Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aynaların otomatik kapanmaması

medicccc

Kayıtlı Üye
2014 model seat leon 1.2 tsi dsg olan aracımı yaklaşık bir buçuk yıldır sorunsuz kullanmaktayım. Bugün itibari ile ufak bir problemimiz oldu. Aracın anahtarından kapıları kapatma tuşuna basılı tuttum her zamanki gibi fakat kapılar kilitlense de aynalar kilitlenmedi. Birkaç kez deneme sonrasıda herhangi bir sonuç alamadım. Sol kapı ayna ayarı kısmından kapamaya çalıştığımda aynalar kapandı. Sonra anahtardan aracı kitleyip tekrar açtım aynalar bu seferde açılmadı. Daha önce böyle bir sorun yaşayan ya da bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımızdan yardım bekliyorum teşekkürler şimdide...

Sigortalarda atma falan olduysa en iyisi servise getir hemen hallederler

sigorta da olabilir aküden de...akü kutup başını sökün takın bakalım ne sonuc cıkacak...olmadı servis

2014 model seat leon 1.2 tsi dsg olan aracımı yaklaşık bir buçuk yıldır sorunsuz kullanmaktayım. Bugün itibari ile ufak bir problemimiz oldu. Aracın anahtarından kapıları kapatma tuşuna basılı tuttum her zamanki gibi fakat kapılar kilitlense de aynalar kilitlenmedi. Birkaç kez deneme sonrasıda herhangi bir sonuç alamadım. Sol kapı ayna ayarı kısmından kapamaya çalıştığımda aynalar kapandı. Sonra anahtardan aracı kitleyip tekrar açtım aynalar bu seferde açılmadı. Daha önce böyle bir sorun yaşayan ya da bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımızdan yardım bekliyorum teşekkürler şimdide...
Kardesim ayni sorun bende de olmustu ben camlarin kalibrasyonunu yaparak duzeltmistim olmustu bir dene istersen

@kirlisakal metin abim akü kutup başlarını soktugun zaman beyinde sıfırlama oluyormu benim daha önceki passatimda öyleydi bilgi amaçlı bi sorayım dedim

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende yaşadım aynı sorunu 1 2 gün sonra düzelmişti

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aynı sorunu bende yasadım benimde 2015 model seat leon dsg var bir gün feci bir şekilde kar yağdı don oldu ondan sonra bendede seninki gibi yan aynalar otomatik kapanmadı bakımada nerdeyse 2 ay vardı bakımda gösteririm dedim ama bi baktım havalar ısındıktan sonra bakımada götürmeden 2 hafta önce bir gün tesadüfen kendiliğinden düzeldi bende anlam veremedim servise gittim durumu izah ettim arkadaşa don olayından olmuştur abi dedi şükür edin o dsg şanzımanlarda vitesin geçmediği zamanlar bile oluyor don olayından dedi bence bi süre sonra geçer yoksada servise götürüp bi gösterin derim..

Servise 3 bin km kalmisti o zaman gosteririm dedim.Bi uzun yol yapip geldim kendiliginden gecti :) cevaplariniz icin tesekkur ederim...

Ben servisteyken böyle bi şikayetle yine leon gelmişti. Servis danışmanı camları indirdi kaldırdı 5 dakika falan bu işlemi yaptı sonrasında düzeldi.

arkadaslar benimde basima geldi ayni ariza. onun icin ta sivastan kayseri servise gittim. teknisyen arkadas camlarin kalibrasyonunun bozuldugunu soyledi . camlar tek basmayla
otomatik acildigi icin once tek tek bakiyoruz hangi cam tek tikla acilmiyorsa acma tusunu bes alti kez basili tutup birer saniye birakiyoruz ve aracimiz hazir . eger olmazsa tum camlara ayni islemi uyguluyoruz . olay bes dakikada cozumlendi :) biZde kayseri de bir kahvalti yapip memlekete döndük geri umarim faydali olur bu tatlı animiz :)
[doublepost=1460147033,1460146969][/doublepost]
insallah sorun cozulmustur

Geri
Üst Alt