Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Baskı balatadan gelen koku

arkadaşlar yeni araçlarda bu koku sürekli oluyor ilk 3000kmye kadar sıkışık trafiklerde dur kalk yaparken benim altea'dan bile geliyordu. seninde araban yeni bu koku olacak. halen daha zorladığımda 50000km'ye gelmesine rağmen benim arabada bile bu kokuyu duyuyorum. sorun yok kısacası:)

Can senin söylediğin denemeleri yaptım el freni çekikken gitmeye çalıştığım zaman evet araba kasılıyor ama 3. viteste kalkmaya çalıştığımda ise araba yavaştan hareket ediyor :) :confused: şimdi benim baskı balatada sorun var mı anlayamadım

Can senin söylediğin denemeleri yaptım el freni çekikken gitmeye çalıştığım zaman evet araba kasılıyor ama 3. viteste kalkmaya çalıştığımda ise araba yavaştan hareket ediyor :) :confused: şimdi benim baskı balatada sorun var mı anlayamadım

enes benimki de oyle, arac 4000'de :D

baskı balata yenilerken ben orjinalden daha sağlam bişeyler istiyorum. 3üncü leonumu kullanıyorum hiç birinin baskı balatasından memnun değilim.

Neden öyle park ediyorsunuz ki zaten ? Ben hiç gaza basmadan hafif debriyajdan çekerek park ediyorum şuana kadar ne bir koku nede kavramada değişme olmadı. Yani park ederken debriyajdan hafif kaldırın ayağınızı zaten rölanti devri gerekli torku üretir park etmek için baktınız çekmiyo hafif gaza dokunun yoksa balatalarını yakarsınız...

Debriyaj testide 3cü viteste kalkma hikayesi biraz eski arabalarda kaldı benim arabam 2.0 tfsi rölanti devrinde ufak bi devir düşmesinden sonra rahat ilerliyor
En iyi test hiç gaza basmadan düz alanda 1ci viteste kalkıp 2ye atmak ve dijital kadranda hız düşmesi varmı onu izlemek eğer bi dalgalanma yok normal durumdadır. Yada emin olmak için debriyaj sökülcek ve kalınlığı ölçülcek

Sertaç 2cclik TFSI motorlar bizimkilerin yanında abi sayılır :)öyle gaza basmadan park etmek falan ,6cc daha küçük motorda geç bunları abicim :D:D

vira bismillah.. bu forumdaki ilk msg ımda bir işe yarasın bari..
aslındao koku yarım debriyaj olmasından kaynaklanıyor. ve normal kullanımda o kokunun çıkmaması gerekiyor.. (enes ve merveye duyrulur..) debriyajın yukarda kavraması ise tamamı ile ayar sisteminden kaynaklanıyor ve debriyajın bittiğini fln göstermiyor. debriyaj aşındıkça bizim araçlardaki gergi sistemi açılıp daha aynı yerde kavramasını sağlar. sonuçta hidrolik debriyaj serlikten fln da anlaşılması mümkün değil. bu koku veya kullanım birazda gazı yanlış kullanmamızdn dolayı olayı debriyaj ile toparlamaya çalışmamızdan kaynklanıyor. ki buda kullanım tarzı ile alakalı.

vwturk te bir abimiz modifiyeli 1.8t passat ın orjinl balatasını 237.000 km de değiştirdi.ki araç 240-200 bg arasında kullanıldı bu yolu ve aracın ağırlığını da düşünürseniz cok iyi kullanmış durumda..

debriyaj testini ise durduk yere yapmanızda bir fayda yok. aracın araklığında bir sorun olduğunu düşündüğünüzde veya şüphelendiğinizde yaparsınız. genelliklede dikçe bir yokuşta el frenli kalkışta kendini belli eder.. motor boşa dönüp stop etmiyorsa kaçırıyor. aracı sürüklüyor veya stop ediyorsa sağlam. ama bu test te balatayı aşındırır ve gideceğiniz km den çalar..

Geri
Üst Alt