı dercesini regülatör üzerindeki ısı müşüründen alır, aracın hararet ısı müşürüne baglı degildir. Aracınız 90 dereceye gelmiş olsa bile regülatör bahsettiğim nedenlerden dolayı o sıckalıga ulaşmıyor olabilir ve geçiş uzuyordur.

abi heralde öyle birşey var.ben en kısa zmanda göstereyim 70te nadir geçiyor zaten genelde 90 oluyo hararet göstergesi 90 oluncada hemen geçmiyor zaten

İlk önce araç suyunu kontrol et. su eksilmesi de bu sorunu yapabilir.

Geri
Üst Alt