Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bakım için 520 TL çok mu?

memox

Kayıtlı Üye
Dün aracı bakıma götürdüm.

Bakımı yapan uzaktan tanıdığımız. Kendisi işini iyi ve temiz yapması ile bilinir. Ancak ödediğim fiyatı duyan bir iki kişi çok ödediğimiz söyledi.

Araç 64.000 km'de. Usta bujilerin hiç değişmemiş dedi. 4 bujiyi yeniledi. bir tane motorun içinde böyle tahmini 10cm uzunluğunda orta kalınlıkta yuvarlak bir şey vardı. ucunda da üfleme yapıyomuş gibi bir kafa vardı. Onunda 2 tanesinin değişmesi gerek dedi. Yan sanayi 25 tl'ydi ama araç tüplü diye orjinal alalım dedi.

Adamla çıktık gittik berabber aldık.
4 adet buji
2 adet o adını bilmediğim tanesi 75tl'lik zıvırtı
filtreler
yağ
Hepsi orjinal diye 350 tl ödedim.

20 tl Rot Balanscıya
20 tl de Makinaya soktuk, hatalarına baktırdık.
10 tl civata somun vs. aldık çünkü benim arabanın sağ ön tekerlek bağlantı noktası kötü olmuş. (Hakkaten de çok rezildi direksiyon durup dururken kendi kendine sağa kayıyodu falan)
120 tl işçilik aldı. (Ön sağ teker olayını çözdü. Frenleri temizledi. Bir sonraki bakımda balataları değiştiririz dedi. Filtreleri ve yağı değiştirdi.)

toplam 520 tl

Sizce çok mu ödemişim?

Hocam sen herşeyi biriktirmiş bi seferde yaptırmışın öyle birikince normal..
ben rot balansa ayrı girer 50 TL bayarım..

O esnada fren ve amortisörleride kontrol ettiririm bunları da senede bir yada her rot balansa giriş,imde yaparım..
Ayrıca aracın herhangi bir yerinde her hangi bir sıkıntı varsa beklemem ve gider yaptırırım..

rutin servislerimde de 250 liradan fazla vermişliğim yok bu güne kadar orijinal yada değil ne fark eder hocam wolksvagen buji üretiyormuşda bizimmi haberimiz yokmuş oda dışarda ürettiriyor aynı şekilde hava filtreside.. yani demem o ki sen zaten işçiliğe değil malzemeye bayılmışsın parayı bencede çok tutmuş.. ama aynı malzemeleri belki daha ucuza alabilirdin gerçi o zımbırtı dediğin ne onu çok merak ettim bizim araçlarda neymiş o 75 lira tutan malzeme eğer buji ise çok yadırgarım o fiyatlara buji değil seti alınır.. belki bir 20 lira eksik alabilirdi senden işçilik olarak okadar gerisi malzemeye gitmiş.. ve bencede fazla tutmuş malzeme :eek:key:

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Bu arada Triger yada kayış değiştimi?

Hocam sen herşeyi biriktirmiş bi seferde yaptırmışın öyle birikince normal..

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Bu arada Triger yada kayış değiştimi?

Teşekkürler. Bu benim ilk bakım yaptırmam ve bu konuda hiç bir bilgim olmadığı için sormak istedim.

Triger kayışını değiştirmedi. Onu daha geniş bir vakitte yaptıracağım.

Zımbırtı dediğim buji değil. Resmini buldum:

Resimdeki sağ en alttaki parça

http://www.ngk.de/typo3temp/pics/67513d23ae.jpg

Fiyatlar bencede normal gibi. Resimdeki sag alttaki sey ise atesleme bobini diye biliyorum. Anlattigina gore de sanki atesleme bobini.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Geri
Üst Alt