Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Başıma Gelen!

kvnccelik

Kayıtlı Üye
Dostlar hepinize merhaba,

Daha önce başıma gelen tatsızlığı http://www.seatclubworld.com/mk5-2008-gunumuz-127/0-km-arac-ve-ufak-tefek-tatsizliklar-18104/ bu başlık altında paylaşmıştım.

Kısacası yokuşta Sütaş kamyonu sürücüsüz halde kaymış, park halindeki Ford Transit'e vurmuş, Ford da kayarak benim araca dayanmıştı.

Herneyse, aracım da kasko yoktu, hem tramer sorgusunda çıkmaması hem de Sütaşçı adama fazla masraf olmasın, hasar da küçük diye adamın önerdiği yere arabayı bıraktık. Benden önce aynı şekilde Ford Transit de aynı yerde arabasını yaptırıp geri aldı. Dün aracımı teslim almaya gittim. Yapılan işlemler hoşuma gitti, arka ve ön tampon ilk haline getirilmiş. Yalnız aracı teslim edemeyeceklerini söyledi bu servis. Servis dediğim yer Bayrampaşa'da Astem Otomotiv denen özel bir yer. Meğerse Sütaşçının biraz borcu varmış bu akıllılar da benim aracı rehin tutuyorlar! Sütaşçı Bursa'da cenazesi olduğunu bugün döneceğini söyledi. Tabiki %90 yalan. Adamlarla uzun uzun tartıştım, bana bir günlüğüne araç vermeyi teklif ettiler. Opel Combo denen .oktan bir yardım aracını verdiler.

Bugün gidip orayı karıştırmayı düşünüyorum aracımı almak için. Gerekirse Sütaş'a gidip bu dağıtım kamyonunu şikayet edeceğim. Tecrübesizliğimle de birleşince nasıl bir mağduriyet yaşadığımı tahmin edersiniz? Siz siz olun, böyle işleri peşin para ile teminatlı yaptırın, güvenceli olsun. Benim yaşadığım sıkıntılarla boğuşmayın. Adamlar Sütaşçıdan alamadıkları para için benim 1 ayı doldurmamış aracımı rehin tutuyorlar, düşünebiliyor musunuz!:kizgin:

geçmiş olsun sen bir kurşun döktür kardeşim. şaka bir tarafa üzerindeki karabulutlar gitmiyor bir kan akıt bence...

Adaşım öncelikle geçmiş olsun
Sizin aracınızda fazla bir hasar yoktu yaptıkları işlem ne kadar tutmuş ?
hiç olmadı ver parasını al arabanı uğraşıp durma sıfır araba özel serviste yatıp durması sizin açınızdan sinir stres..
Eğer parasını ödediğiniz halde( kendi aracınıza yapılan işlemi tutarını) hala rehin tutarız sütaşçının borcu var derlerse bi polis memurunu arayın özel servise el sallaya sallaya alın aracınızı...

Adaşım öncelikle geçmiş olsun
Sizin aracınızda fazla bir hasar yoktu yaptıkları işlem ne kadar tutmuş ?
hiç olmadı ver parasını al arabanı uğraşıp durma sıfır araba özel serviste yatıp durması sizin açınızdan sinir stres..
Eğer parasını ödediğiniz halde( kendi aracınıza yapılan işlemi tutarını) hala rehin tutarız sütaşçının borcu var derlerse bi polis memurunu arayın özel servise el sallaya sallaya alın aracınızı...

Hocam bugün gideceğim, bize yakışmaz ama kavga dövüş alacağım aracı. Araçta ön tampona yapılan işlem 100tl tutar ya da tutmaz. Arka taraftaki ufak sıyrığı da kendi cebimden yaptırmaya karar vermiştim. 80 tlde o. İnsanın başına neler geliyor cidden, hepsi tecrübe!

Hocam bugün gideceğim, bize yakışmaz ama kavga dövüş alacağım aracı. Araçta ön tampona yapılan işlem 100tl tutar ya da tutmaz. Arka taraftaki ufak sıyrığı da kendi cebimden yaptırmaya karar vermiştim. 80 tlde o. İnsanın başına neler geliyor cidden, hepsi tecrübe!
Adaş hepsi 100 lira tutmaz bence o işlemlerin olsun varsı dert etme nazar boncuğun olsun bu da ama 100 liralık alacak diye milyarlık arabayı rehin tutamaz kimse ayrıca sen o arabayı oraya bırakırken işlem yapılmadan önce sütaş sürücüsü ödeyecek bunun ücretini diye belirttiysen ve o usta bunu kabul edip aracına işlem yapmaya başladı ise hiçbir şekilde mazeret uydurup aracını orda tutamaz bikere esnaflık olarak etik bişe değil rahatlıkla alacağınızı düşünüyorum aracınızı Allah yardımcınız olsun

Geri
Üst Alt