Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

az kaldı satacam:(

Çok bişey bekleme bence 6-8 arasına indirebilirsen ne mutlu

Bendede 1.4 tsi fr var araba şu an 4100km de açıkcası şehiriçinde en iyi 9 görebildim, bakırköyde otuyorum ama bi istinye yapınca e5de trafıksiz 5.9 lt gördüğüm oldu. Ve bide ilk bakımdan sonra düşeceğini söyleyenlerde oldu. Senin ki bi anormal geldi cidden bence direk servise gitmelisin abi

iki aydır her seferinde 100 tllik benzin alıyorum 270 km yapıyorum ankarada şehiriçi..aracım 1.4 tsi benzinli

Öncelikle konuyu çok şaşırarak okudum. 55lt lik depoya 60lt hadi koyuluyor diyelim. Ona göre gideceği mesafe uzar değerleri sıfırlayıp kendiniz kontrol ettiniz mi? göstergede hata olması mümkün olabilir mi? Ayrıca şimdi dizel almakla iyi yaptığımı anlamış oldum bir kez daha ben 5-6lt yi süretli kullanınca alıyorum. 4lt civarlarında gösteriyor ortalama yakıtı. Sen bence servise git göster ve canını sıkma araç candır arada üzer ama sevmekten vaz geçilmez.

Size bir kaç tavsiyem olacak, lastiklerin basınçlarını kontrol edin, 17 jantlı araçlarda önler 33 arkalar 31 olduğunda iyi sonuç alıyorsunuz, ayrıca shell'den yakıt alıp tekrar deneyin, bu dediklerim ve sizin uyguladığınız arasında bir fark varsa yakıt tüketiminiz 2lt azalacaktır

aracı servise gösterirseniz arabanızı hor kullanmak kaydıyla güzel bir testten geçirirler ve pek te fazla sonuç elde edemezsiniz, şayet yukarda yazdıklarımdan bir sonuç almazsanız servise göstermeniz daha doğru olacaktır, keza verdiğiniz rakamlar test rakamlarının 2 katı ve bu size yasal bir hak bile doğurabilir.

1.4 TSI arac aldım 4 gundur bende.. Araca 100 lıralık benzın aldım 230 240 km yaptı.. Şehır ıcı yakıt tuketımı 43-45 kurus arası.. Fakat 40 tan asagı dusmesı cok zor.. :D Sakınde kullansan yakıyor bu meret.. Analamadıgım eski Leonum 1.6 16 V idi oda aynı yakıyordu.. Fakat 50 55 kurus cok fazla.. Ozellıkle uzun yolda 90-100 e sabıtlıyorsan o aracın maksımum yakması gereken 29-35 kurus arasıdır... Cunku aracların cogu 30.000 devirden sonra fazla yakıt tuketımı yapar.. 6,vıteste aracını 28.000 30.000 devir arasına sabıtlersen tahmınımce yakıtın da baya bı azalma olur.. Fakat :)) 6.vıteste 30.000 devırde kadranın 135km hıza ulasacagından radar yeme tehlıken var yakıtı dusureceksın dıye..

90 km hızla gıdıyorsun dıye araç az yakacak degıl motor devirsizlikten yolda bayılıyor da olabılır buda yakıta cok etkı eder devırlı kullanman gerek yavas kullanmandan zıyade.. Yani 90 yerıne 110 a sabitlersen daha az yakıt harcayabılırsın.. Yokus asagı yollardada hız sabıtlıyıcını kapatıp vıtesı 5 yada 6 ya atııp ayagını gazdan cekersen de yakıttan tasarruf saglarsın.. Cunku hız sabıtlıyıcısı bayır asagı yollarda tasarruftan cok zarar saglar.. Duz yolda tasarrufludur..

normal sartlarda bu aracla uzun yolda 6.vıteste 130 135 ı gecmedıgın surece 30-35 ten fazla yakmaması lazım..

Arkadaslarında dedıgı gıbı hava fıltrelerını ve bujılerın, bı kontrol ettır..

iki aydır her seferinde 100 tllik benzin alıyorum 270 km yapıyorum ankarada şehiriçi..aracım 1.4 tsi benzinli

:) Brabo vallahı 40 km fazlan var benden :)) Şehir içi 100 tl'ye 230 rekorum.. Ama bızım buralar yokuslu yol cok oldugu ıcın bazen bırakın 8 9 lıtreyı :D 38 39 litreyı gordugum anlar bile oluyor.. Kısada olsa :D

Birde bir yerde okumustum benzın lambası yandıgında aracın ıcerısınde 7 lıtre ( yaklasık 35 liralık benzın ) kaldıgı anlamına gelıyormus... :D arastırın ve dogruysa bu demek oluyorkı. lamba yanınca ortalama 70 km gıdersınız :D

yolda kalan olursa sorumluluk kabul etmem.. Ben aracın katalogunda okudum bunu...

Geri
Üst Alt