Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

bakım için km dolmak üzere

agape666

Kayıtlı Üye
selamlar benım aracım 2011 tdi mauel tam 1 sene once bakım yapmıştım 15,000 km doldurmaya (60,000km) daha 6000 km var servis bakım şartt diyor araba yattığı yerde sarf malzemeleri nasıl bozulur anlamıs degılım sizce kilometreyi beklemelimiyim yoksa bakımı yapayımmı

selamlar benım aracım 2011 tdi mauel tam 1 sene once bakım yapmıştım 15,000 km doldurmaya (60,000km) daha 6000 km var servis bakım şartt diyor araba yattığı yerde sarf malzemeleri nasıl bozulur anlamıs degılım sizce kilometreyi beklemelimiyim yoksa bakımı yapayımmı
selam arkadaşım...trigeri örnek alalım ..diyorki servisler ve ustalar ; her 90 binde ya da dolduramazsanız 4 yılda bir...sadece tavsiye bu haa bu + /- de .haa bişi olur mu olmaz ama ya olursa garanti kapsamından da cıkar...bence servis ışıgı yandısa gidin.cunku sıcak soguk yol şartları bozmuş olabilir belki bakım malzemenın ömrü azdır bozuktur vs.durduk yerde yağ deforme olabilir triger eskir v kayışı eskir...çalışan demir pas tutmaz demiş atalarımız..garantiden cıkmaması için servise danışın bence..geçmiş olsun

konu başlığı tarafımdan düzeltilmiştir...keyifli forumlar

cevabınız için teşekkur ederım ,arac garanti suresi doldu ... bana triger hakkında herhangi birsey soylemediler özelliklede sorama ragmen

cevabınız için teşekkur ederım ,arac garanti suresi doldu ... bana triger hakkında herhangi birsey soylemediler özelliklede sorama ragmen
maşallah daha 90 bine gelmedi ama 4 yılı gecirmeyeceksiniz...usul budur risk almayın derim motoru sararsınız...servisde bunu diyecektir...uzun yıllar km yapmasanız bile trigeri es gecme şansınız yoktur.garanti kapsamında olmasa bile servis ışığı yanmış belki yağ istiyor belki hava filtreniz erken doldu vs..baktırmanızda arac sağlığı acısından faydalı olacanı düşünüyorum tşkler

Bence garanti süresi dolmuş bi araçta illa 15 bin yada yılda bir gitmenize gerek yok. Bu süreyi geçebilirsiniz. Filtreler ya da yağa bişey olmaz. Ama kayış gibi aksam biraz daha önemli aslında ona da bişey olmaz ama en azından onu kontrol etmekte fayda var. Siz zaten yağı anlarsınız. Filtreler zaten çokta önemli değil. Ben olsam ki öyle yaptım sırf garanti var diye gitmek zorunda olduğum servise garanti süresi dolumundan sonra daha uzun sürede ama kendiminde kontrol ettiği sarf Malzemeleri kontrol altında tutarak süreyi uzattım. Siz de öyle yapın

Senesi geldiyse bakımını yaptırın, kafanız rahat etsin. DSG'yle manuel arasında fark yoksa Leon'un triger değişimi 120.000 km'de ama siz 4 yılı doldurduysanız değiştirmenizi tavsiye edeceklerdir.

Zamanı gelince değiştirin sonuçta yatan araç bile olsa hava şartları vb bir sürü etken var en iyisi zamanından önce değiştirmek bence

seneside dolmuş, boşver bakım zamanlarını. yaz kış düzenli götür bi baktır yeter. sıkıntı olursa değişim yap.

Geri
Üst Alt