Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Başka bir araçtaki plakayı kendi aracıma nasıl alırım?

Birkan6161

Kayıtlı Üye
Merhaba dostlarım abilerim ablalarım kardeşlerim :)

Arkadaşım bir araç aldı, plakası tam bana göre adımın soyadımın baş harfi ve sonu sadece 61.

Plaka kendisi için birşey ifade etmediği için bende ona dedimki ver plakanı bana ben aliyim zaten bende değiştirecem plakam 41 istanbulda yaşıyorum..

Tamam olur dedi ve kabul etti.

Masraflar bana ait olmak üzere bu işi yapmak istiyorum.

Arkadaşımın aracındaki plakayı kendi aracıma almak, ve arkadaşın aracına yeni plaka almam nasıl olacak? Açıkçası hiç bir bilgim yok bunun için..

ve bana kaça patlar acaba bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim :)

arkadaşın aracı alırken plakasız istiyorum diyecekti..plaka boşa çıkacaktı..daha sonra ikametgah bilgilerini bir akraban plakanın olduğu ilçeye aldıracak..sonra aracını bir akrabana satış yapacaksın ..o akrabanda ben kendi plakamı takmak istiyorum diyip o plakayı taktıracaktı..bence uzun uğraş..illaki cebinden para çıkacak bu plaka işi için..onun yerine arkadaşının plakası dursun git aracının satışını bir yakınına yap o da kendi plakamı takıcam diyip o plakayı alsın

arkadaşın aracı alırken plakasız istiyorum diyecekti..plaka boşa çıkacaktı..daha sonra ikametgah bilgilerini bir akraban plakanın olduğu ilçeye aldıracak..sonra aracını bir akrabana satış yapacaksın ..o akrabanda ben kendi plakamı takmak istiyorum diyip o plakayı taktıracaktı..bence uzun uğraş..illaki cebinden para çıkacak bu plaka işi için..onun yerine arkadaşının plakası dursun git aracının satışını bir yakınına yap o da kendi plakamı takıcam diyip o plakayı alsın

Cevabınız için teşekkür ederim öncelikle..

Yalnız şöyle bir durum var, araç alınalı epey oldu aslında.. Ben bugün tesadüfen aracını gördüm arkadaşın plaka oradan dikkatimi çekti. Az önce muhabbetini yapıyorduk :) ismim Birkan Genç, plakada 34 BGE 61

Araç satışını akrabama yaparım o problem değil.. Fakat son dediğinizi anlamadım. Satış yaptığım akrabam kendi plakamı takıcam diyip atıyorum sonu 61 olan farklı bir plakayı alma hakkına sahip mi? Annemin aracına 61 plaka aldığımızda harf başına 200 TL'den 400 TL bağış yapmıştık.. Eğer bu plakayı ya da sonu 61 olan bir plaka almayacaksam plakayı değiştirmesemde olur amacım bu zaten..

arkadaşınında satışını yapması lazım ve satışı yaptığı kişinin plakayı istemiyorum demesi lazım..böylece plaka boşa düşecek sonra gidip emniyete yasal rüşvet bağışı yapacaksın alacaksın senin aracın satışını alan kişide kendi plakamı takmak istiyorum diyerek onu takacak..

ohh bunları okuması bile zor kaldı uğraşı : )

çok uğraş gerektiren bi iş. Allah kolaylık wersin ne diiim:D

Birkan kardeşim git plakanı 61 yap :eek:key:
bende izmitte sonu 61 plaka istemiştim benden 1000 tl istemişlerdi
bende gittim Trabzondan 61 aldım...

Geri
Üst Alt