Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bayanlara trafİkte ne kadar anlayiŞliyiz

06 yeşim 534

SCW Ladies
SCW Ladies
Trafİkte ne kadar anlayiŞlisiniz eleŞtİrİye aÇiktik bu konu yazdiginiz herŞey dİİkkate alinacaktir

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Genelleme yapmak belki doğru olmaz ama çabuk panik olabildiklerinden önümdeki aracın sürücüsü bayansa aracın dibine kadar girmem, trafik uygunsa didkiz aynasından bana bakma yerine yola baksın diye sinyal verip sollarım. olurda araç stop eder olmadık bir yerde durur vs. durumlarında selektör yapmam kornaya basmam.

Trafikte bayanları sıkıştırıp korna ve selektörle taciz edenlere uyuz olurum. Eşimi trafiğe çıkarmıyorsam bu magandalar yüzündendir. hele birde araba ufak tefekse bayanların işi kolay değil.

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Trafikta olaya erkek yada bayan olarak bi ayrımla bakmam lakin bayanların bu konudaki becerisi hepsinin olmasa bile biraz zayıf bu yüzden bende pek yanaşmam kaza vs olmasından ziyade biraz çabuk paniğe kapılıyorlar.
Ama şöylede bir durum var malesef heryerde olduğu gibi trafikte bile sarkıntılık yapacak kadar becerekli densiz çok,fakat bu ayrı bir toplumsal problem!
Yazımın başındada yazdığım gibi bayandır diye ayrıca bir anlayış göstermem erkek için nasılsam bayan içinde aynı davranırım.(Saygıda kusur olmadığı sürece ben sorun çıkartmam ama sorun yaratırsa karşımdaki muhtemelen daha büyük sorun oluyorum karşımdakine.Bu biraz saygı eksikliğine karşı asabiyetimin çabuk çıkması ile alakalı)
Kullandığımız şeyler (arabalar)çok işe yarasada aynı derecede ölüm saçan makinalardır.Hafife almak ayrıcalıklı davranmak gibi birşeyi kabul etmiyorum bu anlamda.

xx

yapıcı bir eleştiri olarak çoğu bayan sürücünün uymadığı bir trafik kuralına değinmek istiyorum.. dikiz aynasından arka tarafı daha sık kontrol etmeliler ve mümkün olduğu kadar sağ şeridi kullanmalılar diye düşünüyorum..bu yavaş kullandıkları vs için değil..bu bir trafik kuralıdır..buna bende uyuyorum..maksadım tüm bayan sürücüleri aynı kefeye koymak değil..

bir de bazı kurallar değiştirilebilir ülkemizde de..kardeşim isviçrede yaşıyor ve orada bayan sürücülere ait park alanlarının erkeklerinkinden farklı olduğunu söylüyor.. boyalı çizgilerle belirlenmiş park alanları varmış herkes için ve bayanlara ayrılan bölmeler daha genişmiş.

Bazı sürüş eğitimlerinde derler ki: Karşı sürücü ile göz göze gelmeyin, bu yüzden sürücüne değil gidişine bakarım, ön tekerlerk açısına, yalpasına vs. yani sürücüsünün nüfus kağıdı beni pek ilgilendirmiyor.
Türkiye gerçeklerinde, nisbi olarak sayısı az olan bayanların, çoğunun sürücü olarak tecrübeleri azdır, bu ayrı konu. Ancak pert edenler de genelde erkeklerdir, şahsen hiçbir bayan ehliyeti ile pert kaydı görmedim.

Kimisi iyi kullanir, kimisi acemiligini atamaz uzerinden. Ablam da trafikte araba kullaniyor. Ilk baslarda tedirgindi o da, sonralari benim de verdigim destekler ve trafige alismasiyla sorun kalmdi. Su anda da iddaa edebilirim ki cogu erkek surucuden cok daha iyi kullaniyor :) Ama kimiside var ki, cileden cikartir. Boyle bir surucuye denk geldigimde en kisa surede ve en guvenli sekilde gecmeye bakarim. Gerci bunu sadece bayanlara itam etmemek gerekir diye dusunuyorum, zira pek cok erkek surucude bu sekilde :)

Bu arada Caglar abi, ben gordum arabayi perte cikaran bayan. Cok yakin bir arkadasim :) Soforlugude gayet iyidir :) Zaten kazalarida genelde deneyimli suruculer yapar ya orasida ayri tartisma konusu :p

diğer sürücülere olduğumdan çok çok çok daha fazla anlayışlı olduğumu düşünüyorum. hemcinslerimin kadın sürücüler üzerine yaptığı iğrençlikler yüzünden bir nevi onlar adına özür dilemek zorunda hissediyorum kendimi niyeyse :))

not: aracımı galeriden aldıktan yarım saat sonra kadın bir sürücü tarafından inanılmaz bir şekilde taciz edildim..resmen kaza yapmam, ona arkadan vurmam, yoldan çıkmam için aklınıza gelebilecek herşeyi yaptı. hayatım boyunca ilk defa yaşadığım bi deneyimdi :) Allah bi daha yaşatmasın..

kesinlikle bayan erkek ayrımı yapmam ama önümdeki aracın kullanıcısı kesin bayan diye düşündüğüm zamanlarda her zaman bayan çıkmıştır:D böyle durumlarda da daha dikkatli davranır sağına, soluna, arkasına fazla yanaşmam. trafikte kornayı sadece selam vermek için kullanırım.

Sıkıştırma, taciz vs. konu dışı sayıyorum.

Boş yolda fren yapana, şeridi ortalayana, sol şeritte 70km/h ile gidip çekilmeyene ve aracın içinden sağdan geç diye işaret edene vs. sinir oluyorum. Ümitköy gibi bir yerde bunu yapanlar genellikler bayanlar oluyor tabi. Araba kullanırken telefonla konuşan erkekler daha beter.

Bir de akıp giden, basan, park edebilen bayanlar var. Tapıyorum onlara =)

Bayansa mümkün olduğunca uzak dururum şeritde yakın geçmem yakın takip yapmam birde şu var bu arabayı bayan kullanıyo dediğim zaman kesin onu bayan kullanıyodur buda bi deneyimmidir bilmem.... ama sayıları az da olsa harika araba kullanan bayanlar tanıyorum tanıdım ve hayran kaldım buda bi gerçek ama yüzdeye vurunca malesef çok düşük...

Geri
Üst Alt