Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Banka Boykotu

Konu, 'Sohbet' kısmında swotr tarafından paylaşıldı.

1. swotr

swotr Misafir

TÜKODER in 13-14 Mart Bankaları Boykot açıklaması
    REKABET KURULU 12 BANKANIN TÜKETİCİLERİ SOYMAK İÇİN BİRLEŞTİKLERİNİ TESPİT ETTİ

Rekebet Kurulu 12 bankanın mevduat, kredi faizleri, ve kredi kartı hizmetleri alanında rekabeti ihlal ettiklerini tespit ederek bankalara toplam 1.1 Milyar liralık ceza kesti. Kunu ile ilgili olarak Merkez Yönetim Kurulu'muzun açıklaması ektedir

Değerli Tüketiciler

Rekabet Kurumu Akbank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Finansbank,Türk Ekonomi Bankası, Halkbank, Vakıfbank,Ziraat Bankası, Denizbank,HSBC ve İNG Bank hakkında “kartel “ soruşturması başlatmış ve yapılan soruşturma sonucunda Rekabet Kurulu aralarında kamu bankalarının da bulunduğu 12 bankaya “ MEVDUAT, KREDİ VE KREDİ KARTLARI HİZMETLERİ alanında Rekabetin Korunması Hakkında Kanunda “ rekabeti sınırlayıcı anlaşma, uyumlu eylem ve kararlar” maddesine aykırı davranmaktan dolayı ceza yağdırdı. Bu karar bankaların aralarında anlaşarak özellikle tüketicilere verdikleri hizmetlerde “ tekelleşmeye “ gittiklerini ortaya çıkardı.

Değerli tüketiciler, yıllardır bankaların bizlerin sırtından büyük paralar kazandıklarını, son yıllarda yapılan açıklamalardan işletme giderlerinin % 65’ ini bizden haksız olarak tahsil ettikleri paralardan karşıladıklarını ve tüketici haklarını hiçe saydıklarını söyleyip durmaktayız. Ne kadar haklı olduğumuz yapılan soruşturma ve verilen cezalarla kanıtlanmış oldu. Tüketiciler olarak artık soyulmak, istismar edilmek ve mağdur olmak istemiyoruz. Bunun için de ;

13-14 MART’TA BANKALARA GİTMİYORUZ!

KREDİ KARTI KULLANMIYORUZ.

BANKA ÖNLERİNDE OTURMA EYLEMLERİMİZ OLACAK.

Bu haksız uygulamaların devam etmesi durumunda, bizler de örgütlü ve kararlı mücadelemizi sürdürerek bankalar önünde oturma eylemleri yapacak ve bankaları protesto edeceğiz.

PARALARIMIZ YASTIK ALTINA DAHA GÜVENLİ.

Bankalarda açtığımız vadesiz mevduat hesaplarından hesap işletim ücreti, komisyon, gider vergisi, BSMV, KKDF. Vb. isimler altında devamlı para alınmaktadır. Banka bir yandan bizim paramızı işleterek para kazanırken diğer yandan bizden de para almaya devam etmektedir. Bu durumda bize kazandırmayıp bankaları zengin eden hesaplarımızı kapatmamız ve paralarımızı eski usulde yastık altında saklamamız daha doğru olacaktır. Bu “Deli Dumrul” kesintileri devam ederse hesaplarımızı kapatacağız.

KREDİ KARTLARIMIZI BİR’E İNDİRECEĞİZ.

Bankalar yıllık kira alır gibi kredi kartı yılık aidatı almakta ısrar ederlerse tüketiciyi yeni tedbirler almaya zorlayacaklar ve tüketiciler iki kredi kartından birini iptal edecektir.

BANKALARI UYARIYORUZ!

Sizleri hizmet anlayışını bir yana bırakarak sadece para kazanmak üzere kurduğunuz sistemden vazgeçerek, VARLIĞINIZI SÜRDÜREBİLMENİZİN EN ÖNEMLİ ELEMANLARI OLAN tüketicilere ve tüketici haklarına saygılı olmaya davet ediyoruz.

AKSİ HALDE ÖRGÜTLÜ VE KARARLI MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEK VE TÜKETİCİLER OLARAK PARALARIMIZI ÇEKMEKTEN BAŞLAYIP HER TÜRLÜ MÜCADELE YÖNETİMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ.

Değerli tüketiciler unutmayalım ki güçlü olan bizleriz, biz olmadığımızda üretim de, tüketim de, bankalar da, sermaye de olmaz. Hep birlikte, el ele ve omuz omuza mücadele ettiğimizde her tür güçlüğün, hak ihlalinin ve suiistimallerin önüne geçebiliriz. Bunun için de hepinizi Tükoder’de örgütlenmeye ve bizlere destek vermeye çağırıyoruz.

YAŞASIN TÜKODER

YAŞASIN TÜKETİCİ MÜCADELEMİZ,

Tüketiciyi Koruma Derneği TÜKODER

MERKEZ YÖNETİM KURULU

http://tuketiciyardim.com/?act=news_...f2EjI.facebook

Konuyla ilgili facebook event'i :
    13-14 Mart Tarihlerinde Bankalara Boykot | Facebook

Tüketici Dernekleri Federasyonu Açıklaması:
    Tketici Dernekleri Federasyonu - TDEF | Ana Sayfa |

skymz, Ziya, tekelioglu ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. Ziya

Ziya SCW Üyesi

1.379
    729
    113
    Ben kredi kartlarımdan birisini (2001 den beri kullandığım) sırf bu yüzden iptal ettirdim. Uyanık banka son zamanlarda aidatı iptal için benden tuttu teminat istemeye kalktı. Senede şu kadar alışveriş yapın falan filan. Dedim siz kimsiniz ki benden teminat istiyorsunuz, benim gibi borcunun delisi ve tek kart çalışan müşteri bulmuşsunuz; sizin bana teminat vermeniz lazım dedim. İptal etmediler; Sonra kavga gürültü dedim bu kartı istemiyorum artık "Ziya bey tamam teminatsız kartınızın aidatını almayacağız" dediler, yok dedim istemiyorum. En sonunda dilekçe yazdım. Bu kartı eğer bu dilekçeme nazaran yine iptal etmezseniz sizi mahkemeye vereceğim dedim. Bankaya da bilgi gelmiş merkezden "Değerli müşteridir, kaybetmeyin" diye.
    Yine de istemiyorum dedim, en sonunda iptal ettiler.

Yani sesin çıkarana "aman efendim", çıkarmayana afedersiniz kart ücretlerini geçiriyorlar. Ya tutarsa hesabı. Bu sadece bir tane örnek. Bunun gibi bir sürü, adı hizmet altında komisyon vs ücretleri talep ediyorlar.
    Dipnot : Bu arada bahsettiğim bu uyanık banka; yukarıdaki yazıda ismi geçen bankalardan bir tanesi. Bu yüzden şaşırmadım. Şaşırdığım ise bir araya gelip kartel kurmaları.

Bunu beğendi. swotr bunu beğendi.
  3. altıpatlar

altıpatlar SCW Üyesi

11.344
    2.113
    113
    çok şükür hiç bir kredi kartım yok,
    olmadı ve ömrümün sonuna kadar da olmayacak taki evlenip de eşime dahi yasak koyana kadar...
    bankalarda genelde kayıt dışı çalışırım çek hesabımı yıllar önce kapattım
    en güzeli herşeyde nakit hayat...

4. alper.06

alper.06 SCW Üyesi

149
    19
    18
    Kimse benzini protesto etmiyor.2 gün benzin almasak bakalım ne olacak

Ziya ve arthur bunu beğendi.
  5. arthur

arthur SCW Üyesi

4.365
    1.746
    113
    alpere sonuna kadar katılıyorum ikiye bile gerek yok 1 gün yeter bakalım nolcak

6. REİS38

REİS38 SCW Üyesi

6.334
    1.469
    113
    bizim protestomuz saman alevi gibidir parlar geçeriz adamlar benzine zam geldi diye yeri yerinden oynatıyor

7. tugra kazım

tugra kazım SCW Üyesi

5.106
    2.210
    113
    ses var icraat yok bizde :)

8. mgencay

mgencay SCW Üyesi

1.370
    463
    83
    Şu boykot yüzünden havale yapmıyorum, içimede dert oldu ama neyse riayet ediyorum. :eek:key:

Sayfayı Paylaş