Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bayanlara trafİkte ne kadar anlayiŞliyiz

Akşam karanlıgında farlarını açmayan bayanlar var kendileri acaba ne düşünüyor kafasında ne var diye onlara uzuluyorum, yanaşıp uyarsam yanlış anlayacaklar diye korkuyorum, kornaya bassam zaten bakmazlar kötü niyet düşünürler... Allah'a emanet gidiyorlar yine diyip devam ediyorum, bazen yanaşıp elimle de işaret ediyorum farları açın diye öyle yani:hosgeldin:

bayan şöförleri sollarken hayatta kornaya yada sellektör atmıyorum bi ara atmıstım yol verecem diye şerampöle inecekti o gün bu gün yok aga :D

Trafikte ailemdeki bayanlara nasıl davranılmasını istiyorsam, diğer bayanlarada öyle davranırım..:)

su bir gercek ki trafikte hakikaten insani deli etmeye yetecek bir suru bir suru bayan surucu var. ozellikle direksiyon simidine yapisip arabanin neredeyse on tamponunu gorerek gitmeye calisan bayanlar oncelikle kaza sebebi. ben de bir kadin olarak, yine de " ondeki kesin kadin" dedigimde bir kere haric daha hic yanilmadim.

ben artik erkeklere hak vermeye basladim, elbette igrenclik yapanlari kastetmiyorum fakat bunalip ben korna caliyor ve hadi yuru artik diye isaret ediyorsam ondeki dehset bakislari ile dikizden bakarken, erkekler benden daha cok yasayabilir bence.

kadin erkek farketmez, ozellikle istanbul, ankara vb gibi buyuk sehirlerde yasayan insanlar trafige cikmadan once araba kullanmayi bilip bilmedigini (bu sadece kavrama noktasini yakalamak ve direksiyonu cevirebilme yetenegi degil, tum koordinasyonu saglayabilmek ve trafikte gerilmeden rahat olabilmek) tekrar dusunmeli...

kardesim stres oluyorsan, milletin yada kendinin kaza yapmasina sebep olacaksan ya evde otur ya da sofor tut daha ucuza gelir :)

Bayan kullanıcılı aracı 50 metre öteden tanır en az 5 metreden fazla yaklaşmamaya çalışırım gözlerim sorun cıkmasın mantıgı ile yolda bayan süğrücü arar oldu . bayan sürücüyü sollarken çok dikkat edrim nerdeyse karşı şeridi kullanırım mümkünse. arkam dan gelen aracın sürücünün bayan oldugunu fark edersem tamgaz yapar giderim, gitme imkanı yoksa kontrol bende olsun mantıgı ile saga yanasır yol veririm 5 metre mesafeli devam ederiz. trafik hayatımda 5 kazam var 3 ü arkadan çarpma 1 i arka akpıya girme kullanıcılarının 4 de bayan dı. Diğeride 14 yaşınada bir çocuk.

İyi araba kullanan bayanlarda var kötü kullananlarda .. Bazıları direksiyona yapışık giderler, önü boşken fren yaparlar ,sağ sinyal verip sola dönerler vs vs vs ..Geçenlerde biri sahil yolunda bi aplamız benimle yarıştı mesela focus vardı arkama yapıştı gaza yüklendim yol vermek istemedim o an(yediremedim kendime:D) sonra sağdan beni geçti tahminimce titanium focustu :D Sonra sağ çektim önce bayanı tebrik ettim sonra aracıma benzin döküp yaktım :D Mesela benim annede çok güzel araba kullanır onu takdir ederim hep, hatta uzun yolculuğa çıkarken arka koltukta rahat rahat uyuyabildiğim tek bayan şöfördür :) tabi araç kullana kullana uzun yol yapa yapa deneyim kazandıkça iyi oluyorlar .. Kuzenim araba kullanmaktan nefret ederken bir gün araba alıcam dedi ama otomatik olucak sen bana ileri geri sağ sola öğretsen yeter dedi neyse sonra bir araba beğendi araçın otomatik vitesi yokmuş mecbur manuel aldı bana öğret dedi yine öğrettim şimdi 2 yıldır araba kullanıyor sadece bir kazası var oda belediye otobüsünden dolayı ama bunda kesinlikle hatası yok ve otomatiğe kesinlikle karşı artık ben arabayı hissedicem diyor araç sollarken 5 ten 4 e çekicem falan vs tebrik ediyorum kendisini :)

erkekler çoğunluklu olarak gayet anlayışlı.ben arkama bakmadan kaçmaya çalısıyorum :) ama birde şu var:
kadının kadına sellektor yapması, kızması, bu öndeki kesin kadın,.... vs. demesi çok komik oluyo :)

trafikte kendine güvenen bayan sürücü oldugu sürece sorun yok ama direksiyonu iyice sıkı kavrayıp koltuga bile yaslanmadan süren bi bayan sürücüye denk gelirsem yada makyaj yapanı bile oluyo kırmızı ısıkta ona sinir oluyorum soldan soldan allah ne verdi uzaklasıyorum

benim arabaya çarpan kadın; bi elinde sigara diğerinde telefon arabanın direksiyonunu tutan yok! annem alman vatandaşı ve almanyadan almış oldğundan sorun yok :) her daim kurallara uyar lakin çok da hız cezası yer :D hatta birçok kadına arabadan inip bağırdığı bile olmuştur :D

ah bide sabah trafiğindekiler fena ya helede sabah trafiğini tecrübe etmişlerse inaninki erkeklerden daha çok onun bunun önüne atlayıp çabuk gitmeye çalışıyorlar kaç tanesi üstüme çıkıyodu

Geri
Üst Alt