Banka Boykotu | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Banka Boykotu

Konu, 'Sohbet' kısmında swotr tarafından paylaşıldı.

 1. swotr

  swotr Misafir

  TÜKODER in 13-14 Mart Bankaları Boykot açıklaması
  REKABET KURULU 12 BANKANIN TÜKETİCİLERİ SOYMAK İÇİN BİRLEŞTİKLERİNİ TESPİT ETTİ

  Rekebet Kurulu 12 bankanın mevduat, kredi faizleri, ve kredi kartı hizmetleri alanında rekabeti ihlal ettiklerini tespit ederek bankalara toplam 1.1 Milyar liralık ceza kesti. Kunu ile ilgili olarak Merkez Yönetim Kurulu'muzun açıklaması ektedir

  Değerli Tüketiciler

  Rekabet Kurumu Akbank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Finansbank,Türk Ekonomi Bankası, Halkbank, Vakıfbank,Ziraat Bankası, Denizbank,HSBC ve İNG Bank hakkında “kartel “ soruşturması başlatmış ve yapılan soruşturma sonucunda Rekabet Kurulu aralarında kamu bankalarının da bulunduğu 12 bankaya “ MEVDUAT, KREDİ VE KREDİ KARTLARI HİZMETLERİ alanında Rekabetin Korunması Hakkında Kanunda “ rekabeti sınırlayıcı anlaşma, uyumlu eylem ve kararlar” maddesine aykırı davranmaktan dolayı ceza yağdırdı. Bu karar bankaların aralarında anlaşarak özellikle tüketicilere verdikleri hizmetlerde “ tekelleşmeye “ gittiklerini ortaya çıkardı.

  Değerli tüketiciler, yıllardır bankaların bizlerin sırtından büyük paralar kazandıklarını, son yıllarda yapılan açıklamalardan işletme giderlerinin % 65’ ini bizden haksız olarak tahsil ettikleri paralardan karşıladıklarını ve tüketici haklarını hiçe saydıklarını söyleyip durmaktayız. Ne kadar haklı olduğumuz yapılan soruşturma ve verilen cezalarla kanıtlanmış oldu. Tüketiciler olarak artık soyulmak, istismar edilmek ve mağdur olmak istemiyoruz. Bunun için de ;

  13-14 MART’TA BANKALARA GİTMİYORUZ!

  KREDİ KARTI KULLANMIYORUZ.

  BANKA ÖNLERİNDE OTURMA EYLEMLERİMİZ OLACAK.

  Bu haksız uygulamaların devam etmesi durumunda, bizler de örgütlü ve kararlı mücadelemizi sürdürerek bankalar önünde oturma eylemleri yapacak ve bankaları protesto edeceğiz.

  PARALARIMIZ YASTIK ALTINA DAHA GÜVENLİ.

  Bankalarda açtığımız vadesiz mevduat hesaplarından hesap işletim ücreti, komisyon, gider vergisi, BSMV, KKDF. Vb. isimler altında devamlı para alınmaktadır. Banka bir yandan bizim paramızı işleterek para kazanırken diğer yandan bizden de para almaya devam etmektedir. Bu durumda bize kazandırmayıp bankaları zengin eden hesaplarımızı kapatmamız ve paralarımızı eski usulde yastık altında saklamamız daha doğru olacaktır. Bu “Deli Dumrul” kesintileri devam ederse hesaplarımızı kapatacağız.

  KREDİ KARTLARIMIZI BİR’E İNDİRECEĞİZ.

  Bankalar yıllık kira alır gibi kredi kartı yılık aidatı almakta ısrar ederlerse tüketiciyi yeni tedbirler almaya zorlayacaklar ve tüketiciler iki kredi kartından birini iptal edecektir.

  BANKALARI UYARIYORUZ!

  Sizleri hizmet anlayışını bir yana bırakarak sadece para kazanmak üzere kurduğunuz sistemden vazgeçerek, VARLIĞINIZI SÜRDÜREBİLMENİZİN EN ÖNEMLİ ELEMANLARI OLAN tüketicilere ve tüketici haklarına saygılı olmaya davet ediyoruz.

  AKSİ HALDE ÖRGÜTLÜ VE KARARLI MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEK VE TÜKETİCİLER OLARAK PARALARIMIZI ÇEKMEKTEN BAŞLAYIP HER TÜRLÜ MÜCADELE YÖNETİMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ.

  Değerli tüketiciler unutmayalım ki güçlü olan bizleriz, biz olmadığımızda üretim de, tüketim de, bankalar da, sermaye de olmaz. Hep birlikte, el ele ve omuz omuza mücadele ettiğimizde her tür güçlüğün, hak ihlalinin ve suiistimallerin önüne geçebiliriz. Bunun için de hepinizi Tükoder’de örgütlenmeye ve bizlere destek vermeye çağırıyoruz.

  YAŞASIN TÜKODER

  YAŞASIN TÜKETİCİ MÜCADELEMİZ,

  Tüketiciyi Koruma Derneği TÜKODER

  MERKEZ YÖNETİM KURULU

  http://tuketiciyardim.com/?act=news_...f2EjI.facebook  Konuyla ilgili facebook event'i :
  13-14 Mart Tarihlerinde Bankalara Boykot | Facebook

  Tüketici Dernekleri Federasyonu Açıklaması:
  Tketici Dernekleri Federasyonu - TDEF | Ana Sayfa |
   
  skymz, Ziya, tekelioglu ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 2. Ziya

  Ziya
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  1.379
  Beğenileri:
  733
  Ödül Puanları:
  113
  Ben kredi kartlarımdan birisini (2001 den beri kullandığım) sırf bu yüzden iptal ettirdim. Uyanık banka son zamanlarda aidatı iptal için benden tuttu teminat istemeye kalktı. Senede şu kadar alışveriş yapın falan filan. Dedim siz kimsiniz ki benden teminat istiyorsunuz, benim gibi borcunun delisi ve tek kart çalışan müşteri bulmuşsunuz; sizin bana teminat vermeniz lazım dedim. İptal etmediler; Sonra kavga gürültü dedim bu kartı istemiyorum artık "Ziya bey tamam teminatsız kartınızın aidatını almayacağız" dediler, yok dedim istemiyorum. En sonunda dilekçe yazdım. Bu kartı eğer bu dilekçeme nazaran yine iptal etmezseniz sizi mahkemeye vereceğim dedim. Bankaya da bilgi gelmiş merkezden "Değerli müşteridir, kaybetmeyin" diye.
  Yine de istemiyorum dedim, en sonunda iptal ettiler.

  Yani sesin çıkarana "aman efendim", çıkarmayana afedersiniz kart ücretlerini geçiriyorlar. Ya tutarsa hesabı. Bu sadece bir tane örnek. Bunun gibi bir sürü, adı hizmet altında komisyon vs ücretleri talep ediyorlar.
  Dipnot : Bu arada bahsettiğim bu uyanık banka; yukarıdaki yazıda ismi geçen bankalardan bir tanesi. Bu yüzden şaşırmadım. Şaşırdığım ise bir araya gelip kartel kurmaları.
   
  Bunu beğendi. swotr bunu beğendi.
 3. altıpatlar

  altıpatlar
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  11.344
  Beğenileri:
  2.113
  Ödül Puanları:
  113
  çok şükür hiç bir kredi kartım yok,
  olmadı ve ömrümün sonuna kadar da olmayacak taki evlenip de eşime dahi yasak koyana kadar...
  bankalarda genelde kayıt dışı çalışırım çek hesabımı yıllar önce kapattım
  en güzeli herşeyde nakit hayat...
   
  Bunu beğendi. swotr bunu beğendi.
 4. alper.06

  alper.06
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  190
  Beğenileri:
  30
  Ödül Puanları:
  28
  Kimse benzini protesto etmiyor.2 gün benzin almasak bakalım ne olacak
   
  Ziya ve arthur bunu beğendi.
 5. arthur

  arthur
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  4.365
  Beğenileri:
  1.746
  Ödül Puanları:
  113
  alpere sonuna kadar katılıyorum ikiye bile gerek yok 1 gün yeter bakalım nolcak
   
 6. REİS38

  REİS38
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  6.334
  Beğenileri:
  1.469
  Ödül Puanları:
  113
  bizim protestomuz saman alevi gibidir parlar geçeriz adamlar benzine zam geldi diye yeri yerinden oynatıyor
   
 7. tugra kazım

  tugra kazım
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  5.106
  Beğenileri:
  2.210
  Ödül Puanları:
  113
  ses var icraat yok bizde :)
   
 8. mgencay

  mgencay
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  1.370
  Beğenileri:
  463
  Ödül Puanları:
  83
  Şu boykot yüzünden havale yapmıyorum, içimede dert oldu ama neyse riayet ediyorum. :eek:key:
   
  Bunu beğendi. swotr bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş