Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

BCB motor hava filtre kutusu parça kırılması. Yardım...

maşallah abicim bayağı paraymış yaa. tşk ederim bakalım çıkma bulabilecek miyim
bende gözüken oo.gerci euro iii yükseldi...sen gene de servise sor...sıfır parça ...çıkmacıda bulsan çıkmacı yarı fiyatına vereceğine sanmıyom.goguldan seat çıkmacıların siteleri var tek tek arayıp soracaksın ama derdini nasıl anlatırsın bilmiyorum işin zor :) parça koduyla cıkmacıdan malzeme almak zordur.bol şanslar

bende gözüken oo.gerci euro iii yükseldi...sen gene de servise sor...sıfır parça ...çıkmacıda bulsan çıkmacı yarı fiyatına vereceğine sanmıyom.goguldan seat çıkmacıların siteleri var tek tek arayıp soracaksın ama derdini nasıl anlatırsın bilmiyorum işin zor :) parça koduyla cıkmacıdan malzeme almak zordur.bol şanslar
hava filtre kutusu aslında zor bişey değil ama internette konyada sadece bir tane bulabildim ve onunda bendeki kırık olan parçasının sağlamlığı önemli tabi

hava filtre kutusu aslında zor bişey değil ama internette konyada sadece bir tane bulabildim ve onunda bendeki kırık olan parçasının sağlamlığı önemli tabi
komple parca olarak mı sadece orası mı .fiyatlar aşa yukarı eşitse bence hiç uğraşmayın derim.çıkmacılarında gözü açık

komple parca olarak mı sadece orası mı .fiyatlar aşa yukarı eşitse bence hiç uğraşmayın derim.çıkmacılarında gözü açık
sadece istediğim parça iki kibrit kutusu büyüklüğünde ince bir plastik benzeri parça. diğer yönden hava filtre kutumda herhangi bir sorun yok. çıkmacılarda kırık kutu bulabilsem denk gelsede keşke içindeki parçayı alabilirim ama o da aşırı düşük ihtimal

benimde aynı şekilde kapak krılmış durumda kapak tam ortandan kırılmış ben tamir ettim ama bu sefer yay kısmına gelen tırnağını kırdım ve zaman zaman rölanti bende dengesizleişiyor bu parçadan galiba

parça üzerinde parça koduna rastlamadım. elimde o tür program olsa yada numara halinde foto koyabilirseniz ben o parçayı gösterebilirim.

tamamen iptal durumda zaten şu an o kapak yok ve sıcak hava girişi aktif durumda oluyor doğal olarak. siz nasıl kestiniz? ayrıca ben daima orjinalden yanayım. aracımda herhalde orjinal olmayan benden önceki sahibinden ötürü teyp ve lastik ebatı.
Ben kendi kapağını oraya hava almayacak şekilde yapıştırdım. Oraya uyacak bir parça yapıştırabilirsiniz yada köpük yada benzeri bir şeyle kapatabilirsiniz.

Bu parçanın tam olarak görevi nedir kapattığımızda etkisi ne olacak

Ben kendi kapağını oraya hava almayacak şekilde yapıştırdım. Oraya uyacak bir parça yapıştırabilirsiniz yada köpük yada benzeri bir şeyle kapatabilirsiniz.
onu düşümdüm ama bu kezde motor soğukken yada soğuk havada emdiği hava normal girişten girecektir ve bununda farklı bir yönde zararlı etkisi olacaktır.
Bu parçanın tam olarak görevi nedir kapattığımızda etkisi ne olacak
giren havayı nominal değerlere getirmiş oluyor motor ısındığında bu parça kapanarak. o kısım olmayınca hava giriş boğazı büyümüş ve gaz kelebeği daha fazla bir debi ile atmosfere açık olacağı için hava akış metrede yani emilen havanın gaz oranına göre fazla olduğu durumlar gözlenecektir. buda daha çok rölantide bozukluk anlamına gelir

onu düşümdüm ama bu kezde motor soğukken yada soğuk havada emdiği hava normal girişten girecektir ve bununda farklı bir yönde zararlı etkisi olacaktır.

giren havayı nominal değerlere getirmiş oluyor motor ısındığında bu parça kapanarak. o kısım olmayınca hava giriş boğazı büyümüş ve gaz kelebeği daha fazla bir debi ile atmosfere açık olacağı için hava akış metrede yani emilen havanın gaz oranına göre fazla olduğu durumlar gözlenecektir. buda daha çok rölantide bozukluk anlamına gelir
Özür diliyorm ama ben birşey anlamadım teknik olarak değilde bunu kapatırsam ne olur kapatmazsam ne olur tekrar özür diliyorum

Özür diliyorm ama ben birşey anlamadım teknik olarak değilde bunu kapatırsam ne olur kapatmazsam ne olur tekrar özür diliyorum
estağfrullah detay olarak anlatayım. 1.bunu açıp kapatmak parça sağlamken elimizde olan bişey değil. 2 soğuk havada aracın egzoz üstü kısımdan hava almasını bu sayede egzoz manifold üzerinde ısınmış havayı alarak çalışmasını yanmanın kolaylaşmasını kısaca pistona giren aşırı soğuk hava yerine ısınması daha kolay olabilen biraz daha ılık hava almasını sağlar araç ısınınca da zaten o parçanın bağlı olduğu termastatik bir yay açılmasını engeller ve normal hava girişinden hava alarak hava girişini yeniden düzenlemiş olur. 3 diyelimki o kısmı biz kapattık. araç soğukken aşırı çiğ yakmaya neden olur sıcakken pek bir değişiklik olmaz. 4 diyelim ki kapatmadık ve orası kırık. araç sıcakken ki egzozda aşırı sıcak olacağı için o kısımdan giren hava gereken miktarda oksijen yoğunluğuna sahip olmayacağı için zengin karışım şeklinde yanar ve rölantide garip dalgalanmalar oluşturabilir. dahada detay anlatamam herhalde :D

Geri
Üst Alt