Barrichello'nun motoru sağlam | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Barrichello'nun motoru sağlam

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Beğeniler
79
Yaş
30
#1
Rubens Barrichello'nun Belçika Grand Prix'de dumanlar çıkan motorunun, yağ sızıntısı ve alevlere rağmen, iyi durumda olduğu belirtildi

Brawn GP pilotu, Spa-Francorchamps'da, aracının arkasından gelen dumanları gördükten sonra, yarışın son turlarında yavaşlamak zorunda kalmıştı.

Takım başlangıçta Mercedes-Benz motorunun iflas etmek üzere olduğundan korkmuş, ancak daha sonra olayın basit bir yağ sızıntısından kaynaklandığı anlaşılmıştı.

Bununla birlikte araç damalı bayrağı geçtikten sonra, pite girdiğinde motordan alevler yükselmişti. Bu alevler, takımda motorun durumu konusunda endişelere neden olmuştu.

Ancak yarış sonunda yapılan analizlerin, motorun sağlam olduğunu gösterdiği belirtildi. Takım buna rağmen, Barrichello'nun vites kutusunun da hasarsız olup olmadığını anlamak için gelecek haftaki İtalya Grand Prix'yi beklemek zorunda kalacak.

Barrichello, bugün Twitter'daki sayfasına yazdığı yazıda, "Takım, alevlerin ardından motorun oldukça iyi olduğunu söyledi. Vites kutusu da problemsiz görünüyor, fakat bundan ancak Cumartesi sıralamalardan sonra emin olabiliriz" dedi.

TurkiyeF1.com