Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

BCB motor hava filtre kutusu parça kırılması. Yardım...

MuRDocK

Kayıtlı Üye
Bugün aracımın yanına indim. dediğim gibi yağ filtre kısmından bi damlatma söz konusuydu onu kontrole. onun dışında iki can sıkıcı sorunla daha karşılaştım birini burdan paylaşıyor ve her türlü yardımlarınızı bekliyorum. Sorunum şu: aracım arka bahçede ablamda yeğenimle inmişti ve motorun şekli garibine gitti hava filtresinden dolayı. çıkarıp göstermek istedim çıkardım ama hava filtresinin egzoz sacı kısmına olan bağlantıdan daha önceden kırılmış kapak benzeri bir parça düştü. nerden düştüğünü önce çözemedim ama inceleyince diğer yarının hatta 3. yarısının hava filtresi içinde olduğunu gördüm. belki yapıştırırım niyeti ile söktüm güzelce filtre kutusunun ön kısmını ama sonuç umduğum gibi çıkmadı. şimdi aşağıda fotoğrafları paylaşıcam ve ne bilim belki elinde olan olur belki arızalı kırık bir filtre kutusu olur yada o parça direkt parça olarka satılır mı yada hurdacıda bulunur mu bilgi sahibi olan abilerim kardeşlerim ablalarım yardımcı olursa sevinirim. kapak dediğim parça 3 kısma parçalanmış ve orta kısım malesef daha önceden düşmüş kaybolmuş. O kapak yüksek ihtimalle soğuk havada egzoz kısmından biraz daha sıcak hava emişine olanak sağlayan ısınında arkasındaki termostatik yayın izin vermeyerek açılmasını engelleyen bir parça sanırım. araçda motor ısındıktan sonra zaman zaman da rölantide gaz alıp verme sıkıntısı var ki bu sıkıntıyı büyük oranla lpg nozzle larını küçültürek yüzde 60 indirgemiş durumdayım ama zaman zaman hafifde olsa halen sorun var ve bugün bu sorunu buna yordum çünkü normal emiş dışında birde egzoz üstünden sürekli sıcak emiş yapıyor doğal olarak.

Hava filtre kutusunun filtre değilde egzoz üstü kısmı

Kutudan önceki fotodaki parçanın sökülmüş hali

Bahsettiğim parçanın 1.kısmının yerleştirilmiş şekli

Bahsettiğim parçanın 2.kısmının yerleştirilmiş şekli

Egzoz üstüne gelen kısmın görüntüsü

kırılan parçanın üstünde parça kodu yazar...yazmıyorsa yardımcı olayım bakayım sistemden dicem ama parçanın tam ne oldugunu görmem lazım şekil ve isim olaraktan yoksa bulmakta zorlanırım :) geçmiş olsun

Benim eski polomda da aynı işe yarayan benzer parça vardı. ben tamamen iptal ettim sıcak hava girişini kestim hiç bir sıkıntı olmadı.

kırılan parçanın üstünde parça kodu yazar...yazmıyorsa yardımcı olayım bakayım sistemden dicem ama parçanın tam ne oldugunu görmem lazım şekil ve isim olaraktan yoksa bulmakta zorlanırım :) geçmiş olsun
parça üzerinde parça koduna rastlamadım. elimde o tür program olsa yada numara halinde foto koyabilirseniz ben o parçayı gösterebilirim.

Benim eski polomda da aynı işe yarayan benzer parça vardı. ben tamamen iptal ettim sıcak hava girişini kestim hiç bir sıkıntı olmadı.
tamamen iptal durumda zaten şu an o kapak yok ve sıcak hava girişi aktif durumda oluyor doğal olarak. siz nasıl kestiniz? ayrıca ben daima orjinalden yanayım. aracımda herhalde orjinal olmayan benden önceki sahibinden ötürü teyp ve lastik ebatı.

dur bakayım kaç modeldi aracın...ayrıca bu parça aracın neresindedir. @MuRDocK
abi bu parça komple olarak hava filtre kutusu. BCB motor olduğu için motor üst kapağı olarakda geçiyo bazı yerlerde. 2003 model bcb motor 1.6 16v. parçanın komplesi temsili şu: ortadaki gördüğümüz göz önünde duran parça :)

şimdi iki şey cıktı..hangisi oldugunu net söylersen parasını da sölerim sıfır orjınal servisteki ücretini :D iki resim cıktı senın aracla ilgili. bcb kodlu motor resimleri bunlar..sana hava filtresi komple lazım... 1 nolu parça
HAVA FİLTRESİ İLE EKLEME PARÇASI Orijinal Parça 036129611AR 249,00 ₺ + KDV 293,82 ₺ @MuRDocK
toledo1.png toledo.png

Son düzenleme:
@kirlisakal abim bana aşağıdaki resimdeki parça lazım. hoş onun içinde kırılan parça ama ayrı olarak satılmıyor bildiğim kadarıyla

Geri
Üst Alt