Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bağımsız korna hk. yardım

goku

Kıdemli Üye
Arkadaşlar merhaba.
Bildiğiniz gibi ibiza'ların kornaları kontak açık iken çalışıyor, kontak kapalı iken çalışmıyor...

Ben genelde park halinde iken kontağı kapatıyorum, o anda yanımdan arkadaşım kornayla selam vererek geçiyor ve ben kornayla karşılık vermek için kendimi yırtsam da korna çalışmıyor... kontağı açıp kornaya basana kadar arkadaşım çoktan gitmiş oluyor... aynı olay 2 3 kez başıma geldi ve yanlış anlaşılmaktan korkuyorum...

Bu durum iyice canımı sıktı, kornayı kontaktan bağımsız çalıştırmak istiyorum.

Bu konuda bilgisi olan var mı? Bağlantısını nasıl yapabilirim?

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kornayı direk baglatarak çözebılırsın ama gerek yok bence elektirikçiye gidersen yardımcı olur

• Beğen
Reaksiyonlar: goku
Daha önce uygulayan arkadaş yok mu:) oto elektrikçiye gitmek sorun değil gidebilirim ama işin aslı ben kendim yapmak istiyorum:) bu tarz islerle uğraşmayı seviyorum:)

Daha önce uygulayan arkadaş yok mu:) oto elektrikçiye gitmek sorun değil gidebilirim ama işin aslı ben kendim yapmak istiyorum:) bu tarz islerle uğraşmayı seviyorum:)

kontağa bağlı oldugu için kabloların yeri değişmesi gerekiyor.kontak buton vazifesi görüyor bi nevi.ona giden kabloyu bulup dışarı cıkartacaksınız...iptal :) bitti kabloyu bilmek lazım ...

• Beğen
kontağa bağlı oldugu için kabloların yeri değişmesi gerekiyor.kontak buton vazifesi görüyor bi nevi.ona giden kabloyu bulup dışarı cıkartacaksınız...iptal :) bitti kabloyu bilmek lazım ...
Ozaman ibiza elektrik devre şemasını bilmek gerekir:) iş uzayacak gibi duruyor:)

Arkadaşlar merhaba.
Bildiğiniz gibi ibiza'ların kornaları kontak açık iken çalışıyor, kontak kapalı iken çalışmıyor...

Ben genelde park halinde iken kontağı kapatıyorum, o anda yanımdan arkadaşım kornayla selam vererek geçiyor ve ben kornayla karşılık vermek için kendimi yırtsam da korna çalışmıyor... kontağı açıp kornaya basana kadar arkadaşım çoktan gitmiş oluyor... aynı olay 2 3 kez başıma geldi ve yanlış anlaşılmaktan korkuyorum...

Bu durum iyice canımı sıktı, kornayı kontaktan bağımsız çalıştırmak istiyorum.

Bu konuda bilgisi olan var mı? Bağlantısını nasıl yapabilirim?

Vagcom ile bu sorunu çözebilirsin. Benim 2010 ibizamda da kapalıydı açtım. Aracı kitlerken de ötüyor. Otoparklarda bulması da kolay oluyor. Elektrikle uğraşmaya değmez.

• Beğen
Vagcom ile bu sorunu çözebilirsin. Benim 2010 ibizamda da kapalıydı açtım. Aracı kitlerken de ötüyor. Otoparklarda bulması da kolay oluyor. Elektrikle uğraşmaya değmez.
Arkadaşım bu yöntem hoşuma gitti doğrusu, serviste mi yaptirmam gerekiyor yoksa dışarıda özel servislerde yaptirabilirmiyim

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt