Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Benzin

azizbaba61

Kayıtlı Üye
Merhabalar forum ahalisi. Bu aralar yorgunluktan foruma uğrayamıyorum. 1. sınıfların öğretmeni olunca...
Neyse. Benim aklıma takılan ve sadece Seat kullananların fikirlerini almak istediğim için buraya açıyorum. Forumu aradım bulamadım.

Ben PO dan 95 benzin alıyorum fakat sanki baya tüketim fazla. Arabanın atikliğinden memnunmuyum bilmiyorum çünkü başka marka benzin kullanmadım. Siz benzinde hangi markayı kullanmamı önerirsiniz? Ama şunu da söylemek gerekir ikili değerlendirme yaparsanız sevinirim. PO dan alıyordum opeti, bp yi, totali ve shell i denedim ama benim tercihim şu şeklinde. Kampanyaları takip edip bir ondan bir ondan almakta zarar varmıdır? Şimdiden teşekkürler yorumlarınız için.

valla ben shell kullanıyorum memnunum.. bp opette iyi markalar deneyin ve kendiniz karar veriniz. belki psikolojiktir..(bana öyle olmuştu da) birde havaların soğuması yakıt tüketimini arttırır (birde klimayı açıyorsanız). burada sizin kullanım tarzınızda etkendir tabii. arabanız 1.4 85 beygir devir isteyen bir motoru var, devirli kullanmanızda yakıtı artırır .ben shell bulamazsan bp kullanıyorum ikiside iyi bence. ama şehir içinde ben pek bu hesaplara girmiyorum. trafiğin ne olacağı belli olmuyorda..

Shell kullanırım tek marka,yakıtın temizliği çok iyidir..Opetin yanma kalitesine bağlı ataklık hissini övüyorlar,bir iki kere denedim fark göremedim pek..

Ben psikolojik olarak shell'den alıyorum çünkü sarı-kırmızı mesala opet'ten zorunlu kalmadıkça almam çünkü sarı-lacivert. (evet GS'liyim)
Shell'in benzininden de memnunum. Bu arada BP'de gayet iyi geliyor bana shell göremezsem BP'yi tercih ediyorum.

ben opetten memnunum yakıt km dağılımında hakkını veriyor mesala fuulden aldım bir kaç kez ucuza satıyorlar fakat daha km gidiyorsun .....

asıl soruya kımse cvp vermemiş 95 le 97 arasında fark varmı bu hem km olarak hemde performans olarak bu benimde merak ettiğim bir konu :eek:key:

bırakalım ön yargıyı. cennet shell şubesi yıllarca kacak mazot benzin sattı ortaya cıkınca kapatıldı.

benzin alınacak benzinlik bulunduğu ile ve işleticisine göre değişkenlik gösterebiliyor bence markaya aldanmayın temizliğine ve rafineri sattığına inandığını bir benzinlik tercih edilmelidir,

95 ve 97 arasında ben hiç fark görememiştim belki uzun vadede bazı etkileri var ama ama ben hiç fark etmedim ben 95 oktan kullanıyorum bu yüzden

95 i de kullandım 97 yide arada hissedilir bir fark görmedim performans olarak ama 97 için motoru temizlediği daha iyi olduğunu duymuştum.

Benzin istasyonu olarak test ettiğim bp,shell,opet ve son olarak lukoil oldu.Performans konusunda gözle görülür farkı ben sadece shellden aldığım benzinde gördüm.Bp ve shell km olarak genelde aynı menzillerde oluyor ama nedense opette hep az km gidiyorum.Kullanım tarzım aynıdır hergün gittiğim yol trafik lambası sayısı herşey aynı ama opetin benzini az gidiyor.2 seferdir lukoil alıyorum alma sebebim çok mu performanslı değil çok mu km yaptırıyor değil tek sebebi %7 indirimli benzin almam oluyor :eek:

bende shellden alıyordum taki hava bastıkları ortaya çıkana kadar. şimdi aytemizden alıyorum çokta memnunum

Geri
Üst Alt