Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bakim sonrasi rezalet

jvfc

Kayıtlı Üye
Arkadaslar merhaba,
Aracima Cuma gunu 30.000 bakimi yaptirdim. O aksam her sey normaldi. Cumartesi gunu yogun trafikte giderken aniden kirmizi yag isi yandi. Uyarindan yaklasik 30-40 m sonra hemen kenara cektim. Bir baktim yag cubugunda damla yag yok!! Hemen yol yardim istedim. Baktilar yag kalmamis aracta. Yag filtresinin contasindan kacirmis. Sinirden cildirdim tabi. Ayaga kaldirdim servisi. Yag ekleyip servise goturduk araci, tum kontrolleri yaptilar bir sey yok aracta. Dediklerine gore yag isigi yansa da bir miktar yag kaliyormus aracta ve o sekilde fazla ilerlemedigim icin sorun olmazmis. Arabanin masallahi var su an hic sorun yok ama benim kafam karisti, midem bulandi.
Bu durum bana ilerde sorun cikarir mi dersiniz?

Sanmıyorum hocam, yağ ışığı konusunda haklılar, aynı radyatör suyu gibi, risk gördüğü sınırı geçince alarm veriyor ama hala su oluyor araçta öldürmeyecek kadar ;) Sorun çözüldü ise, artık yağ ışığı yakmıyor, yağ eksilmiyor ise midenizi bulandırmayın hiç.

Ara sıra yağına bakın (ki hepimizin yapması gereken şeyler), suyuna bakın, yemini eksik etmeyin (dizel araçlar için çeyrek deponun altına inilmemesi tavsiye edilir) ağız tadıyla binin.

Sanmıyorum hocam, yağ ışığı konusunda haklılar, aynı radyatör suyu gibi, risk gördüğü sınırı geçince alarm veriyor ama hala su oluyor araçta öldürmeyecek kadar ;) Sorun çözüldü ise, artık yağ ışığı yakmıyor, yağ eksilmiyor ise midenizi bulandırmayın hiç.

Ara sıra yağına bakın (ki hepimizin yapması gereken şeyler), suyuna bakın, yemini eksik etmeyin (dizel araçlar için çeyrek deponun altına inilmemesi tavsiye edilir) ağız tadıyla binin.

Herkes oyle diyor ama sizlere de danasayim dedim. Simdi icim daha rahat. Cok tesekkur ederim :)

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

en son yapılanlar için iş emri açtılarmı?bunu araştır ilerde sorun olursa kayıtlı belge olsun

Abi ben de onu konusuyordum telefonda simdi servisle. Actirayim is emri degil mi?

Bir şey olmaması sevindirici bir durum. Ayrıca servise söyleyin motorla ilgili bir sorun olursa sorumlusu sizsiniz diye böyle olur mu sonuçta servise gidiyorsun adamlar iyice kontrol etmeden teslim ederlerse sonumuz vahim olmadık bir yerde kalmışta olabilirdiniz.

Bir şey olmaması sevindirici bir durum. Ayrıca servise söyleyin motorla ilgili bir sorun olursa sorumlusu sizsiniz diye böyle olur mu sonuçta servise gidiyorsun adamlar iyice kontrol etmeden teslim ederlerse sonumuz vahim olmadık bir yerde kalmışta olabilirdiniz.

Soylemez olur muyum. Resmen servisi birbirine kattim. Zar zor sakinlestirdiler beni. Yok ilk kez baslarina gelmismis de, parca hataliymis da bilmem ne. Parcaniza da size de diye baslayip, agzima geleni soyledim. Simdi de kfy Cezmi abinin dedigi gibi is emri actirip yasanan bu olayi aciklama olarak yazdiriyorum.

Gerekli evrakları tamamla... sonra da dava aç derim... artık bu memlekette hiç kimse işini doğru dürüst yapmıyor... farkına varmayabilirdin... sakat bir yerde kalabilirdin... acil bir durumun olur du Allah korusun hastalık filan gibi... ya öyle bir durumda başına gelseydi... çok geçmiş olsun... aç bir tazminat davası... amerikada adam ömür boyu sigara içiyor... sonra kanser oluyor... gidiyor sigara firmasına dava açıp tazminat hak ediyor...

Gerekli evrakları tamamla... sonra da dava aç derim... artık bu memlekette hiç kimse işini doğru dürüst yapmıyor... farkına varmayabilirdin... sakat bir yerde kalabilirdin... acil bir durumun olur du Allah korusun hastalık filan gibi... ya öyle bir durumda başına gelseydi... çok geçmiş olsun... aç bir tazminat davası... amerikada adam ömür boyu sigara içiyor... sonra kanser oluyor... gidiyor sigara firmasına dava açıp tazminat hak ediyor...

Tesekkur ederim, kesinlikle haklisiniz. Her seyde hayir vardir derler ya, o gun sabah da Ankara'ya gidecektim ve son anda iptal oldu. Dediginiz gibi her sey olabilirdi. Burada da islerin ordaki gibi yuruyecegine inansam kesinlikle acarim davayi ama aylar, yillar ugrastirirlar maalesef. Sonunda da elde edecegin tazminat (ki onu da elde edebilirsek) avukat parasina dahi yetmez.

Tesekkur ederim, kesinlikle haklisiniz. Her seyde hayir vardir derler ya, o gun sabah da Ankara'ya gidecektim ve son anda iptal oldu. Dediginiz gibi her sey olabilirdi. Burada da islerin ordaki gibi yuruyecegine inansam kesinlikle acarim davayi ama aylar, yillar ugrastirirlar maalesef. Sonunda da elde edecegin tazminat (ki onu da elde edebilirsek) avukat parasina dahi yetmez.

Sıkmayın canınızı, aslında herkese hak veriyorum, canımızı emanet ettiğimiz aracımıza bu kadar gözü kapalı yaklaşmamaları gerekir. Her şeyde vardır bir hayır demek lazım, sonuçta onlar da insan. Hiç kimse ekmek yemek için yaptığı işi bile bile kötü yapmaz. Rapor isteyip ders verdirmek gerek ama tahminimce dava açarsak kaybeden doğuş veya o servis olmaz, direkt ustalarından (servis iş emrinde yetkili olan kim ise artık) tahsil etmeye kalkacaklar. Aracınızda masraf yok ise fazla üstüne düşmeyin derim ;)

Tabi bu benim fikrim, karar sizin.

hangi servis arkadaşım bu onu da yaz bilelim...!
ayrıca ya dikkatsiz biri olsaydı görmeseydi yada birsey olsa kabul edeceklerine bunu ihtimal veriyormusun ?? yok ondan yok bundan diyip cıkacaklardı ya aylarca yıllarca mahkemelik olacaktı bu olay , hadi onu da geç tamam deseler bile senin aracının motoru yapılsa dahi orjinali gibi olacakmıydı sanki ? , bir yağ değişiminde böyle hatalar yapılıyorsa eğer , o adamlar motor yapacaklar ... ohooo..
hangi servis bu hangi semtte ??

Geri
Üst Alt