Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Balans ve bilezik

ibrahip bileziğe bak...ben 4 ünü lastikçi sökme takma dahil 100 liraya yaptırdım antepde..nizipteki tornacıya bir uğra bakalım..ve sana küçük bir öneri daha ..
poryadaki bijon delikleri arasındaki mesafesi ile janttaki bijon mesafesini bir kumpas ile ölçtürsene...
biliyosun vw jant aldım 5x100 diye ama 5x100 den küçük çıktı..
umarım öyle değildir..
sonra orjinal jantları geri taktım..bilezik yaptırdım
C.tesi gidicem abi bakalim ama bijon araliginda olucagini sanmiorum

aracin uzerinde balans yapilcak bilezikli janta teker sokulup makinada olmaz ondan kaynaklidir eger onu da beceremiorsa baska bir ustaya git

kesinlikle duzelicek icin rahat olsun :) bilezikli janta makinada balan yapan ustayi ben gorsem ye agir konusurum birak meslegi derim :)

ibrahimin gitttiği usta araç üstünde balans yapıyor benim araca da öyle yaptı..
sadece fazla konuşuyor...
mesele kendince gördüğü bir hata varsa balans yapmıyor..

ama ibrahimin dediği nitrojen su yapmış olayı kafamı karıştırdı..nitrojen kesinlikle su yapmaz ..o yüzden gitme başka yere git dedim..

rafık balans için hiç gitmedim ama eski garajların ordaki bp yanındaki ilk michelin bayisi iyidir azizdi galiba dükkanın adı ben tüm işlerimi oraya yaptırıyorum bi oraya git istersen belki onlar yardımcı olabilir

bilezikte uyumsuzluk varsa gayet de balans konusunda sıkıntı olur..
balansta teker sökülüp yapılan balansın yanında bi de aracın üstünde yapılan balans var..sürat balansı dedikleri olay..her 2'sini de yapmakta fayda var..atıyorum jant eğikse aracın üstünde istenildiği kadar kurşun konularak dengelenmeye çalışılsın işe yaramaz..bu nedenle 2'si de gerekiyo..

ayrı balans yapmak içinse aracın üstündeki bilezikten 1 tane fazla yapılırsa balans makinesine o bilezik takılarak sorunsuz bi şekilde balans yapılabilir..

bilezikte uyumsuzluk varsa gayet de balans konusunda sıkıntı olur..
balansta teker sökülüp yapılan balansın yanında bi de aracın üstünde yapılan balans var..sürat balansı dedikleri olay..her 2'sini de yapmakta fayda var..atıyorum jant eğikse aracın üstünde istenildiği kadar kurşun konularak dengelenmeye çalışılsın işe yaramaz..bu nedenle 2'si de gerekiyo..

ayrı balans yapmak içinse aracın üstündeki bilezikten 1 tane fazla yapılırsa balans makinesine o bilezik takılarak sorunsuz bi şekilde balans yapılabilir..

balansları hem araç üzerinde hemde makine de yaptık sorun çözüldü ama replika aldıgım jantlar ufaktan egilmeye başlamıs oz veya advan bulursam hemen alıcam

Geri
Üst Alt