Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bayanlara trafİkte ne kadar anlayiŞliyiz

Çok hassas bir konu aslında bu..Sonuçta eşimde bir sürücü :rolleyes:
Kimlik ayrımı yapmak yanlış ama bayan sürücülerin daha dikkatli kullanmaları(ki kendilerine göre :)) diğer sürücüleri sıkıntıya sokuyor..
Yinede trafikte bayan veya erkek tüm sürücülere dikkat etmek lazım ;) (Nasıl politik bir cevap oldu değil mi? :D)
Hasan abiye katılmakla birlikte üstüne ekleyerek;

hangi şeritte olursa olsun yavaş gitmek,
direksiyona ellerin pozisyonu ne olursa olsun iki elle sıkı sıkıya yapışmak,
koltuğu dimdik konumda nerdeyse direksiyona sıfırlamak,
sürüşte sağa-sola bakmadan sadece önüne bakıp araç kullanmak,
yapılacak işi bir an önce yapmak adına ani olarak şerit değişimi, frenleme yapmak

genelde bayan sürücülerin yapmış olduğu (bana göre) hatalar. Eğer sürücünün bayan olduğunu farkdersem aman bunu bir an önce geçmem lazım deyip kendimi sıkıntıya düşürmeden, kendisini de paniğe kaptırmadan uzaklaşmaya çalışıyorum. Bunların yanında özeleştiri de yaparak,

trafik ışıkları, tren geçitleri vb. yerlerde herkes kuyrukta beklerken sağdan yada soldan ilerleyip en öne burnuna sokanlar,
sol şeritten yavaş giden yaptığım sellektörü iplemeyip ben sağndan geçmek için sinyal verdiğimde kendisininde sağ sinyalini yakıp önüme kıranlar,
yeşil ışık yanar yanmaz korna, sellektör vs. ikazları yapanlar (özellikle minibüs, taksi vb.)
yeşil ışık yandığında en az 500-600 metre geriden sellektür kolunu avuçlayıp sanki freni patlamış araçmış gibi sellektör yapanlar,
normal seyir halinde iken özellikle havalı kornaya basarak damağımızı tavana vurduranlar,
sinyal vermeden sağa, sola, kavşağa girmek, öndeki aracı sollamaya kalkışıpta frenlere abandıranlar,
yol ve geçmeye müsaitken dibine kadar girip öyle şerit değiştirenler,
araç geçmeye çalışırken gaza basıp sollama yaptırmayanlar,
aracı geçtikten sonra senin kıçını mı seyredicem deyip hızlanıp beni geçtikten sonra tekrar aynı hıza düşenler

hakkında ve bicümlesi hakkında eğer araçta yalnızsam sesli bir şekilde değilsem içimden akla hayale gelmeyecek şeyler saydırıyorum.

Sonuç olarak trafikte bayan-erkek ayrımı yapmıyorum.

kesinlikle bayan erkek ayrımı yapmam ama önümdeki aracın kullanıcısı kesin bayan diye düşündüğüm zamanlarda her zaman bayan çıkmıştır:D böyle durumlarda da daha dikkatli davranır sağına, soluna, arkasına fazla yanaşmam. trafikte kornayı sadece selam vermek için kullanırım.

aynen...

Ben çok anlayışlıyım. Bayan olduğunu anladığımda dörtlülerimi yakıp o uzaklaşana kadar sağa çekiyorum aracımı. Sonra yola devam ediyorum :cool:

Benim için şoförün bayan olmasının hiç önemi yok, şoför acemi olduktan sonra cinsiyet farkı olmuyor...

Hani acemiler de acemi olduklarını kabullenip ona göre davransalar çok iyi olacak. Dışarıdan anlayış beklemek de bi yere kadar...

ince bir konu ama beceremeyenler ok bıde hem beceremeyen hemde dılı arabanın camdan dısarı sarkanlar var (haklılarmıs gıbı) bı gun oyle bı tanesıne kocan bu arabayı altına kaza yapıp olde genc bı karıyla evlensın dıye vermıs dedım :)

ince bir konu ama beceremeyenler ok bıde hem beceremeyen hemde dılı arabanın camdan dısarı sarkanlar var (haklılarmıs gıbı) bı gun oyle bı tanesıne kocan bu arabayı altına kaza yapıp olde genc bı karıyla evlensın dıye vermıs dedım :)

Terbiyesiz....:p

Geri
Üst Alt