Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

bayii savaşları

z3r0_C0D3R

Kayıtlı Üye
Leon 1.6 tdi dsg copa plus+ 17" jant+ ön kapı cam filmleri...aracımı haftaya teslim alıyorum.liste fiyatı üzerinden aldım.trafik sigortası hariç. ancak başka bir bayii 17" jant + trafik sigortasıyla bu aracı 53.000'den verebileceğini söyledi. Aldığım bayiyi arayıp durumu anlatınca bana ilk sorusu şu oldu: "araç temiz miymiş?" dediğine göre taşıma esnasında çizilen, hasar gören araçları tekrar boyatıp daha uygun fiyata, ama müşteriye bilgi vermeden satıyorlarmış. peki ben aldığım bayiye nasıl güveneceğim? önerisi olan?

arabayı maştan aşagı kontrol ettireceksin boyalarını felan

o aklıma gelmedi değil ancak ayıp olur mu acaba diye düşünmeden de edemiyorum =)

öncelikle hayırlı Uğurlu Olsun allah tekerini düz bastırsın :eek:key:

Sana Araç Teslim Anında her yerinin kontrol edildiğine dair bir rapor verilecek bu raporda parça parça her yerin boya kalınlıkları yazılı işte siz bu rapora güvenmeyip (benim Yaptığım gibi) teker teker tüm parçaları boya ölçme aletiyle ölçtüreceksiniz bun yaparken kendinizde şahit olacaksınız tüm ölçümlere.. Aynı zamanda parçaların değişimi yapılmışmı yapılmamışmı diye şüpheci yaklaşarak tüm birleşim noktalarını kontrol edeceksiniz (kendiniz anlamıyorsanız anlayan birinden rica edebilirsiniz) hatta bunları yaptım diye bayide çalışanlar bana gülüyorlardı ama arkadaşlarımız bazıları bunu tecrübe edince işi sıkı tutmak zorunda kaldım sizede tavsiyem odur zira hiç kimse babamızın oğlu değil ve taşıma esnasında herhangi bir vuruğu olan arabayı hiç bir bayi geri göndermez 3 tl altınada satmak istemeyeceği için böyle çakallıklara başvuruyorlar dikkat edin ama bu dediğimde binde bir olan birşeydir öyle çok sık olacağını zannetmem genede size denk gelmesin dikkatiniz üst seviyede olsun bu konuda ...:eek:key:

• Beğen
Reaksiyonlar: gfx
o aklıma gelmedi değil ancak ayıp olur mu acaba diye düşünmeden de edemiyorum =)
ya niye ayıp oluyomuş ben olsam yanım da bide usta götürürdüm bunların napcagı belli olmaz zaten sana boya ölçüleri garfigini verecekler bi boya makinası götür yanın da santi santim ölç kardeş sonradan ugraşmaktan sa hemen orda işi bitireceksin sen mutlaka yap

Sana Araç Teslim Anında her yerinin kontrol edildiğine dair bir rapor verilecek bu raporda parça parça her yerin boya kalınlıkları yazılı işte siz bu rapora güvenmeyip (benim Yaptığım gibi) teker teker tüm parçaları boya ölçme aletiyle ölçtüreceksiniz bun yaparken kendinizde şahit olacaksınız tüm ölçümlere.. Aynı zamanda parçaların değişimi yapılmışmı yapılmamışmı diye şüpheci yaklaşarak tüm birleşim noktalarını kontrol edeceksiniz (kendiniz anlamıyorsanız anlayan birinden rica edebilirsiniz) hatta bunları yaptım diye bayide çalışanlar bana gülüyorlardı ama arkadaşlarımız bazıları bunu tecrübe edince işi sıkı tutmak zorunda kaldım sizede tavsiyem odur zira hiç kimse babamızın oğlu değil ve taşıma esnasında herhangi bir vuruğu olan arabayı hiç bir bayi geri göndermez 3 tl altınada satmak istemeyeceği için böyle çakallıklara başvuruyorlar dikkat edin ama bu dediğimde binde bir olan birşeydir öyle çok sık olacağını zannetmem genede size denk gelmesin dikkatiniz üst seviyede olsun bu konuda ...:eek:key:

valla doğru diyorsun hocam...o zaman şasesinden aynasına kadar baktırmak lazım teker teker..sıfır araç alıyoruz ama hala içimiz rahat değil...:(

ya niye ayıp oluyomuş ben olsam yanım da bide usta götürürdüm bunların napcagı belli olmaz zaten sana boya ölçüleri garfigini verecekler bi boya makinası götür yanın da santi santim ölç kardeş sonradan ugraşmaktan sa hemen orda işi bitireceksin sen mutlaka yap

aynen dediklerinizi uygulayacağım..:eek:key:

emre hangi bayi oldugunu bilmiyorum fakat ben seat altur dan aldım aracımı 1.6tdı dsg copa sunroof 53.450 trafik sigortası dahil bence iyi araştır oturduğum yerin yakınında bir bayi iste 54.000 tl traik sigostası haric fiyat verdi ayrıca aracımda hiç bir şekilde ne boyalı ne değişen bir parca var.

O gülenler kendi ahmaklıklarına gülsünler Selçuk abi, sen sonuçta bir alışveriş yapıyorsun ve dediğin gibi kimse Babanın oğlu veya çocuğu değil para veriyorsun sonuçta sıfır araçlarda bu vakalara çok rastlanıyor. Sen en doğrusunu yapmışsın bütün parçalarını irdelemekle. :eek:key:

kusura bakma da almadan önce neden sormadın fiyatları bir kaç bayiye sene sonunda liste fiyatından araba alan tek san varsın sanırım.
satıcıda elindeki hazır müşteriyi kaçırmamak için diğer bayiiye laf atmış bence.
arkadaşlar bu kadar da basit değil patlak arabayı satmak tamam tedbir tedbirdir ama kimse 3 -5 milyar için bayiliğini riske atmaz

Geri
Üst Alt