Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Auto Show' a gitmez olaydım :))

astranın yanına inanılmaz bir istekle gitmeme rağmen orta konsoldaki yüzbinlerce tuş vs gözümü çok rahatsız etti..
uzun tırnakları olan biri olarak kullanmam imkansız :) hayır bide bir araca uçak kokpitinden daha çok tuş koymayı nasıl becerebilmişler akıl erdiremedim...

ama dışı çooooook güzeldi..:)

bende otomatik vites sport paketini kullanmıştm. kalkışlarda manuel tadını alamadığım için tam anlayamadm ama iç konfor,dizayn,dış görünüş olarak 10 numaraydı. alınsa alınsa 1.5dizel 95 ps si alınır bnce. benzinlisinin yanına yaklaşılmaz bu devrde :)

ben astranın içine oturmadım ama dışardan bakınca güzel gözüküyordu. Motor bence önemli bir faktör. İç konforun daha iyisini mutlaka bulursunuz ama leonundaki seriliği yakalayamaya bilirsiniz.
Eğer çevirmelere de rahat gireyim çıkayım vs diyorsan passat veya jettadan şaşma. Çünkü Astrayı alsan yine rahat durmassın:)

Leon' un performansının yanından geçemeyeceğim kesin, benim derdim zaten çok performans değil ama eşşek olmasından da korkmuyor değilim,
passat ve jetta konusunda haklısın ama daha genciz sedana var daha:) yok bundan sonra alacağım araba ne olursa olsun, hiçbirşey yapmıycam. alacağım arabaya göre belki sadece güneşi kesmesi için açık ton film, yoksa sadece benzin,yağ, bakım... :)

ozan bende astrayı beğeniyorum çok şık bir araç giulietta gibi tdı de düşünmeye başladım aslında hertürlü aracın gideri var astra alınır lakin 1.3 95 ps ve manuelden başka seçeneğiyokmu motor olarak

bu arada opelle yaptığım görüşmede 1.6 180 ps opc görünümlü full+full navigasyon sanruf dahil 18'' jantlar alçaltılmış süspansiyon araç 64 bin tl derim teslim süresi ren opc rengi olursa 8 hafta normal olursa 4 ila 6 hafta filexi ride paketi dahil

abi Jülyet'i ben sevemedim, dışı tamam çok güzel ama içi bana hiç güzel gelmedi. abi baya bir motor seçeneği var aslında ama dizel baktığım için diğerlerini bilmiyorum. buarada benzininin baya baya yaktığını duydum. abi sen baya bi doldurmuşsun arabayı, bana soracak olursan sport donanımına AFL mercekli far eklettin mi tadından yenmez donanım olarak

aracın bence sımdılık kalması daha ıyı ama ılla degıstıreyım dersen bence durumunda el verırse LEON TDI FR yada GOLF 1.6 TDI full olsun... astrrayı kullanmadım ama ınsıgnıa kullandım sahsı dıkrım leondan kalıtelıde olsa asla almam opel....

Şemun'cum artık Leon' a çok sıkcak bakmıyorum, Leon alacaksam kendi arabamla devam ederim kesinlikle benzine bayılarak :) Benim de aklımda Golf highline var ama o da 53.000tl ye geliyor, biraz zorluyor. Astra 46.000 lere falan alınabiliyor galiba

Gitmez olaydım diyosun iki gün sonra tekrar gidiyorsun :)

Ozanım dediğim gibi Astra güzel araba ama bende maalesef Opel'in servis tarafı hep soru işareti olacak. Güzeldir, yakışıklıdır, donanımlıdır ama sonrası nasıl?

Benzin masrafı diyosun ama arabanı satıp astra alman 15.000 bine patlayacak sana :eek: Bu arada dediğim gibi arabayı satmadan bi çıtlak bana.

arkadaşlara eşlik ettim Erhan'ım :) ya dediğin soru işaretleri bende de var zaten, o yüzden kafam karışık zaten ya. ya tek sorun benzin değil aslında, biraz daha oturaklı ve baş ağrıtmayacak, sağa sola rahatca sokabileceğim bir araba olsun istiyorum :)

niye kasıyosun Ozan ne hoşuna gidiyosa onu al gitsin..
ömür boyunca kullanacak değilsin ya.. :)

ya araba değiştirme işi hiç hoşuma gitmeyen bişi yiğido, o yüzden alıyım en az 5-6 sene kullanıyım istiyorum

Gözün gibi baktığın araba piyasa çok durgun ama 35000 altında vereceksen bence verme daha iyi aracın harika çünkü...:eek:key: yeni astrayı bende beğendim ama gene de mantık olarak senin araç 35000den aşağı gidecekse satmaman daha mantıklı karar senin (mantıktan söz edene bak diycen ama :D)

ahahah mantık diyene bak sen :D Serhat'cım zaten 35.000 e bile vermem arabamı, piyasaya bakınca benden daha dolu olmayan arabalar çok daha üstüne rakamlara gidiyor.

astranın yanına inanılmaz bir istekle gitmeme rağmen orta konsoldaki yüzbinlerce tuş vs gözümü çok rahatsız etti..
uzun tırnakları olan biri olarak kullanmam imkansız :) hayır bide bir araca uçak kokpitinden daha çok tuş koymayı nasıl becerebilmişler akıl erdiremedim...

ama dışı çooooook güzeldi..:)

Eda hanım tırnaklarım uzun değil o yüzden sorun yok :D benim de konsol inanılmaz hoşuma gitti, zevkler hep farklı tabiki... ama bence harika bir iç dizayn

bende otomatik vites sport paketini kullanmıştm. kalkışlarda manuel tadını alamadığım için tam anlayamadm ama iç konfor,dizayn,dış görünüş olarak 10 numaraydı. alınsa alınsa 1.5dizel 95 ps si alınır bnce. benzinlisinin yanına yaklaşılmaz bu devrde :)

otomatikleri çok iyi değilmiş zaten sanırım, ayrıca benzinlisi de çok yakıyormuş. dizelin motoru 1.5 değil ama 1.3 95ps

Buarada arkadaşlar çok önemli bir konu var bugün farkettim ben de tekrar autoshowa gidince

Astra 1.3 95ps dizel arabanın torku 190mış. bize çok az geldi. polonun torku 230, grande puntonun torku 200 ken, 1350 kiloluk Astra için 190 tork çok az gibi sanki. Performans iyice eşşek gibimidir diye aklımdan geçmiyor değil aslında.

ve ayrıca daha önceden 6 ileri olan 1.3 90 beygirlik motor şimdi, 1.3 95ps 5 ileri olarak piyasaya sunulmuş, artıları eksileri nelerdir sizce?

yeni astranın 0-100 hızlanması 14.5 sn yazıor manuel bir araç için çok değilmi yaw?şimdi baktım da ibizanın 1.2 tdi 75 bg olanı bile 180N tork ve 13.9 saniyede 0-100 değeri var hemde daha az yakıyor...

yeni astranın 0-100 hızlanması 14.5 sn yazıor manuel bir araç için çok değilmi yaw?şimdi baktım da ibizanın 1.2 tdi 75 bg olanı bile 180N tork ve 13.9 saniyede 0-100 değeri var hemde daha az yakıyor...

aynen öyle işte, bana biraz garip geldi yani, hatta saçma geldi. bence de çok ama olamaz olmamalı yani :D

Herkes gibi ben de kisisel fikrimi beyan edicem..Leonunu bence satma..bu kapasitedeki bir arac bu donanimla bu paralara bir daha bulman zor..hala yolda cevirip aracimin fiyatini soran var..ama dersen ki ben bu arabayi satip golf alicam, scirocco alip ya da alfanin yeni araci julyeti alicam o zaman sonuna kadar destek veririm..ama toplamda 10 sene ecotec motor kullanmis biri olarak kesinlikle ecotec motordan uzak dur..1.'si motor sorunsuz o yonden sorun yok ama 40000km den sonra ciddi performans kayiplari basliyor..yakit tuketimi gercekten VW grubundan yuksek ayni hacime oranla..ve yuruyen aksam her ne kadar Lotusla beraber uretildi dense de 40000'den sonra sorun cikarmaya basliyor..ve bence kesinlikle heyecan verici bir kasasi yok...Senin araban astradan ustun bunu unutma..teknoloji donanimi bir kenara birak..yolda giderken insanlar senin aracina bakiyorlar astraya degil..Fikrim 1 sene daha bekle yeni leonu gor..kararini ona gore ver..Ben oyle yapicam...

Bu arada eski kasadaki 1.3 CDTi motor icin tum araba dergileri cok kotu yorumlar yapmisti...sanirim degerleri ayni bu da demek oluyor ki bu kasada da ayni motor ayni sorunlar..ama 1.6'lik turbo motorlari bilemiyorum..

abi dünden beri ben de baya bir araştırdım, sanırım çok mantıklı olmayacağına karar verdim ben de senin gibi. şimdilik beklemek en iyisi sanırım. bundan sonraki arabam % 95 dizel olacağı için abi Rocco zaten baştan eleniyor, hoş kaldı ki 1 hafta içinde kardeşimin Roccosu geliyor, sıkıldıkça alırım ondan arabayı :)
Jülyet içine binene kadar güzel abi, içine binince anlıyorsun olayı, Şu an dış görünümü çok hoşuma gitmese de, hem kalite hem motor bakımından en mantıklısı yine Golf TDI gibi duruyor. okadar yüksek rakamlara da çıkmak istemiyorum aslında. o yüzden senin de dediğin gibi bi yeni Leonu beklisem mi diyorum.

ben de daha önce 1.3 dizel kullandım abi, performans çok çok kötü değildi, ama bunun yanında TDI motorlardaki kadar da bir yakıt tasarrufu yoktu. buarada astraların 1,6 turboları inanılmaz yakıyormuş, 10-12 litre gibi rakamlar konuşuluyor

pekı boş 1.6 golf alsak on arka golf R tamponu ve jant taksak ne olur:) acıkcası eger golf ve astra arasında kaldıysan bence golf daha ıyı... ama fıyatta onemlı bır rol oynyor...

Geri
Üst Alt