Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Australopithecus afarensis..

4 mılyon yıl oncekı kalıtımlardan tabıkı KESİN bilgiler cıkmaz ama tahmın yuruten kişiler de 1 gram beyın yok ıslerı guclerı yok nelerle ugrasıyolrar...

sittin sene uğraşsınlar anca teori olur gazozlar açsın kur'anı okusun hepsi orda yazıyo...

İnsan anatomisini birazcık bilen, beyin ve gözün yapısı hakkında fikri olan aklı başında kimsenin evrim teorisine inanmasına hayret ederim. Bizzat Darwin, teorisinin çürüyüşünü izlerken " gözün yapısını düşündükçe çıldıracak gibi oluyorum" demiştir. Darwin hayatının son dönemlerinde kendi teorisinden vazgeçmiştir, ama ataist inancı desteklediği için inançsız bilinç tarafından sahip çıkılıp bugünlere getirilmiştir. Bunları bilmek için toprak eşelemeye gerek yok...

Bu kesinlikle yanlış bir bilgi.:) Neden açıklıyım..

Darwin öncelikle teorisinden vazgeçmemiştir. Karısına şu vasiyette bulunmuştur. 'Eğer ölecek olursam, çalışmalarımı yayınla'.

Göz konusunada gelirsek evrim teorisine görede göz milyon yıllar içersinde evrimleşmiştir ve bugünün canlılarında bu süreç görülebilmektedir.

En gelişmemiş göz bazı tek hücreli canlılarda vardır. Tek bir noktadır ve sadece karanlık aydınlık ayrımı yapabilir.

Bazı canlıların gözü birçok noktadan oluşur. Yakından bir sineğin gözüne bakın mesela. Birçok noktadan oluşmuştur. Ortasında kavis olduğu için bu noktaların gölge oluşturarak Işığın ve karanlığın yönünüde belirlerler.

Ondan sonraki göz biçimi diyebilceğimiz saylangozda görülür artık o kavis bir yuvarlak biçim elde etmiştir ama içinde lens yoktur. bulanık biçimde objeleri seçer.

memeli hayvanların gözüne geldiğimizde ise içinde lens olduğu için net bir biçimde objeleri seçebilirler..

:):):):) Hayatta gerçeklerden kaçmak için iyi bir yol sanırım bu darwin saçmalıklarına inanmak... darwin karısına çalışmalarıını yayınlamasını vasiyet etmişmiş :):):) neden kendisi yayınlamamış :) yoksa karısı ataist inanç gurubunun sunduğu dolarların kokusunu alınca dolapları sandıkları mı dökmüş? :):) İnsan hayatını bir teoriye gömse çalışmarını dolapta mı saklar :):) yoksa yayınlar mı? :):) darwin en iyi bilendi bu saçmalığı ve vazgeçti, ama işine gelenler hala bırakamıyor :) bu bilim adamı dediğiniz soytarılar defalarca farklı iskeletlerden evrime uğramamış insan üretmeye çalışıpda rezil OLMADILAR MI? hala ne yüzle bilim adamı diyorsunuz.... hayret ediyorum...

Eğer ataist olmak istiyorsanız, 3 maymunu oynayabilirsiniz, görmedim, duymadım , bilmiyorum... ama eğer gerçekleri öğrenmek istiyorsanız size hayattan bir örnek vereyim... bakalım noktayı yakalayabilecekmisiniz.
http://www.dailymotion.com/video/x8olvg_musluman-olan-avusturalyal-genc_lifestyle

Buda size birşey ifade etmeyebilir, Neden? İnanmak sorumluluk getirir, düşünmeyi icap ettirir.. yok öyle birşey diyip nefsin nasıl isterse , şeytan nerden girirse yaşamak varken inanmak zor gelir tabi... Böyle düşünene bir sözümüz yok, ama insan düşünsün anlasın diye var.. İnsan ile hayvanı ayıran fark AKIL'dır... akılda RABBİ'ni arasın bulsun diye verilmiş... kullanmak istemiyorsanız, elbette darwinle iyi anlaşırsınız...

Darwinin teorısı benı baglamaz ama ınsanın evrımlesmedıgını kemık yapısının degısmedını soyleyen varsa braz arastırmacı olsun da Istanbul Arkeolojı muzesıne gıtsın en azından b baksın ordakı ıskeletlerın yapısına,yada bulunan ılk ınsan ıskeletı olan lucy nınkıne.Insan ondan bundan sundan gelmemıs olabılır belkı ama kendı ıcerısınde kemık yapısı zamanla degısmıstır,cok daha basıte ındırgıcek olursak azı dıslerı zamanla korelmeye baslamıstır bu da en genel ornagıdır zaten.Mıllet bosuna Arkeolojı,Antropolojı okumuyor bazı seyler hakkında yorum yapılırken oncelıkle o konu hakkında bılgı duzeyıne ulasılmalı ondan sonra rahat rahat konusulmalıdır

Bu arada hangı konu altındada yazıldıgına dıkkat edılsın braz,konu baslangıcında ne darwinden bahsedılmıs ne de teorısınden.Darwin teorısı hakkında daha sonra gelen mesajı duzeltmek adına Darwinin teorısını acıkladım kı bu da sadece dogru yada yanlıs olan b dusuncenın dogru sekılde bılınmesı adınaydı.

Geri
Üst Alt