Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bagaj Kırmızı Park Lambaları? ve diğerleri..

coccinea

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar henüz 4 gün önce 1.4 TDI Stylance 2008 model cordoba aldım. henüz arabamı tanımaya çalışıyorum. dikkatimi çeken bir kaç konuda sizlerin fikirlerine danışmak istiyorum.

SORU 1 :öncelikle gece yolda giderken bir cordobanın arkasındaydım ve sanırım 2007-2009 model aralığındaydı arkasında C O R D O B A yazıyordu sadece, hemen bagajda da yanan kırmızı park lambaları dikkatimi çekti. 2 kırmızı sağda, 2 kırmızı solda.. çok hoş. ama kendi aracıma merak edip arkasına geçip baktığımda sadece frenlerin olduğu lambaların yandığını gördüm. bagajdakiler yanmıyor. sonra hemen bagajdan kapaklarını açıp içine baktım ama o kırmızı duyların içinde ne ampül var ne kablo tesisatı... bir mana veremedim bunları sonradan mı yaptırıyor böyle olan arkadaşlar? sonradan ise istanbulda acaba kim yardımcı olur bana?

SORU 2: aracın giderken kapılarının 20km de otomatik kitlenmesi için kilitleme butonuna 5sn den fazla basılı tutulması gerektiğini okumuştum. araç çalışır vaziyette ve ben de içindeyken bunu yapıyorum ama bir türlü beceremedim... her seferinde 10sn kadar basılı tutup gideceğim yere gidiyorum. ancak bir sonraki bindiğimde dikkatimi çekiyor kendi kitlenmiyor... acaba nasıl yapılır bu?

SORU 3: aracım 108.000km şu anda. bakımları yapılmış ve filtreler değişmiş satıcının söylediğine göre. evet yağın rengi yeni duruyor triger falan da değişmiş ama 4 kişi arabadayken rampada kalktığımızda araba sanki çok zorlanıyor yarım debriyaj ihtiyacına kadar zorlandığını hissediyorum. bu normalmi yoksa müdahalemi etmek gerekir. bu arada motorun çekişinde sorun yok inanılmaz seri gidebiliyorum yolda.

MUTLULUK 1: 200km yaptım ve depo hala full gözüküyor. göz zevki diye buna derim
arkadaşlar soru çok uzun oldu cvp veren arkadaşlarıma şimdiden çok teşekkür ederim

NOT: geri vites lambası ve arka sis farlarında sorun yok.

1- belli bir seride cordoba yazısı ortada ve aralıklı.. arka stop lambalarını tek diye biliyorum
sonradan işlem yapılmış olabılır ama emin değilim..
2- bütün seatlarda bu kapı kilitlenme özelliği var bunu istersen serviste iptal ettirebilirsin..
3- rampada kalkarken zorlanması normal birde arabada 4 kişi var.. bu herhangi bır sorundan kaynaklanmıyor..

Mutluluk : seatların genelinde bu var.. depoyu fullersın 150-200km yol gidersin ibre hiç yerinden oynamaz sen zannedersinki
araba hiç yakmıyor yakıt oldugu gibi duruyor belli bir zamandan sonra aniden yakıt ibresi düşer :))

1- belli bir seride cordoba yazısı ortada ve aralıklı.. arka stop lambalarını tek diye biliyorum
sonradan işlem yapılmış olabılır ama emin değilim..
2- bütün seatlarda bu kapı kilitlenme özelliği var bunu istersen serviste iptal ettirebilirsin..
3- rampada kalkarken zorlanması normal birde arabada 4 kişi var.. bu herhangi bır sorundan kaynaklanmıyor..

Mutluluk : seatların genelinde bu var.. depoyu fullersın 150-200km yol gidersin ibre hiç yerinden oynamaz sen zannedersinki
araba hiç yakmıyor yakıt oldugu gibi duruyor belli bir zamandan sonra aniden yakıt ibresi düşer :))

:) :) :) Mevlüt bey sağolun cvplar için.
1 - demekki oto elektrikçi yolu göründü çünkü çok güzel duruyor çift yanınca
2 - ben kilidi aktifleştirmeye çalışıyorum ama :) :)
3 - aniden düşer demek :) neyse 200km de olsa kullanıcısının kuyruğunu dik tutuyor en azından :)

pardon selim yanlış okumuşum ben genelde bu özelliği iptal ettirmek için sorular soruluyor senınkıde öyle sandım :))
ozaman senden önceki vatandaş iptal ettirmiş olabılır veya o 5-10 sanıye basılı tutma olayı işte

depon full diyelimki 4 çizgili gösterge var 200km yol gittin ibre hala son çizgide
bunun üzerine 60-70km daha yol git bir anda 3. çizgide oldugunu görürsün çok
aniden düşmeden kastım bu

pardon selim yanlış okumuşum ben genelde bu özelliği iptal ettirmek için sorular soruluyor senınkıde öyle sandım :))
ozaman senden önceki vatandaş iptal ettirmiş olabılır veya o 5-10 sanıye basılı tutma olayı işte

depon full diyelimki 4 çizgili gösterge var 200km yol gittin ibre hala son çizgide
bunun üzerine 60-70km daha yol git bir anda 3. çizgide oldugunu görürsün çok
aniden düşmeden kastım bu

ben 5-10sn basılı tuttum ama hiç bi şey olmadı. araç çalışır vaziyette kapılar kapalı iken yapıyorum bunu. acaba proglamada olduğu gibi araç çalışmazken kapı açıkken mi yapmak gerekir.. çözemedim..

Cevap 2: Vagcom ya da servite Vas ile halledebilirsiniz.

ben 5-10sn basılı tuttum ama hiç bi şey olmadı. araç çalışır vaziyette kapılar kapalı iken yapıyorum bunu. acaba proglamada olduğu gibi araç çalışmazken kapı açıkken mi yapmak gerekir.. çözemedim..

basılı tutma ile ilgili bır bılgım yok serviste bılgısayara bağlayıp yaptırabılırsın
özel servistede yaparlar hangi semttesin

vagcom? servite vas mı? :) :)
en güzeli serviste hallettirmek galiba. Mevlüt bey kasımpaşada oturuyorum en yakın servis topkapı sanırım.

iç kesimlerin yerını bılmıyorum bu tarafta olsaydın ben yardımcı olurdum 5dklık iş

Geri
Üst Alt