Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

balata yapışması hakkında

levent34

Kayıtlı Üye
öncelikle herkese selamlar,

geçen gün arabaya binip çalıştırdım sol arka teker dönmüyor sürünüyor biraz uğraştım falan olmadı neyse lastikçi çağırdım oda biraz uğraştı çekiç mekiç falan derken sorunu çözdük lastikçi balata yapışmış dedi.internetten araştırdım balatalar bitmiştir diyorlar ancak haziran ayında bakımı yaptırdım iyi durumdaydı bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba.

öncelikle herkese selamlar,

geçen gün arabaya binip çalıştırdım sol arka teker dönmüyor sürünüyor biraz uğraştım falan olmadı neyse lastikçi çağırdım oda biraz uğraştı çekiç mekiç falan derken sorunu çözdük lastikçi balata yapışmış dedi.internetten araştırdım balatalar bitmiştir diyorlar ancak haziran ayında bakımı yaptırdım iyi durumdaydı bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba.
Arabayı yıkadigin zaman az da olsa kampmananın icine su kacar orda biriken balata tozuyla su birlieşince yapiştiriyor balatayı arabayı yıkayınca el firenini cekme ya da arka tekerin oralara cok su tutma benim eski arabamdada vardi ayni sorun zar zor acıyodum ileri geri yaparak el firen teliye oynayarak

@Baho61 aayyy bee ee hep sıkıntı o zaman kışın bide daha büyük sıkıntı nasıl çözeceğim bu işi balataları mı değişmem lazım.

balata kalite kalite..

Yeni konu açmadan konuyla alakalı bir sorumu buradan sorayım. Aracı aldığımdan beri balatalarda dur kalkta ses var. Zarıl zurul ses geliyor frenlerden. Araç yenidir oturur daha falan dedim ama 5500 km oldu hala aynı sesler devam ediyor. Rampada geri vitese takıp frenden ayağımı çekerken mesela baya bir ses geliyor. Keza direksiyonu çevirirken de öyle... Servise götürsem mi acaba ?

Yeni konu açmadan konuyla alakalı bir sorumu buradan sorayım. Aracı aldığımdan beri balatalarda dur kalkta ses var. Zarıl zurul ses geliyor frenlerden. Araç yenidir oturur daha falan dedim ama 5500 km oldu hala aynı sesler devam ediyor. Rampada geri vitese takıp frenden ayağımı çekerken mesela baya bir ses geliyor. Keza direksiyonu çevirirken de öyle... Servise götürsem mi acaba ?
Hemen servise gidip garantiden değiştirebilirsin.
Bir arkadaşımız değiştirmişti ses geliyor diye

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Reaksiyonlar: LKTN
Hemen servise gidip garantiden değiştirebilirsin.
Bir arkadaşımız değiştirmişti ses geliyor diye

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O zaman ben de uğrayayım servise çünkü epey ses geliyor. Teşekkürler.

Bende bir soru sorayım boş bulmuşken aynı sıkıntı sayılır şöyle benim ibizadada geri manevra yaparken özellikle yokuş kalkış devreye girdiği yerlerde bırakırken ses geliyor normalmidir resmen bırakmak istememe sesi geliyor desem yeridir? Birde yine geri manevrada hafif uğultu sesi geliyor zaman zaman duyuyorum genelde araç soğukken geliyor yorumlar başına gelenler varmıdır araç 8500 km oldu ilk günden beri aynı durumları yaşıyorum ben artık normal diye düşünmeye başladım ama konuyu görünce yazmak istedim.

• Beğen
Reaksiyonlar: LKTN
Geri
Üst Alt