Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bakim sonrasi rezalet

Sıkmayın canınızı, aslında herkese hak veriyorum, canımızı emanet ettiğimiz aracımıza bu kadar gözü kapalı yaklaşmamaları gerekir. Her şeyde vardır bir hayır demek lazım, sonuçta onlar da insan. Hiç kimse ekmek yemek için yaptığı işi bile bile kötü yapmaz. Rapor isteyip ders verdirmek gerek ama tahminimce dava açarsak kaybeden doğuş veya o servis olmaz, direkt ustalarından (servis iş emrinde yetkili olan kim ise artık) tahsil etmeye kalkacaklar. Aracınızda masraf yok ise fazla üstüne düşmeyin derim ;)

Tabi bu benim fikrim, karar sizin.

Ya orasi oyle de insanin siniri bozuluyor iste. Hem sonucta pardon deyip gecilecek kadar basit bir konu da degil acikcasi. Nihayetinde hem can emanet ediyoruz hem de disimizden tirnagimizdan arttirip aldik arabamizi. Kafam karisik dogrusu

hangi servis arkadaşım bu onu da yaz bilelim...!
ayrıca ya dikkatsiz biri olsaydı görmeseydi yada birsey olsa kabul edeceklerine bunu ihtimal veriyormusun ?? yok ondan yok bundan diyip cıkacaklardı ya aylarca yıllarca mahkemelik olacaktı bu olay , hadi onu da geç tamam deseler bile senin aracının motoru yapılsa dahi orjinali gibi olacakmıydı sanki ? , bir yağ değişiminde böyle hatalar yapılıyorsa eğer , o adamlar motor yapacaklar ... ohooo..
hangi servis bu hangi semtte ??

Kesimlike haklisin, kaldi ki yag uyarisi verdiginde gayet hararetli bir sekilde telefonla konusuyordum ve o an farkedemeyebilirdim. Zaten en ufak bir bahane bulsalar sinirden catlamis haldeydim ki agiz burun girmem an meselesiydi. Tamamen bizim ve parcanin hatasi diyerek kabullenip, surekli alttan alip, ozur dilediler. Simdi servis kaydi actiriyorum yasanan olayi aynen anlatan, hala alttan almaya devam ediyorlar. Ki ilerde Allah korusun bir sikinti cikarsa boyle bir olayi kayit altina aldirmis olayim. Simdi o kaydi hazirliyolar bakalim. Eger bir kivirma ya da kelime oyunu yaparlarsa avukatlarla gorustum, en ufak bir yanlislarinda gerekeni fazlasiyla yapacagim.
Aslinda bu olay yasanana dek uzun zamandir (eski leonum ve ailemdeki diger seatlarda burdan hizmet aliyor) memnundum.

kafama takma hiçbir sorun olmaz uyarı ışığı yandı sende yol yapmadın eğer yol yapsaydın hararet yükselecekti ve kontağı kapattığında pistonlar bloğa yapışacak yani motor yatak saracaktı ama sen yol yapmadın serviste yağı tamamladı sorun olmaz sorun şu olur araç marş yapmazdı birdaha birde motor vuruntu yapardı miden bulanmasın sorun yok geçmiş olsun yollar senin bas gaza bak keyfine

paşam senin bu olay yağ filitresinin dibinden kaçırdıysa eğer yağ filitresini takarken bakmadılarmı zaten kalın bir lastik kısım var onun da hatalı olması çok zor , yoksa dişmi kaptırdılar da tam oturmadı aralık kaldı oradan yağ aktı ? ben şahsen bu yaşıma kadar kendim takarım filitrelerini yağ değişiminide kendim yaparım yağ değişimini de arabalarıma eski yağın iyice boşalması içinde beklerim ,takarken filitreyide hafif yağ sürüp elle sıktım bu güne kadar bırak akıtmayı nemlenme bile yaptığını bilmem ...

kafama takma hiçbir sorun olmaz uyarı ışığı yandı sende yol yapmadın eğer yol yapsaydın hararet yükselecekti ve kontağı kapattığında pistonlar bloğa yapışacak yani motor yatak saracaktı ama sen yol yapmadın serviste yağı tamamladı sorun olmaz sorun şu olur araç marş yapmazdı birdaha birde motor vuruntu yapardı miden bulanmasın sorun yok geçmiş olsun yollar senin bas gaza bak keyfine

Cok tesekkur ederim hocam ya. Isi bilen insanlardan bunu duymak rahatlatiyor, eksik olmayin. Yalniz kafama takilan bir konu var ki sanki yakit tuketimim biraz artti. Bunu da yag ve filtrelerin yeni degismesine bagliyorum, 500 - 1000 km sonra dusecegini dusunuyorum, hakli miyim?

Servis hangi yağı kullandı? Bir müddet sonra yakıt sarfiyAtı düşer birçok insanın başına gelir hava sıcaklığı da yakıt sarfiyatına rn büyük etkendir

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

paşam senin bu olay yağ filitresinin dibinden kaçırdıysa eğer yağ filitresini takarken bakmadılarmı zaten kalın bir lastik kısım var onun da hatalı olması çok zor , yoksa dişmi kaptırdılar da tam oturmadı aralık kaldı oradan yağ aktı ? ben şahsen bu yaşıma kadar kendim takarım filitrelerini yağ değişiminide kendim yaparım yağ değişimini de arabalarıma eski yağın iyice boşalması içinde beklerim ,takarken filitreyide hafif yağ sürüp elle sıktım bu güne kadar bırak akıtmayı nemlenme bile yaptığını bilmem ...

Aynen soylemis oldugunuz lastik kisminda sorun var dediler. Baktim sorun filan yok gibi geldi. Bence kesinlikle sizin de soylediginiz gibi dis kaptirdilar. Onu da soyleyemeyip filtreye bok atiyolar.

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Servis hangi yağı kullandı? Bir müddet sonra yakıt sarfiyAtı düşer birçok insanın başına gelir hava sıcaklığı da yakıt sarfiyatına rn büyük etkendir

Bilmem ki orijinal yagi koydular, yetkili servis. Hava sicakligi ksenilikle etkliyor haklisiniz. Ama dogrusu benim beklentim bakimdan sonra yakitin dusmesi yonunde idi. Ya ayni kaldi ya da 0,5 lt artti gibi geldi bana

Psikolojik olabilir ve şu an havalar soğuk

Psikolojik olabilir ve şu an havalar soğuk

Kesinlikle icimden psikolojik galiba diye gecirirken siz yazdiniz :) Peki normal sartlar altinda bakim yapildiktan bir sure sonra biraz dusmesi gerekir degil mi?

Çok geçmiş olsun Recep, neyseki zamanında farketmişsin.
Şimdi filtreler yeni havalar da soğuk yakıtın artması normaldir.

Benim de bakıma 3 gün kala da bunları duymak tedirgin etti ama gidip bakacaz artık

Geri
Üst Alt