Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bayanlara trafİkte ne kadar anlayiŞliyiz

aman abi aman bir bayan sürücü 2nciside motosiklet gördümmü şerit değiştiririm,imkan yoksa sağından solundan bi tarafından hamle yapar uzar giderim.mutlaka gzl kullananlar var cennet mahallesinden büyükçekmeceye kdr girdiğim her deliğe girip dibimden ayrılmadı kırmızı leonlu bi bayan,onu bi daha görürsem eğer inip evlilik teklif ederim:) şaka bi yana sürenler de süremeyenler de kendini belli ediyo ztn,ama mümkün mertebe bi tarafından uzar giderim,bu bi saygısızlık olarak algılanmasın fakat ne önümde ne de arkamda bayan sürücü tutmam...

arabamın sadece allaha şükür bir vukuatı var oda sağolsun bir bayan sürücü ondada ben kusurlu bulundum %100,ki hatanın bende olmamasına rağmen.:p
genel olarak ben bayanların araba kullanışını begenmiyorum çok panik atak kullanıyorlar buda kaza yapma riskini arttırıyor.bu hafta iki kere bayan sürücü tarafından kaza atlattım;duran aracıma çarpıyorlardı,bu konu üstüne gelmiş. :)biraz sanki ilk ögrenenler ezbere gidiyorlarmış gibi sürüyorlar buda ani durumlarda anlık karar vermeyi etkiliyor.
trafikte rast gelirsem evet gerçekten önümdeki aracın bayan oldugunu anlayabilirim.kesinlikle ne bayanları nede motorsikletleri sıkıştırırım;hatta motorsikletlere yol veririm çogu zaman,şeritlerin aralardan geçmeye çalışıyorlarsa şerit aralıgı genişse.
benim tavsiyem bay ve bayan olsun acemi kişilerin otomatik vitesli arabada öncelikle direksiyonu,gaz ve freni kullanmayı tam olarak refleks haline getirmesi daha sonradan bunlar hallolduktan sonra manuel daha rahat kullanabilirler çünkü aynı anda hem manuel vitesi hemde direksiyonu istanbul gibi trafikte özellikle halletmek günümüzde zor ilk başlayanlar için.

kimlik ayırt ettiğimi hiç düşünmedim. tehlikeli bir konu:)

bayanlara saygımız var ancak. biraz dikakt olsa iyi olurdu :)

genel olarak anlayışlıyımdır. bu bayan erkek farketmiyo yol vermeyide yol almayıda severim :eek:key:
anlayamadığım mevzu bunu genel olarak söylüyorum araç içinden el kol hareketi yapılması
ve ne söylendiğini anlayamadığım dudak hareketleri...
işte o zaman sinirli oluyorum ;)

Ben bayanlara karşı çok anlayışlı ve hassas davranıyorum öyleki ;
arkamdan gelen bayansa hemen şerit değiştirip kaçıyorum önümde giden bayansa ki bu 3-5km geriden belli oluyor
fazla yaklaşmıyorum...

Ne sinyal verme var ne aynaya bakma var koltuk öne doğru çekilmiş dimdik duruyorlar yan şeritte heyelan olsa görmezler :))

Çok hassas bir konu aslında bu..Sonuçta eşimde bir sürücü :rolleyes:
Kimlik ayrımı yapmak yanlış ama bayan sürücülerin daha dikkatli kullanmaları(ki kendilerine göre :)) diğer sürücüleri sıkıntıya sokuyor..
Yinede trafikte bayan veya erkek tüm sürücülere dikkat etmek lazım ;) (Nasıl politik bir cevap oldu değil mi? :D)

Çok hassas bir konu aslında bu..Sonuçta eşimde bir sürücü :rolleyes:
Kimlik ayrımı yapmak yanlış ama bayan sürücülerin daha dikkatli kullanmaları(ki kendilerine göre :)) diğer sürücüleri sıkıntıya sokuyor..
Yinede trafikte bayan veya erkek tüm sürücülere dikkat etmek lazım ;) (Nasıl politik bir cevap oldu değil mi? :D)

Hasan abi sanki yerin kulağı vardır gibi bişiy oldu bu :D

• Beğen
Reaksiyonlar: H_G
Yusuf um ne olur ne olmaz ;) Zaten Boca da gözü var alır elimden maazallah :D

Geri
Üst Alt