Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Benzin Miktarı ve Performans..

YCO

Kayıtlı Üye
50-55L'lik bi depo benzin aşağı yukarı 35-40kg. bildiğim kadarıyla..aynı miktardaki bi depo mazot 40-45kg..
araçtaki ekstra ağırlıklar performans konusunda faydalı değil elbet orası doğru ama..

psikolojik olmadığına artık nerdeyse emin olduğum bişi var..özellikle yarım depo üstünde önceki arabamın da bu arabamın da sanki daha iyi gittiği hissiyatı..bunu 3-5 kişiyle konuştum forumdan onlar da aynı hissiyatta..'netten araştırmadım henüz bu tarz bi test vs. var mı diye ama siz ne diyosunuz. ??

fazla benzın +kg ise agırlıktan dolayı arac bıraz daha agır kalmazmı yıgıt

Ben arabamı 30kg hafiflettim ancak öyle devrimsel bir fark yaratmadı gidişinde.

yıgıdım gozle gorulur fark olmaz bence ya :confused: pıskolojın belkı burada buyuk rol oynuyodur

yiğidin bahsettiği konu deponun dolu olup ağır olması ile igili değil arkadaşalar..
hepiniz denemişsinizdir..benzin arabada azaldığı zaman araba gitmiyor gibi gelir ve depoyu doldurduğunuzda arabanın gidişi daha iyimiş gibi gelir ya..konu o..
yani depo dolu iken motor çekişinin daha tatlı olduğu sanki araba altınızdan kayıp gidiyormuş gibi bir his veriyor insana..

işte b olay psikolojik mi yoksa sizlerde böyle bir durum hissediyor musunuz??

ben benzın ceyregın altına dusunce sankı gıtmıyor gıbı gelıyor.. ama mantıga dokemedıgım ıcın gulup gecıorumkendıme

benzın basıncının dusmesı soz konusudur belkıde bellı b sevıyeden sonra,gecen baska b arkadas da aynı seyı soylemıstı hıssıyat olarak

acaba depo full iken depodakı bazı maddeler saatler gectıkçe yukarımı cıkıyor;??? zeytınyagı su gibi??

iyi salladım:D

Geri
Üst Alt