Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Benzinden Gaz'a nasıl Çabuk Geçer?

skeaptar

Kayıtlı Üye
Leon 1.6 stylance aracım,Lovato tüp takılı, araba benzinden tüpe geçerken hangi aşamalar gerekiyor mesela sabah hararet 90 a cıkıyor ama hala tüpe geçmemiş olabiliyor bazende hararet 70 teyken sabah tüpe geçiyor.Neye göre değişiyor bu daha sıfırın altında değiliz ve 1-2 viteslerle 2 km gitmeden geçmiyor LPG'ye. kış bastırdığında okulum 10 km heralde hiç gaza geçmeden benzinle gidip gelirim okula..Bu konuda neler yapılabılır.motorla alakalı bır durummu acaba yani bu motora hhas birşeymi yoksa Lovatodan mı. kimi arkadaşların baska aracları var mesela cart cok surmeden gecıyor LPG ye.Bilgi ve düşüncelerinizi alabilirmiyim arkadaşlar.:confused:

lpg taktırdığın ustaya git ve motor kaç dereceye geldiğin de gaza geçmesi için ayarlamış onu öğren o ayarı aşağıya çekerek çabuk geçmesi sağlanıyor veya yükselterek geç geçmesi sağlanıyor.

hmmm ilginç....ilginç de niye bazen hararet 70 teyken geçiyor bazen 90da bile geçmiyor :confused:

beniznden lpg ye geçiş motor ısısı ile alakalıdır.bildiğim kadarıyla lpg de den ayarını yapabiliyoruz.muhakkak montajda ısı ayarın yapılmamış.geçiş süresinin bu kadar uzun olmaması gerekli.bence montaj yapılan yere danışmalısın.

Leon 1.6 stylance aracım,Lovato tüp takılı, araba benzinden tüpe geçerken hangi aşamalar gerekiyor mesela sabah hararet 90 a cıkıyor ama hala tüpe geçmemiş olabiliyor bazende hararet 70 teyken sabah tüpe geçiyor.Neye göre değişiyor bu daha sıfırın altında değiliz ve 1-2 viteslerle 2 km gitmeden geçmiyor LPG'ye. kış bastırdığında okulum 10 km heralde hiç gaza geçmeden benzinle gidip gelirim okula..Bu konuda neler yapılabılır.motorla alakalı bır durummu acaba yani bu motora hhas birşeymi yoksa Lovatodan mı. kimi arkadaşların baska aracları var mesela cart cok surmeden gecıyor LPG ye.Bilgi ve düşüncelerinizi alabilirmiyim arkadaşlar.:confused:

Sıfırın Altındayken Geçmesin de zaten LPG ye ben karstayken -28 derecede bile motor gerekli ısıya ulaştıgında LPG ye geçmişti.. Soguk Motorda Geçmemesi Daha iyidir.. Birde Öyle bi yetmişte geçiyor bi doksanda geçmiyorsa hararet müşürünü bi gösterin derim:eek:key:

70derecede 90 derecede LPGye geçmek için cok fazla bir değer 35dereceye ayarlanıyor genelde

vay be desenize sıkıntı var ozman 2 ayda bi deponun 3/4 benzin yedi araba ben en kısa zamanda göstereyim ustama

Sıfırın Altındayken Geçmesin de zaten LPG ye ben karstayken -28 derecede bile motor gerekli ısıya ulaştıgında LPG ye geçmişti.. Soguk Motorda Geçmemesi Daha iyidir.. Birde Öyle bi yetmişte geçiyor bi doksanda geçmiyorsa hararet müşürünü bi gösterin derim:eek:key:

bencede geçmesin çöllü sıfırın altındayken.ama bu havalardada yada yazında en azıdnan sabah ılk calıstıgında cabucak gecsın yoksa lpg nin espirisi kalmayacak ıyıden ıyıye.TEşekkürler arkadaşlar hepinize

hakkaten yüksek bi deger geciş ayarları yapılınca düzelecektirr yaşadıgınız ilin iklim derecesine göre iyi bi ayar sartt:eek:key:

LPG regülatör sıcaklık ayarı var, mesela benim araçta standardı 24 dereceymiş ben 22'ye aldırdım. Motor sıcaklığı ile alakalı ama tam olarak regülatör sıcaklığı ile ilişkili diye biliyorum. Hatta ben daha çabuk geçmesi için araç çalıştıktan 5 sn kadar sonra bi 5000 d/dk yapıp geri bırakıyorum geçiyor hemen...

Geri
Üst Alt