Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ayağınızı nasıl durdurabiliyorsunuz?

ceycey11

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aralık sonunda aldığım ama ocak başında trafiğe çıkan arabamı rodaj yüzünden sakin kullnamaya çalışıyordum ama 3500 kmye gelince ayağıma çok hakim olmıyorum gaza sonuna kadar basmıyorum ama turbo devreye girmesiyle tabiri caizse kuş kadar motor neredeyse 1200 kiloluk arabayı fişekliyor az önce fark ettim farkında olmadan uçuyoruz aralarda. ben 1.2 motor 75 beygirle bunu yaşıyorsam 1.6 2.0 motorlarla 100 küsür beygirlerle siz nasıl frenliyorsunuz kendinizi varsa bir yönteminiz benimle de paylaşın lütfen.

ben herşeyden önce yüksek hıza karşıyım bunu belirtmek isterim ama o ivmelenmeyi hissetmek alışkanlık oldu galiba. son hız olarak araca benim 168 yazılmış ama 170 i gördüm daha da gideri var gibiydi sizlerin araçlarınızda da böylemidir?

Ben 2.0 CDTI 160 bg araba kullanırıyorum bazen yetersiz geldiğini hissediyorum, size iyi yetiyor :)

normalde ben 1 depo ıle 400-420 km gıdıyorum (genelde sehır ıcı) ama ayagım hıc sakın degıl.... bı ara dedımkı kendımı tutayım bakalım n olacak sonu zorda olsa ekonomı modunda kullandım sonuc 470- 480 km:) bunu farkedınce bu ara ayagım ıster ıstemez sakınlestı

walla ben 1.9 tdi cupra kullanıyorum çok nedir çekiyorum ayağımı gazdan hemen bi düzlükte basıyorum ,köprü altına giriyorum basıyorum, biri geliyo basıyorum,araç ısınır ısınmaz basıyorum :D:Dşaka bi yana ama altında gücün olduğunu bilmek insana çok büyük haz veriyo hatta şunu demen çok yakın benim aracım artık gitmiyo bana artık öyle geliyo çünkü :)

250+ hp :confused:

Gücün sonu yok :) ama şu var, daha güçlü araba kullanırsanız daha az gaza basarsınız bi süre sonra :) çünkü bastığınız anda biliyorsunuz ki hemen çekiceksinizi ayağınızı gazdan... o yüzden basma isteğiniz de kalmıyor :(

1 depo komple dip gaz bin depoyu fulle ikinci depoda komple ekonomi yap depoyu fulle aradaki farkı görünce ister istemez ayağın gaz pedalından yukarı çıkıcak :D

not: serbaycım o kalas insigniaya ne koyarsan koy motor yetersiz kalır.

Arkadaşlar aralık sonunda aldığım ama ocak başında trafiğe çıkan arabamı rodaj yüzünden sakin kullnamaya çalışıyordum ama 3500 kmye gelince ayağıma çok hakim olmıyorum gaza sonuna kadar basmıyorum ama turbo devreye girmesiyle tabiri caizse kuş kadar motor neredeyse 1200 kiloluk arabayı fişekliyor az önce fark ettim farkında olmadan uçuyoruz aralarda. ben 1.2 motor 75 beygirle bunu yaşıyorsam 1.6 2.0 motorlarla 100 küsür beygirlerle siz nasıl frenliyorsunuz kendinizi varsa bir yönteminiz benimle de paylaşın lütfen.

ben herşeyden önce yüksek hıza karşıyım bunu belirtmek isterim ama o ivmelenmeyi hissetmek alışkanlık oldu galiba. son hız olarak araca benim 168 yazılmış ama 170 i gördüm daha da gideri var gibiydi sizlerin araçlarınızda da böylemidir?

Ben bundan kullanıyorum. Gaza kökleyince devreye giriyor ve ayağı gazdan çektiriyor.

images

Basalım, ekonomiye can verelim :) (bkz: yeni benzin zamları) :)

Geri
Üst Alt