Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

aydınlatma arızası hakkında

esinti101

Kayıtlı Üye
herkese merhaba
aracım 2013 16.tdı leon led paket
aracımla seyahat ederken biraz bozuk yolda ayak aydınlatmalar bi yandı söndü sanırım şase yapmış olabilir daha sonra araç aydınlatma arızası verdi aracımı saga çekip tüm aydınlatmaları kontrol ettin uzun kısa ön arka sis vs iç aydınlatmalar plakalık yani tümü yanıyordu ayak aydınlatmalarım dahil. elektrikçiye gittim cihazla bagladı arıza bulamadı. kendim vag kablosu bagladım 09 centr. elektrik içerisine girince arızayı otomatik olarak siliyor.Ama kabloyu çıkarınca arızayı tekrar veriyor.
arıza geçmişine bakınca
1 Fault Found:

0531 - Footwell Illimunation
B11FF 01 [009] - Electrical Failure
Confirmed - Tested Since Memory Clear
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 6
Fault Frequency: 1
Reset counter: 234
Mileage: 128430 km
Date: 2019.10.17
Time: 20:29:33
bu şekilde aya aydınlatma ampulünü halojen ile ve başka bi led ile degiştirdim arızayı sildim yine olmadı fotografları yükledim sarı üçgen ve ampul şeklinde çıkıyor
arıza: araç aydınlatması yazıyor.
daha önce başına gelen veya bu konuda bilgisi olan var mı şimdiden çok teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• IMG_20191024_085215.jpg
    IMG_20191024_085215.jpg
    585.6 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20191024_194006.jpg
    IMG_20191024_194006.jpg
    455.7 KB · Görüntüleme: 33
Ayak aydınlatma ampulunun takılı olduğu duy yuvasını kontrol etmenizi öneririm sarsıntıyla ampul yuvası gevşemiş olabilir

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ayak aydınlatma ampulunun takılı olduğu duy yuvasını kontrol etmenizi öneririm sarsıntıyla ampul yuvası gevşemiş olabilir

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
hocam kontrol ettim tabiki ama sorun yok gibi yuvaya gelen kablonun baglandığı yerde bişey olabilir mi acaba
o kablo nereye gidiyor onu da bilmiyorum

herkese merhaba
aracım 2013 16.tdı leon led paket
aracımla seyahat ederken biraz bozuk yolda ayak aydınlatmalar bi yandı söndü sanırım şase yapmış olabilir daha sonra araç aydınlatma arızası verdi aracımı saga çekip tüm aydınlatmaları kontrol ettin uzun kısa ön arka sis vs iç aydınlatmalar plakalık yani tümü yanıyordu ayak aydınlatmalarım dahil. elektrikçiye gittim cihazla bagladı arıza bulamadı. kendim vag kablosu bagladım 09 centr. elektrik içerisine girince arızayı otomatik olarak siliyor.Ama kabloyu çıkarınca arızayı tekrar veriyor.
arıza geçmişine bakınca
1 Fault Found:

0531 - Footwell Illimunation
B11FF 01 [009] - Electrical Failure
Confirmed - Tested Since Memory Clear
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 6
Fault Frequency: 1
Reset counter: 234
Mileage: 128430 km
Date: 2019.10.17
Time: 20:29:33
bu şekilde aya aydınlatma ampulünü halojen ile ve başka bi led ile degiştirdim arızayı sildim yine olmadı fotografları yükledim sarı üçgen ve ampul şeklinde çıkıyor
arıza: araç aydınlatması yazıyor.
daha önce başına gelen veya bu konuda bilgisi olan var mı şimdiden çok teşekkür ederim

Selamlar aynı arızayı ben de yaşıyorum. Bendeki vag kaydı da birebir aynı. Vagı bağlayınca arıza sönüyor. Tarayınca arıza göstermiyor. Kodlama kısmından uygun olan ledi ve watt değerini de yabancı forumlardan buldum düzelttim. Halojen orjinalleri de taktım yine aynı durum. Siz problemi çözebildiniz mi. Ve forumdaki arkadaşlarım da yardim ederlerse sevinirim nasıl bir yol izlemeliyim?

Aynı sorun benim aracımda da var. Ayak aydınlatma diyor ama çalışıyor. Hatayı sildik aküyü cıkartıp 10 dk bekledik vs düzelmedi 1 yıldır ünlem işareti duruyor ve can sıkıyor. kronik sorun gibi sadece bende biliyordum. Ustam bir elektrikçi arkadaşını aradı araçta kodlama varsa gizli özellik açtırma vs hepsini fabrika ayarına döndürün dedi ama ben kendim açtığım için özellikleri geriye yükleyemedim üzerinden o kadar yıl geçti. Çözüm bulan yok sanırım hala.

Geri
Üst Alt