Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Audi TT vs Cupra Tsi Rolling

Kickdown dediğiniz olay , start anında vites küçültme mi oluyor ?

Birde şu turbonun şişme olayının teknik karşılığı nedir ? Oksijenimi çekemiyo tribün ?

Gazın dibinde bir tık varya ona bastıgınızda vites dusuruyor o olay işte :) Otomatiklerde olan bişey

Sıcaktaki turbo şişmesini diosanız genleşen havayı türbinin çekememesi olayı

Ben simdye kadar Alicanın RS le denedim. Hatta yazılımda vardı onda sanırsam... ben 2 kişiyken o tek kişiydi burun farkı onde gidiodu ben 1 kişi o 2 kişiyken 1 boy alıodum. Hatta Ulukan wardı yanımda...

Camcar benim araba, RS ile kayseride denediğin Type R yürüyor..

RS de son susturucu, filtre ve chip var. Type R de biliyosundur headers, filtre, egzost var..

http://www.youtube.com/watch?v=INerJoEIKL8

Ben simdye kadar Alicanın RS le denedim. Hatta yazılımda vardı onda sanırsam... ben 2 kişiyken o tek kişiydi burun farkı onde gidiodu ben 1 kişi o 2 kişiyken 1 boy alıodum. Hatta Ulukan wardı yanımda...

Alıcan ın arabasını kıstas alma safa,ukkunun aldıgı 2 Rs ı de bılır Alıcan nasıl gıttıklerını.Bızım ekıpten son satılan Rs de 2 ye 2 son susturucusu degısmıs Cupraya 6-7 boy gıdıyordu kısa mesafede o da :)

Gazın dibinde bir tık varya ona bastıgınızda vites dusuruyor o olay işte :) Otomatiklerde olan bişey

Sıcaktaki turbo şişmesini diosanız genleşen havayı türbinin çekememesi olayı

ne genlesen havası ne turbının cekmemesı safa:)
turbo sısmesı tamamen aslında halk arası muhabbettır,ısınan turbo sıcak hava uflemeye baslar ve sıcak havanın ıcındekı oksıjen molekullerının yogunlugu daha az oldugu ıcın hava yakıs karısımında aynı verım alınamaz olay bundan ıbarettir:)

turbo sısmesı tamamen aslında halk arası muhabbettır,ısınan turbo sıcak hava uflemeye baslar ve sıcak havanın ıcındekı oksıjen molekullerının yogunlugu daha az oldugu ıcın hava yakıs karısımında aynı verım alınamaz olay bundan ıbarettir:)

+1

Turbo'nun 'şişmesi' denen şeyde aslında şişen birşey yok Can'ın dediği gibi. Turbo çok ısındığından sıcak hava basmaya başlıyor bir noktadan sonra. Sıcak havadada oksijen daha azdır..

Tamam işte Can sıcak havada Turbo nekadar cok ısınırsa okadar çekme performansı düşer... Sıcak hawada oksijen oranı zaten düşer. turbo egzoz gazının yeniden kullanılmasıdır

maşallah Safa araban gayet güzel yürüyor, benim için tam kıvamında bir performans arabası İbiza Cupra, napıyım 180den sonrasını, beni 180 e zınk diye çıkarsın yeterli :)

maşallah kanka araban güzel gidiyoda frdan soğuttunuz beni yazın fr düşünüyordum :)

Camcar benim araba, RS ile kayseride denediğin Type R yürüyor..

RS de son susturucu, filtre ve chip var. Type R de biliyosundur headers, filtre, egzost var..

http://www.youtube.com/watch?v=INerJoEIKL8

ya bu RS nin nası bi gidişi var type r resmen tozunu yuttu nası bi motora sahip bu rs? ama şuda bi gerçek hep sahip olmak istediğim tarz arabalardan bu marka model deil yani lüks bi aracın yanına yanaşıp hurda bi araçla roll yapınca hurda araç galip olunca benim acayip hoşuma gidiyor :D tabi kimse üstüne alınmasın rs ye lafım yok :)

Tamam işte Can sıcak havada Turbo nekadar cok ısınırsa okadar çekme performansı düşer... Sıcak hawada oksijen oranı zaten düşer. turbo egzoz gazının yeniden kullanılmasıdır

turbo bsyı cekmekte zorlanmaz safa senın yanlıs oldugun kısım bu turbo sureklı aynı verımde calısır,sonucta gaz abastıkca cıkan b egsoz gazı var.Isınan turbo cektıgı havayı sureklı sıcak uflemeye baslar aynı zamanda ıntercooler da yetersız kalıyorsa arabanın emmesınden sureklı yogunlugu az olan hava gecer.Yoksa turbon sıcakken de aynı basıncı uretırsın sogukkende

Geri
Üst Alt