Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Benzin Miktarı ve Performans..

1,8 t,106 gti yada 1.6 motorlarda kac tane benzın pompası var :) Kendı arabana gore dusunup gercekcı gelmedı deme bence:)

Amacım kendi aracıma göre düşünmek değildi Can sadece basınç yetmiyor teorisinin yanlış olduğunu açıklamaktı. Çünkü zaten bahsedilen durum yarı-depo ve altı. yine nerden bakılsa 15-20Lt benzin var nesi yetmiyor :D:D

Tekrar ediyorum basınçla ilgili bir durumdan ziyade pislik tortu vs. den kaynaklanıyor olabilir..

bence psikolojik biraz, benim bildigim genelde roll felan yapanlar kalkıs yapanlar depoya cok az benzin doldurur cünkü agırlık yapmasın diye ama sizin dediginiz gibi olsa basıncdan falan agırlıgı pek söz konusu olmazdı ozaman, artı bide kulaktan kulaga gelmezdi bence.. hala böyle bişey varsa demekki bana göre psikolojik sizin dediğiniz. :)

19l lik bir damacanayı ağzına kadar doldurup dibini deldiğimizde çıkan suyun basıncı su azalırken doğru orantıda azalır basınçta full depoda pompaya daha basınçlı benzin geliyor olabilir ama pompanın az benzin çekmesi falan olamaz zira çok hassas alet bunlar bir iki zorlanmada direk yanıyorlar ben 2 kere yaktım annemin arabada benzin kıtlığından ondan biliyorum:D

bence psikolojik biraz, benim bildigim genelde roll felan yapanlar kalkıs yapanlar depoya cok az benzin doldurur cünkü agırlık yapmasın diye ama sizin dediginiz gibi olsa basıncdan falan agırlıgı pek söz konusu olmazdı ozaman, artı bide kulaktan kulaga gelmezdi bence.. hala böyle bişey varsa demekki bana göre psikolojik sizin dediğiniz. :)

Ben roll a çıktığımda tam depoyla çıkıyorum :D:D

19l lik bir damacanayı ağzına kadar doldurup dibini deldiğimizde çıkan suyun basıncı su azalırken doğru orantıda azalır basınçta full depoda pompaya daha basınçlı benzin geliyor olabilir ama pompanın az benzin çekmesi falan olamaz zira çok hassas alet bunlar bir iki zorlanmada direk yanıyorlar ben 2 kere yaktım annemin arabada benzin kıtlığından ondan biliyorum:D

Damacananın ucunda suyun basıncını yeniden düzenleyen bi pompa yok. Benzin deposunda var.

Ki zaten o mantıkla bakılırsa arabanın deposu doluyken daha fazla, boşken daha az yakması lazım ki tamamen saçmalık.

Bende roll yaparken çeyrek deponun biraz üzerinde değilse çıkmam! çok tehlikeli :DKeyfe dalıp gidersin pompayla dönersin:D

xx

Geri
Üst Alt