Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bakanlıktan yeni uygulanması planlanan çalışma saatleri ve C.tesi çalışma hakkında...

Erken mesai ve C.tesi çalışmasına dair Bakanlık teklifi yorumunuz?

• Katılıyorum

Kullanılan: 5 18.5%
  • Katılmıyorum

Kullanılan: 12 44.4%
  • Çalış çalış nereye kadar?

• Şu anki çalışma saatler 8-18 ideal

• Kullanılan toplam oy
    27
  • Anket kapatılmış .

mgencay

Kayıtlı Üye
Çalışma Bakanlığının mesaiye erken başlanması ve saat 15'te paydos edilmesi ve C.tesi gününün de çalışma gününden sayılması hakkında görüşleriniz nedir?

tüm kurumlarda sohbet odaları kurulsun bu vakitler resmi tatil olsun abiler sohbet versin
hacı sakalı olanlar terfi alsın
gibi uygulamalar görünce sasırmayın :d

c.tesi konusu ile ilgili facebook duvarımda bişey yazmıştım..onu buraya da yazayım..

bakan demişki herkes c.tesi çalışıyor..elektrikçi çalışıyor o çalışıyor bu çalışıyor..memurlar da çalışsın..
bende yazdım bügün izlediğim haber tabi bana esin kaynağı oldu..güney kıbrısta bakanlar gay sex partisi yapmış..
yani ordaki bakanların içinde gay olanlar var..ben bakanlara diyorum ki bakın onlar gay siz de gay olun..
en uyuz olduğum şeydir bu olay onda var bende niye yok..yada o yapıyor sende yap..

saat uygulamasına katılmıyorum..millet zaten bilmem kaç saat yol gidiyor..sen memuru erken kaldırıp işe göndereceksin..sonrada mesaisi erken bitecek....eee millet gidecek işi var dairede kimse yok...

benim önerim farklı..doğu ile batı arasında 1 saate yakın güneş farkı var..
bunu halletsinler doğu batı saati kullanıyor..sırf o yüzden günler erken kararıyor..
kışın 4.15 de akşam ezanı okunuyor..millet dükkanı kapatıp gidiyor..

bu uygulama düzenlebilir ...ama ne kadar karışıklı olur onu bilmiyorum tv de falan filan..

• Beğen
Reaksiyonlar: 007
burdaki asıl konu memurun cumartesi günü çalışması değil
sen memurunla esnafı bir tutarsan hiçbiryere gelemezsin çalışma saatlerinden ziyade zihninizi değiştirin derim ben adama..
sadece cumartesimi çalışıyor insanlar ? Pazar günü full çalışanlar var peki niye tatil yapmıyorda çalışıyor bu insanlar..
vatandaş sizin yaptığınız zamlara para yetiştiremediğinden olabilirmi ?

sen önce güneydoğudaki kaçak kullanılan elektrik ve suyun parasını benden almayı bırak (bknz: fatura ön yüzeyi K.K Bedeli)
gücünü ve adaleti herkesimde göstermediğin sürece eskilerin tabiri ile haramzade bir şekilde yaşarsın..

Bizim ülkemizin gittiği durum nedir bilmiyorum tabiri caizse her kafadan bir ses çıkıyor.Bakanlar güncelleme diyor zammın alasını yapıyor.Zam yapıldığında bile bu kadar zam yapılmıyor.Bu zihniyetle güncelleme adı altında atılan büyük kazık acaba zam adı altında gelseydi halimiz nice olurdu ?

Arkasından adam diyor sabahın köründe mesai başlasın kaçta başlatacaksın memurun mesaisini 8 de iş başı yapmak için sabah kahvaltısı için adam 6.6.30 gibi kalkıyor gece 11 de yattığını farzedersek bu arkadaş 7 saat gibi uyuyor.Öğretimen arkadaşların mesaisi daha erken başlıyor meslek liseleri felan derken adam ya uykusundan feragat edecek yada kahvaltısından elinde poğaça ile gelen binlerce insan var.Bu adamın mesaisini kaça çekeceksin 7 demi başlatacaksın sen enerjiden tasarruf edeceksin diye insanların uykusunumu zehir edeceksin acaba sen kaçta gelip gidiyorsun işe ? yada gelmediğin veyahut geç geldiğin zaman sana kaç kişi hesap soruyor ?

+ olaraktan sen mesaileri erkene alacaksın benim devlet dairesinde işim var ve sıraya girmem lazım geceden gidip beklemeyemi başlayacam ya sistemleriniz olmaz ya bilmem neniz olmaz evrak işleriniz bitmek tükenmek bilmez zaten insanları saatlerce bekletiyorsunuz bide bunun için erkenden millet yollara düşecek.Otobüslerle yolda gitmek nedir bilir ler mi ? sabahın köründe hiç bakanlığa gidebilmek için otobüs dolmuş tramvay metro vs. beklemiş mi ? Pardon onlar yola çıktığı zaman kırmızı ışık bile dinlemeden bakanlığa gidiyorlar nerden bilsinler ki...!

YAZIKLAR OLSUN... ( Bu günlerde bu lafı bana çok söyletmeye başladılar hadi hayırlısı )

Vatandaş konuşamdıkça herşeyi yapıyorlar, ÖTV uçmuşşşş...

Geri
Üst Alt