Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bagaj Kapagı

sedanlara nasıl oluyor yunus emre bılıyorsundur o zaman

şöyle bir teori vardı hb lerde bagaj kapağının açılma yüksekliği yada bagaj kapağının ağırlığı ile ilgili sedanlarda bu sıkıntı daha düşük deniliyordu.

tam mekanizma nasıl bilmiyorum ama.

---------- Post added at 23:29 ---------- Previous post was at 23:27 ----------

videodan gördüğüm kadarı ile pistonlarla alakalı bir olay herhangi bir değişiklik dikkatimi çekmedi mekanizmada.

sedan araclarda bagaj kapaginca cam olmadigi icin ve ic yalitim malzemesi hb araclar gibi olmadigindan bagaj kapagi daha hafif oluyor ve duz yolda olmasa bile hafif egimli yollarda motorun kiliti acmasi sirasindaki ivmelenme ile kuvvet kolu kisa oldugu icin hafif agirligi yukari kaldirabiliyor. benim kuzenimin honca accordu da bu sekilde kendiliginden aciliyor. ama ilk zamanlarda deilgidi. bi 7-8 ay kullandiktan sonra acilmaya basladi.

fakat bu leonlarda farkli bir sistem kullanilmis herhalde. yoksa orjinal kilit acma motoru o bagaji oyle itemez.

sedan araclarda bagaj kapaginca cam olmadigi icin ve ic yalitim malzemesi hb araclar gibi olmadigindan bagaj kapagi daha hafif oluyor ve duz yolda olmasa bile hafif egimli yollarda motorun kiliti acmasi sirasindaki ivmelenme ile kuvvet kolu kisa oldugu icin hafif agirligi yukari kaldirabiliyor. benim kuzenimin honca accordu da bu sekilde kendiliginden aciliyor. ama ilk zamanlarda deilgidi. bi 7-8 ay kullandiktan sonra acilmaya basladi.

fakat bu leonlarda farkli bir sistem kullanilmis herhalde. yoksa orjinal kilit acma motoru o bagaji oyle itemez.

kendiliğinden açılma passatta hondadaki gibi değil ama. senin bahsettiğin olayda zamanla kendiliğinden boşalıyor. ama passatta videodaki gibi düğmeye basılı tutuyorsun arka bagaj kapağı kendisi kalkıyor. :) sen hiç dokunmadan. leondada aynısı olurmu deniliyor bu konuda.

bence bir nevi emniyet amaçlı düşünülmüş olabilir. sonuçta uzaktan kumandadan basınca sadece bagaj kilidini açıyor.

passattakinin direk acildigini bilmiyordum.
fakat mantikli dusunuldugunde bagaj kapaginin agirligi ve kuvvet kolunun uzunlugu yuzunden standart aracta bunun olmasi zor gibi. o sebeple farkli bir sistemin kullanildigini dusunuyorum bu videolardaki leonlarda.
ayrica hb araclarda bagaj kapagi acilinca tavan seviyesini gectigi icin belki onlem olarak boyle bir sey yapilmiyordur. cunku alcak bir yerde tavana bagaj kapagi vurabilir. sedanlarda hemen hemen tavan kadar oluyor cunku.

bunu ben araç yeniyken sormuştum Erya'ya olmuyo demişlerdi..
ama tekrar araştırmanın zamanı gelmiş.. :)

Geri
Üst Alt