Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

başıma gelen olay

aybarsdnr

Kayıtlı Üye
biraz önce bostancı deniz otobüsleri iskelesine arkadaşımın kız kardeşini yolcu etmek için gittik.arabadan iner inmez 3 tane adam gelin bakalım bizle diye kolumuzdan çekti arkadaşımla beni.bende noluyo dediğimde cüzdanlarını hemen açıp kapattılar.polis kimliğinin yapılmasının çok kolay olduğunu bildiğim için güvenemedim.gbt yapıcaz ve üstünüzü arıcaz dediler.bende burada yapalım o zaman dedim.o sırada 2 3 yumruk yedim yüzüme ve kelepçelediler.yoldan ekip arabası geçiyodu onlara seslendim durmadan geçtiler.arka tarafa doğru yürürken tekme tokat üstüne yemediğim küfür kalmadı.arkadaşıma dokunmadılar çünkü o sesini çıkartamadı şoka girdi.bana hangi üniversitede okuyosun dediler yeditepe dedim.bölüm ne dediler kimya mühendisliği dedim.uyduruk bi bölümde okuyosun adam mısın sen babanın parasıyla çekmişsin altına arabayı sen kimsin diye ağzıma burnuma vurmaya başladılar.biçok insanın gözünün önünde sanki hırsızmışım muamelesi gördüm.gbt mi kontrol ettiler ve bişi çıkmadı doğal olarak.bende ne suçum vardıda böyle yaptınız abi diyince 3 ü birden bidaha vurmaya başladı daha sonra kollarımı çözdüler tekmeleyip ittiler.allahtan yüzüme çok vurmalarına karşın bişi olmadı sadece biraz şişlik var.şimdi ben bu adamları şikayet etsem kime edicem? şikayet ediceğim makamlar bu insanları bizim gibi vatandaşları korusun diye görevlendiriyo.bu nasıl koruma? ben şimdi bidaha polise niye güveneyim? yüzlerce insana rezil olmamamı yanıcam yediğim küfürlere dayaklara mı yoksa yeditepede kimya mühendisliği okuyup bi arabam olmasına mı?

kardeşim hemen en yakın karakola git ve gbt ye soktuysa seni, seni gbt ye sokan ekibin sicil numarası gözükür kimin soktuğu belli yani.Hemen şikayetini yap

kardeşim büyük geçmiş olsun bu tarz olaylar her an hepimizin başına gelebilir ordaki ekip otosunun durmaması da ayrı bir olay allah beterinden saklasın keşke yapılabilecek bir şey olsa astığım astık kestiğim kestik diyorlar.
Ayrıc kimi kime şikayet edeceğimiz şaşırmış durumda olmamız ise ayrı bir acı gerçek

rezillik ya dicek hiç bişey yok gercekten
çok geçmiş olsun
acaba gercekten görevlilermiydi

çok geçmiş olsun bulunduğun yerde güvenlik kamarası vardır elbek görüntülerini iste verirlerse al ve yakın karakoldan gökahın dediği gibi gbt yapan polisi bulursun sistemden ve şikayetçi ol ne rezil insan lar var yaa kimliğine güvenen

teşekkür ederim hepinize.daha sonra yolda bikaç polisle konuştum.haklısın sonuna kadar ama senin bi arkadaşının olayı olsa sen arkadaşını korursun.şimdi gidip polise şikayet etsen onlarda onların korucaklar.hem sivil polisler daha farklıdır başını çok ağrıtırlar dediler.
gidip şikayet edicem ama yinede birazdan

teşekkür ederim hepinize.daha sonra yolda bikaç polisle konuştum.haklısın sonuna kadar ama senin bi arkadaşının olayı olsa sen arkadaşını korursun.şimdi gidip polise şikayet etsen onlarda onların korucaklar.hem sivil polisler daha farklıdır başını çok ağrıtırlar dediler.
gidip şikayet edicem ama yinede birazdan

herzaman hakkını ara sana değil vurmaları kelepçe dahi takamazlar hiç hakları yokken

Aybars çok çok geçmiş olsun. Nedir bu devletin hali nereye doğru gidiyoruz demeden edemeyeceğim bir durum. Muhakak hukuksal başvurularını yap ve hakkını ara. AB uyum yasaları gereği polislerin arama emri olmadan ne üzerinizi nede araçlarınızı arama yetkileri yoktur. Zaman ayırıp cmuk yasasını okuuyun göreceksiniz. ASkerin dahi bu tarz yetkileri alındı. Her akşam rutin arazi araması sırasında bölücülerin açtıkları ateş denmesinin sebebi de bu salak saçma yasadır (askeri açıdan) zira asker teröristin yerini tespit ettiği anda saldırma yetkisi olmadığından bölge savcısına ulaşıp durumu izah edip arama emri çıkmadan hiçbir şey yapamaz duruma getirilmiştir. Aynı şekilde gbt nin yapılırken araçtan daha inme zorunluluğunuz yoktur. Eğer sizden şüphelenmişlerse ancak aracınızı hareketsiz hale getirip savcılıktan tevkif kağıdı almak kaydı ile sizi araçtan indirip kelepçeleyebilirler. Tekrar tekrar geçmiş olsun. Lakin unutmayalım bu tarz olaylar artık herbirimizin başına gelebilecek durumdadır.

geçmiş olsun kötü denk gelmiş.gidip şikayet edeceksin karakola yapacak bişey yok diyip susup oturmak çözum değil bu işi kovala bırakma peşini..

Geri
Üst Alt